Darila za praznike

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

13. nov 2008 13:12

Se mi zdi, da v DMu lahko narediš foto knjigo s poljubnimi vašimi slikami in tvojim tekstom, ki ti jo potem natisnejo in zvežejo. Zelo zelo lepo. Če žliš, se lahko kaj bolj pozanimam pri prijateljici, za katero vem, da je tako knjigo že delala. LP pujsek

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

18. nov 2008 8:53

Kar veliko ponudnikov je že s temi fotoknjigami. Poglej na internetu. Če imaš pa vsaj malo ustvarjalne žilice, je meni lepše, da kupiš karton (ga daš razrezat npr. na kvadrate) npr. vinsko rdeče barve, nalepiš fotografije različnih formatov, mogoče še kaj okrasiš ... in daš vezat v spiralo. Super izpade! Noel

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. nov 2008 14:39

Jelenckova je napisal/a:
Galja in RadaJem, za vaju postopek delanja copatkov: -kupim raznobarvni filc (4 mm) -za podplat vzamem tisti bolj trd filc ali pa zašijem iz dvojnega 4 mm filca -imam šablono doma za ženske copatke, moških še nisem šivala (imam v planu) -potem pa izrežem podplat in zgornji del ter jih prišijem skupaj, najbolje s šivalnim strojem, če zmore zašiti po 3 plasti filca skupaj ali pa na roke, kar gre tudi kar hitro. Potem pa našijem še kakšno rožico gor ali srček,... -na podplate napopam bunkice z napihljivo barvo Drugače pa delam iz filca tudi etuije za mobitele, pa kakšne mini toaletne torbice, broške, torbice ...No, saj si bom naredila album tu gor, pa boste videli. Lepe reči lahko narediš tudi, če filc narediš sam iz surove volne, je pa treba kar veeeliko prakse. Jelenckova
Tu je na to temo zanimiva povezava za copatke z muštrom (templates) copatki katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 19. nov 2008 14:42:42

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

20. nov 2008 15:37

Punce, a že nakupujete? Jaz bi rada čim prej, da se izognem gužvi, ampak za nekaj ljudi še vedno ni idej, tako da bodo verjetno nastajale sproti v trgovinah, čeprav tega ne maram. Noel

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. nov 2008 15:52

Sem že šla po trgovinah gledat in dobila precej idej, zdaj pa zame še ni vzdušja za nakupovanje. Veliko darilc bom pa sama doma naredila, za pojest. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

20. nov 2008 15:54

Super, potem pa še je upanje. Jutri mogoče sprehod po trgovinah. Noel

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

20. nov 2008 15:55

Adalbert: hrano in pijačo lahko ima v registrirani prtljagi, v ročni (tisti, ki jo bo imel na letalu pri sebi) pa ne. Če mu boš dala za seboj škatlo domačih piškotov, domačo marmelado in kakšno podobno dobro zapakirano stvar, ne bo nobenih težav. Ampak dobro premisli, kajti če se mu bo npr. domač ajvar v kovčku razbil ali odprl, bo najbrž več škode kot koristi. Karkoli mu boš dala s sabo, naj ne zavzame preveč prostora in naj bo dobro zapakirano in zaščiteno, po možnosti taka stvar, ki ne bo naredila velike škode, če se bo po nesreči (oz. zaradi premetavanja) znašla med perilom. nitta: prav takšne kozarce sem pred nekaj leti kupila v Nami. Imeli so majhe in velike (2dl, 5 dl, 1l ali morda več).

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

20. nov 2008 17:35

Hvala dekletom za ideje.Verjetno bom poskusila sama kaj ustvariti,rada delam ročna dela.Noel mi je dala misliti.Tudi kakšni keksi za sabo se bodo našli in seveda domača klobasa. Trenutno sem v delu z čipkastimi okraski za smrečico, nato pridejo na vrsto vizitke,če seveda ne bom prepogosto na kulslo.Čao. Hvala adalbert

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

20. nov 2008 17:49

jaz sem tudi malo začela razmišljati kaj bi, pa razmišlam da bi naredila teranov liker(to bi bil darilo za moški del) pa bi kupila nek lepe flaške(še ne vem kje:))pa bi mogoč kj napisala na flaške. a je tukaj že katera delala ta liker?jaz še nisem ..ali lahko kaj zaribam? lp žabica21 Sporočilo je spremenil(a) žabica21 dne 20. nov 2008 21:37:12

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

20. nov 2008 21:13

Adalbert,mogoce ti bo pomagala tale ideja:naredila sem koledar in izbrala slike iz skupnih potepanj(skupni dopusti,lepa dozivetja...).Ker tudi mi zivimo dalec narazen,se clovek lazje pocuti ob pogledu na koledar in na lepe slike. marmeladka marmeladka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti