Država po nemško

tema je zaklenjena

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. nov 2007 11:21

Po nekaj mnenjih sem razbrala, da prihajamo do mojega problema oziroma tako imenovane "rak rane" ali drugače povedano "sindroma matere Tereze".

Matilda je v zadnjem stavku povedala mojo diagnozo in sicer sem med tistimi, ki pač pomagajo, brez razloga, morda zato, ker so prepričani, da jim to narekuje ne vem kdo, oziroma, da je tako kot pač je.

Takšna sem, ko nekdo potrebuje pomoč kar splazim, ne vprašam sem zakaj in kako, enostavno se znajdem sredi akcije in prelivam energijo. Če me kdo vpraša, zakaj, nimam odgovora.

Vedno bolj razmišljam, da je to po malem že bolezensko in dajte vsaj en namig, kako se naj ozdravim. Resnično me že malo moti in dostikrat izpade vse skupaj na način dobrota je sirota. Ampak naslednjič sem spet takšna.

Vsa sreča je v tem, da mi energije še ni zmanjkalo in me to ne izčrpava. Samo, enkrat pa me bo....

titta=

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. nov 2007 11:26

titta potolaži se, kar nekaj nas ima tak virus kobra 1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2007 12:25

Titta, reci NE. Lahko tudi NE BOM. Lahko tudi NIMAM ČASA. Nekaj od tega bo zanesljivo ustrezno. Ljudje se ponavadi lepijo na take, ki ne znajo reči NE. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. nov 2007 12:36

To je sicer prava umetnost, ki je jaz še ne obvladam popolnoma, ampak sem se pa precej izboljšala. In sedaj rečem ne brez kakršnihkoli občutkov krivde. Sem prav ponosna nase. Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. nov 2007 13:03

Jaz bi vseeno rekla, da pač oceniš, kaj te nekdo prosi. Če je to neka stvar, ki ti ne vzame časa, imaš veselje pomagati, pa da te prosi oseba, ki veš, da ti bo drugič uslugo vrnila, zakaj pa ne. Vsekakor pa nebi šla pisat spisa namesto nekoga, ker se njemu ne da. Enkrat me je ena bližnja prosila, da pridem, da me nekaj vraša v zvezi z maturitetno seminarsko. Ko sem prišla, mi je pokazala njen izdelek - c/p z interneta in mislim, da je mentorica to takoj ugotoila in ji rekla, da ni v redu. Tako mi je potisnila pred božičem v roke seminarsko in rekla, da do 3. januarja napišem novo. Seveda sem bila šokirana, nekaj časa gledala in poslušala, potem pa le rekla, da ne morem. Ker se partnerjevi družini ne ugovarja preveč, sem vseeno vzela dan, da sem šla v knjižnco, našla knjige in ji naredila tudi načrt. No, takrat nisem dobila niti "hvala", pa tudi česa drugega ne več, zdaj se pač "ne razumemo"... Pa to ni bila najstnica, ampak zrela ženska. Če bi se mogla odločiti še enkrat, bi stvar raje naredila in imela mir in dobre odnose. matilda

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

29. nov 2007 13:09

......maruša je pa čisto tiho bla..........

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

29. nov 2007 13:14

matilda je napisal/a:
Če bi se mogla odločiti še enkrat, bi stvar raje naredila in imela mir in dobre odnose. matilda
....ali pa tudi ne... ni nujno, da bi imela mir in dobre odnose. Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 29. nov 2007 13:21:23

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2007 13:33

Maruša dela domačo nalogo...Upam, da ne išče nove žrtve, ki bi to naredila namesto nje. Matilda, pa ti si tako bistra in pronicljiva lady, pa ne biserov metati svinjam! Največ svinj in prašičkov je itak med žlahto. Ko ti bo drugič kdo prišel s kakšno idejo za seminarsko nalogo ali kaj podobnega, mu kakšno uro razlagaj, kako naj se te zadeve loti, vmes mu/ji nekajkrat ometni, kako zdaj s tem pogovorom "učiš človeka loviti ribe" in ponovi, kako je fino, "ko enkrat človek zna loviti ribe" in to vse poveš z blazno pozitivno faco. Aja, pa še dodaš, da če ima kdo kakšno vprašanje o zbiranju virov, da naj kar vpraša, da rada SVETUJEŠ (ne pa narediš).....in tako dalje. To ti pravim, zaradi tega, ker sem zadevo preizkusila na svoji žlahti pred petnajstimi leti in je bilo tako učinkovito, da imam še danes mir. Vendelina jr.

marusa 2  

član od: 5.9.2007

sporočila: 58

29. nov 2007 17:29

Prov hudo mi je ko vidim kako sem nekatere spravila v slabo voljo s to svojo prošnjo za pomoč. Nisem vedela da enim predstavlja to tak problem. Jaz sem v svojem življenju že marsikomu posodila razne zapiske, seminarske ali kaj podobnega, tudi ni v moji navadi da bi vedno iskala druge lažje poti, ampak stvar je v tem, da res zaradi dela nimam časa to napisati, poleg tega sem pa tudi bolj slaba v nemščini, tako da sem upala na pomoč katerega ki ima mogoče že kaj takega narejeno. Najlepša hvala za posredovani link. Če ima kdo na zalogi še kakšnega se priporočam. marusa 2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. nov 2007 18:17

No, povedanega je bilo dovolj, marusa 2 je povedala, kar je mislila, zato temo zaključujem.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti