Kakšno obleko za birmo?

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

7. jan 2008 14:40

janadam, ta "oprava" ki jo je predlagala tvoja hčera (slika ki si jo prilepila) je sicer zelo simpatična in mladostna tudi sama se včasih za v službo odpremim nekaj v takem stilu (čeprav sem ponavadi bolj v klasiki), ampak se mi zdi, da je bolje da jo nosi v prostem času, morda celo za šolo, če je to njen stil, za birmo pa mi deluje nekam preveč fantovsko ali pa mladostniško. Mogoče sem starokopitna (pri mojih 23-ih ), ampak se mi zdi, da bi za birmo morala imeti nekaj bolj ženstvenega, nežnega-nikakor ne mislim strogega kostima, saj najbrž nima 30 let... Jaz sem imela roza oblekico, ki jo še sedaj rada oblečem za različne priložnosti čez pa kot en sako bolj nežno roza pa bele rožice not (so ble takrat moderne ) Dosti tega kar je opisala Vendelina jr. bi si jaz npr. oblekla za kako večerno priložnost, se mi zdi tak stil mogoče že malo seksapilen pa ne vem če je za cerkev in za punco pri 13-14 letih, je mi pa všeč predlog barv bež, bela, vanilija, kava, kapučino,...-sem še malo sama dodala Simpatična se mi zdi tudi jaknica, ki jo je nosila fleur (bi mi jo btw poslala da bi jo jaz imela za v službo ), jaz bi edino od spodaj oblekla krilo, ker nisem pristaš širokih hlač. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2008 15:04

Hja, stvar je taka, da se vračajo kratke oblekice (pridejo nekje do sredine stegen) in če je za koga to prekratko, je to v osnovni njegov problem. Se pa ravno zato oblekice kombinirajo s pajkicami, da je vse skupaj bolj komot (mislim na sklanjanje in sedenje). Sicer je pa tule na linku ena super igrica za punce vseh starosti. Izberite si model po svoji velikosti in ga oblačite, pa boste videle, kaj se kombinira in kaj je popolnoma zgrešeno. Meni je ta igrica mnogo bollj všeč kot prevažanje disfunkcionalne japonske familije čez reko... http://www.marieclaire.com/hair/fashion/virtual-model/ Vendelina jr.

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

7. jan 2008 15:11

Tudi mi imamo letos birmo (začetek aprila) in ker imajo pri nas na srečo pri obhajilu in birmi vsi enaka ogrinjala, polemika o obleki odpade! Hči pravi: kavbojke, majčka, jopa. Mislim, da bi morale to uvesti vse župnije, ker potem res ni nobenih razlik med otroci, pa še problema pri izbiri oblek ni. lp Alenka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. jan 2008 15:16

Vendelina, moda gor ali dol, obstajajo neka pravila sprejemljivega oblačenja. In če velja za poslovne priložnosti, zakaj ne bi veljalo za obisk cerkve. Sama se sicer ne prištevam v RKC klub, pa v nobeno cerkev ne bom šla v krilu do sredine stegen ali z golimi rameni. Tako, da v osnovi to ni "personal problem" ampak je osnovna kulturna omika. In tudi, če se zdijo tvoji predlogi ljubki, menim, da za cerkev niso primerni. fresh

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. jan 2008 16:28

Tudi moja sestra je šla maja k birmi in je precej visoka. Dvakrat smo se odpravili po nakupih, obakrat skoraj izgubili živce. Potem pa sva šli sami v šoping. Nisva komplicirali, malo sva pogledali kolekcije, kaj paše skupaj in voila... V Sisleyu sva kupili ene hlače (bež-zlate barve), body belo bluzico, na vrh pa nekakšen pleten bolero-telovnik s kapuco (ne kar nekaj ampak je naredil piko na i), zraven je imela še malce širši pas in zlate balerinke s pentljo. Lase prosto (ima naravno skodrane) z zlatim lokom (tak diskreten, samo zlata žička). Za mene (sicer sem zelo kritična) je bila zelo lepa, dobro se je počutila, ni mela težav s petami! kot ostale punce, vse stvari še vedno nosi (zdaj je srednješolka in vse zgornje stvari imenitno pašejo na kavbojke). Če je kaj pomagalo... Mateja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2008 16:31

Se ravno ne spomnim, da bi kjerkoli predlagala gola ramena (fresh?). Preberi še enkrat. Osebno se mi zdi varianta z ozkimi hlačami in zanimivo bluzico še najbolj uporabna. Ker mlada dama itak najraje nosi hlače. Nič hudega, za obleke bo že prišel čas. Takrat, ko bo mentalno prerasla hlače. Sicer pa mislim, da ni finta v birmi, valeti ali whatsoever. Štos je v tem, da nastaja mlado dekle, ki bo čez nekaj let mlada ženska. In njena mama bi rada, da bi ohranili eno kvalitetno komunikacijo mama-hči in obleke so tisti skupni imenovalec, kjer se mama in hči v puberteti najdeta ali pa se ne najdeta - in skozi oblačila potem še kakšno drugo temo prediskutirata. Sama sem s svojo mamo ravno skozi oblačenje in stiliranje marsikaj predebatirala - večino tem ni imelo veze z oblačenjem. Je pa v teh diskusijah nastal kultni nasvet moje mame, kako se rešujejo moško-ženski nesporazumi (Obleci kaj bolj prozornega), ki vedno deluje... In stranski učinek tega je tudi to, da me je mama naučila nakupovati in oblačiti in to, kar me je naučila je kar dobro (je rekel moj prijatelj, ki je oblikovalec in stilist, da ne bi zgolj lastne hvale tu prodajala). Anyway, upam, da bosta ladies našli tako oblačilno kombinacijo, ki jo bo mladostnica želela še kdaj obleči in da to ne bo svetlo moder ali roza kostim ali kakšna podobna "birmanska oprava" Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. jan 2008 16:40

Krilo do sredine stegen in ne gola ramena. fresh

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

7. jan 2008 17:46

Upam, da avtorica ne bo zamerila, če postavim podvprašanje k njeni temi. In sicer: kaj se dandanes podarja za birmo? Včasih so bile aktualne ure, potem avtomatiki (mopedi) ... zdaj pa ne vem, o kakšnih zneskih je sploh govora? In spet dilema - kupiti darilo ali podariti denar? smrketa

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

7. jan 2008 17:56

Moja hčerka si je želela za birmo dolgo krilo z razporkom na bokih, da ne govorim do kje. Sem bila v skrbeh, da bo župnik dol padel, če ga bo videl. Zgoraj je imela z istega blaga jakno, spodaj pa mrežasto majčko v beli barvi. Glede na to, da sem ji sama šivala, si je lahko izbirala po želji.Ker pa je birma njihov dan nisem komplicirala niti pri starejši, saj po moje nas vera uči, kaj je znotraj in ne kaj je zunaj.Pri naši so bile vse punce bolj športno oblečene, saj si vsak misli, da bi otrok vsaj še enkrat oblekel. Zato je moje mišlenje, da naj si punca izbere sama, kar hoče. lili_stef

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. jan 2008 17:56

Mislim, da darila niso več takšna kot so bila. Kot botra sem sestri kupila lepo uro (porabila sem 60 evrov). Tudi njene prijateljice so dobile bolj taka, bi rekla, simbolična darila. Seveda pa se najde tudi kdo, ki resno pretirava z darili. Presodi sama, vendar ne pretiravaj. Današnja mladina nima več takega odnosa do daril, kot je bil včasih. Ne rečem, da je slabši, ampak drugačen (predvsem se stvari hitro naveličajo, spet govorim za povprečno populacijo), vsak čas prinese svoje vrednote. To pa mora obdarovalec vzeti v zakup, da ne bo kasneje komu žal, da je kupil preveč vredno stvar ali pa kaj podobnega. Mateja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti