Striženje nohtov

tema je zaklenjena

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

21. nov 2007 17:51

Jaz bi kar najhitreje zamenjala uciteljico! (Se prej pa preveri njene nohte.) Sploh, ce glasbeno solo placujes sama! slepakura

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. nov 2007 17:58

jasna1 je napisal/a:

 Pri nas doma imamo vse tri punce takšne nohte in točno vem, kaj želiš povedati. Vseh nohtov se pač ne da enako striči. jasna

Ja, vesela sem, da me vsaj ena razume - točno to sem hotela povedati, kar je Jasna1 bolj razumljivo kot jaz - vseh nohtov se ne da enako striči - če bi jih moji hčeri v nulo, bi imela noht nekako na polovici prsta (malce pretiravam, ampak ne preveč).

LP

 

cervus

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. nov 2007 18:05

Elaphus, moj zadnji stavek je moje mnenje, če obidem predpise. Pa, ja,  učiteljica je tečna !

F r i n a

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. nov 2007 18:07

Me prav zanima, kaj ima učiteljica po vaše pravico zahtevati? Jasno je, da morajo otroci pri nekaterih instrumentih imeti kratke nohte, ker drugače ne gre. "kratek" noht je pa malce raztegljiv pojm. Zame je kratek noht brez beline - ker imam tudi jaz tako "nasajene" nohte. Verjemite mi, pri čiščenju zatrgam celo take. Malo manj kratek noht ima še malo belega - lasek belega je pri igranju na violino še OK, dva laska pa lahko že nagajata. In kaj naj sedaj učiteljica naredi? Pošlje otroka domov, da se ostriže doma, pokliče mamo tega otroka in začne debato na temo "koliko kratko je kratko", posluša praskanje (in tiho trpi v upanju da bo naslednjič otrok postrižen -slednje je morda celo že naredila, zadnjič ji je bilo pa dovolj?) Presneto, gre za NOHTE! Zrasli ji bodo nazaj in nobenih psihičnih motenj, depresij in podobnega ne bo, če ne bo mama iz tega delala cirkus. Kaj šele naredite, če si kakšen nebodigatreba učitelj drzne otroku dati cvek? Ne upam pomislit. Lisa

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

21. nov 2007 18:24

Moj sin igra harmoniko, poleg te tudi klavir in vem da stalno skrbi, da ima nohte dobro pristrižene, brez belega robu, ker ima edino tako pravi občutek pri igranju. Ja, z blazinicami moraš čutiti kako pritisneš na tipko in nohti zares motijo. Sem ga opazila, da je sredi vadbe vstal in si šel striči nohte. Zato svetujem, da to vzamete dobronamerno . LENČA

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. nov 2007 18:42

elaphus je napisal/a:

 In na živce mi gre predvsem to, ker je imela kratke nohte - sedem let in dva meseca so bili dobri, kar naenkrat pa ne!!!

LP

cervus

Zelo natančno, kriteriji učiteljice so se SPREMENILI  v nekem trenutku, to je PROBLEM !

F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. nov 2007 18:43

hmmm, vidim, da sem res tečna in neznosna mama. Uboge učiteljice, ki morajo prenašat takšne mame!

LP

cervus

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. nov 2007 18:50

Ma kakšna tečna, neznosna.Rekla bi kvečjemu pretirano zaščitniška. Pri toliko starem otroku že lahko malo "popustiš" in si daš duška le pri pomembnih rečeh, eni nohti to vsekakor niso. Otroka moraš navsezadnje navadit na to, da življenje ni samo tvoje toplo naročje in da kdaj tudi ni vse "po naše". Lisa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. nov 2007 19:16

Hja, nikoli si nisem mislila, da sem pretirano zaščitniška. pravzaprav je tole prvič, v devetih letih šolanja naše mule, da sem popenila. Nisem pa hotela bit nikoli zaščitniška, ker sem sama učiteljica in vem, kako nekateri starši zatežijo. Zato se velikokrat zavestno držim nazaj, ker pač poznam tudi drugo, učiteljsko plat zgodbe. zato sem pa zdajle popenila, ker si niti predstavljati ne morem, da bi jaz, kot učiteljica, prinesla nekemu učencu škarje in mu rekla, naj si spredaj postriže lase, ker mu padajo na oči, tako, da nič ne vidi, ne na tablo in ne v zvezek.

LP

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. nov 2007 19:29

No, elaphus, moje mnenje najbrž poznaš. Nima pravice tega zahtevati. Več besed ni potrebnih. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti