Darila za praznike

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

21. nov 2008 8:18

žabica21, jaz sem ga tudi lani delala za darila - prvič in je zelo dobro uspel. V bistvu nimaš kaj falit :) Sem pa vzela recept iz baze, tisti, kjer so dodajo še borovnice. Edina slaba reč je bila, da ga je bilo premalo ;) Steklenice sem kupovala v Antusu, še to zelo pozno in je bila izbira zelo slaba, imajo pa kje drugje precej cenejše. Noel

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

23. nov 2008 10:40

Kako pa okrasite steklenice, ki ste jih napolnile-i z domačimi tekočimi dobrotami? Fotografije in nasveti so dobrodošli! aknelab

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

23. nov 2008 11:04

aknelab, moje steklenice so zaenkrat še v izdelavi, tako da slikice še nimam, bojo pa narejene tako, da bom na vsako nalepila motiv iz servetka in potem še malo okrasila z zlato obrobo za steklo. Zaenkrat zgledajo dobro, verjetno bojo še boljše, ko bo v njih liker žabica21, kje se dobi flaške je bilo govora na 13. in 14. strani, če ti bo kaj prav prišlo. Teranov liker je baje super, sem slišala od prijateljice ki ga je delala. Pohvalila je tudi vanilijevega (tega lahko tudi jaz pohvalim, sem ga probala) in kokosovega- mogoče bi lahko kaj takega prišlo v poštev za ženski del. *Alisha*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. nov 2008 11:22

Ponavadi gor nalepim kar nalepkice (recimo zlate, angelčki, zvončki...tega se zdaj veliiiko dobi), okrog grla pa dam angelčka iz makaronov ali kaj podobnega katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 23. nov 2008 11:24:12

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. nov 2008 17:42

uf, ste pridne. Mene je to držalo veliko let - od štrikanja, slikanja, delanja nakita, pečenja,... ni, da ni. No, letos pa sem prišla na tole idejo ( punci sta tako veliki, da od prihranjene žepnine tudi rade kaj kupita za nas ostale ) - torej ideja je " Nekaj rdečega!" Sedaj pa na lov. ( rdeče usnjene rokavice, kapa, pršut, Mon Cherie, kakšno tekoče milo, krema, lak za nohte, jagodni labelo, božična zvezda, kilo stegna, kilo edamca v rdečem ovitku, rdeče vino, vodka, okrasna sveča, gamaše, denarnica, vroče hlačke, Barcaffe, pripravljena omakca za špagete, .... lp, vanjatajnsek

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

23. nov 2008 17:50

Izredno ste pridne imate polno idej. Jaz pa se pridružujem Morski medvedki(sva v istem položaju),tako da kako letos vse obdariti še ne vem.Kar se tiče pa obdarovanja s piškotki,mislim da ni boljše ideja,samo jaz imam tako službo da to pri meni ne uspe....veseli december je mesec v katerem mi najbolj delamo.... petardica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. nov 2008 21:16

Sama nisem ročno spretna, nas je pa mamam lani razveselila z darili: kupila je ogromne frotirste brisače in na robove prišila trak - ježka, tako da ko prideš izpod tuša ali greš v savno ali kar tako, si brisačo oviješ okoli telesa in pritrdiš z ježkom, da ne pada dol. Na sprednjo stran je našila po en žep in na vsakega izvezla začetnico imena obdarovanca. Sploh poleti je to praktično, ko se vleiko tuširamo zunaj, pa ni treba kopalnega plašča ali majice in kopalk takoj iskat, pa tudi za v savno je praktično. Morda ideja pride komu prav. Mamamia

mamamia

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

26. nov 2008 9:02

Pri izbiri daril mi je pomagal tudi "naš" forum. Za sorodnike bom skuhala pomarančno-limonino marmelado po receptu mameF, pekla piškote, nimam še dokončnega seznama, za prijateljice bom naročila v spletni trgovini www.najasi.si trda naravna (organska) mila in še kaj iz njihove ponudbe. tadeja 13

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. nov 2008 9:52

mamamia,hvala,to z jezki je dobra ideja,meni so brisace v savni veliko bolj prakticne od plascev pa si bom kar zase prisila nekaj jezkov. Za darila pa imam ze marmelade, pa kako gubano se naredim, pa potico in basta. Za tiste ta pridne bo marmelada iz seviljskih pomaranc, za ostale bo pa tudi tista iz buc dobra....,da je le "home made!" Enkrat sem moram lotiti tudi tiste od Jelenckove , pa se iz limon kaj scopram,pa bo. Sicer pa ne maram obdarovanj, praznikov itd.Podarim kar tako, brez posebnega razloga. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti