Striženje nohtov

tema je zaklenjena

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. nov 2007 10:09

Hja, za igranje je res najboljše, če so postriženi v nulo, ali pa vsaj zelo blizu, seveda je to nujno samo na levi roki, desno ima lahko za godala kakršno hoče. Ni dovolj, da ne grejo čez blazinico, tisto je že zelo ovirajoče... Odgovor, zakaj morajo biti postriženi v nulo: zaradi vibrata, ta enostavno ni isti in ne zveni tako lepo, če niso nohti postriženi do konca... In mogoče je problem ravno v tem, da je zdaj prišla na tako stopnjo igranja, da se te malenkosti že opazijo, prej, ko je igrala slabše, je bilo vseeno, ali ima nohte dolge ali kratke... KO pa enkrat obvladaš tehniko, dodeluješ dinamiko,... pa pridejo do izraza malenkosti. Dokler se še malo loviš z notami in ritmom, je pa to nepomembno... Lahko to vzameta kot kompliment:) Moje mnenje: ni bilo ravno taktno, verjetno pa je hotela dobro... Če bi meni "tovariš" ponudil škarijce, da si postržem nohte, tega ne bi jemala kot nekaj slabega, ampak da mi hoče pomagat in bi si jih, ker mu pač zaupam... Še celo s podlakom sem si jih nalakirala enkrat 2 dni pred izpitom po njegovem nasvetu, da se mi ne bi slučajno polomili tik pred izpitom... Pa sem ga hitro dala dol, ker me je strašno motil (ne se smejat, res me je motil!) Pri kitari je sploh hec, ker moraš imet levo roko postriženo, na desni pa 4 prste s konkretnimi nohti... Zgleda baje smešno, jaz pa sploh ne opazim, čeprav si jih zdaj vseeno strižem zaradi tamale, ampak si jih bom spet pustila, ko bom spet začela več igrat. Torej saj ni treba, da si jih v živo poreže, če je imela 2 mm beline, pa naj si odreže samo 1 mm, pa bosta verjetno obe zadovoljni... Veri

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. nov 2007 10:35

Meni jih je učiteljica klavirja sama postrigla kar z njenim priborom - do konca, da so me boleli, pa še zatikali so se mi povsod ob blago, ker je imela slabe škarje. No, takrat tega niti mami nisem omenila, so bili zgleda drugačni časi, ko so imeli učitelji zadnjo besedo, pa tudi starši so bili zgleda manj zaščitniški. Verjetno bi se mi zdelo zdaj nezaslišano, če bi kdo to naredil mojemu otroku, pritoževala se pa verjetno nebi nikomur, le malo manj bi cenila učiteljico. matilda

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

23. nov 2007 10:42

Učiteljica ji lahko predlaga oz. ji priporoči, da si postriže nohte, sicer je to nasilje. Nisem pa prvič slišala za take primere. Žal! bios

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

23. nov 2007 10:44

Predstavljajte si, da pridete na kuharski tecaj k mojstru..., pa najprej vzame skarje in vam v zivo postrize nohte, da se vam ne bo svinjarija za njimi nabirala! Saj higiena je vendar osnova kuhanja! slepakura

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. nov 2007 11:06

Če bi bil res problem zvok pri udarjanju tipke, bi učenki, ki že vrsto let hodi v glasbeno šolo, vsak z malo omike rekel, poslušaj, danes je pa malo škrtalo, naslednjič malo nohte uredi in če so raščeni tako kot so pač raščeni, pojdi malo do manikerke, pa ti naj tako nohte opili, da ne bo ropotalo. Pa se to ni zgodilo. Ženska je dekle prisila v nekaj, kar dekletu ne odgovarja. Šlo je za nasilno ekzerciranje moči. Lahko, da se komu to zdi kao minorno, ampak ni. Take stvari si človek zapomni za celo življenje (glejte matildino izkušnjo, pa tisti opis s punčko, ki je imela kodraste lase, pa se je učitelj ob to obregnil) in ravno ne pomagajo pri razvoju v samozavestno odraslo osebo. Analogija slepekure je na mestu: a si kdorkoli predstavlja, da bi mirno požrl, če bi njemu kdo rekel: tule ti je manikrica, postriži si nohte...? Ergo? Zakaj bi moral pa to otrok požreti? In zakaj bi morali starši to požirati in se bati, kako bo to vplivalo na uspeh otroka? Vendelina jr.

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

23. nov 2007 11:20

Elapsus

Tudi mi imamo (smo imeli) takele probleme kot ti. Sama sem igrala klavir (so mi večkrat tudi solze tekle po tipkah), hči pa je lani končala osnovno glasbeno šolo violino. Nekaj moraš vedet. Če sama nisi poskušala zaigrati skladbe na klavirju se usedi in probaj. Če imaš le mm nohta, ne moreš pravilno "udariti" tipko. Govorim za klasični klavir in pianino in ne kake druge klaviature, npr. orgle, harmoniji, in "sintesajzerji" , tam se tipk le dotikaš. Tehnike igranja klavirja so cela znanost, zato se učenec najprej naučiti te tehnike (vaja vaja vaja). Glasbene šole se tega klasičnega načina strogo držijo in če hočeš biti zraven, moraš igrati po teh pravilih, sicer je lahko huda vojna. Priučeno napačno držo prstov je zelo težko odpraviti.  

Vaša gospa učiteljica je zapoved postriženih nohtov vzela preresno in bo (če že ni) punci vzela vsako voljo do učenja klavirja. Najbrže pa bi morala takrat punco, ko ima predolge nohte zvrniti in jo odsloviti. To bi bil pa drug, ali še hujši problem.  Zato mogoče res prosite za menjavo učitelja.  

mamka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. nov 2007 11:48

Vendelina jr., še nikoli se nisem tako zelo strinjala s tabo kot pri tem tvojem zadnjem zapisu.

rimljanka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

23. nov 2007 12:23

Pa kaj vam je, govorite o izživljanju učiteljice nad otroki in o kazanju moči nad učencem! A je prizadeta mama kje napisala, da je bil učiteljičin način tako grozovit, kot ga poskušate prikazati? Ubogi punci bo "travmo za celo življenje" pridelala sama mati, ki se še ni sprijaznila, da ta otrok ni samo njen, ampak je del celotne družbe. Saj ji ni odrezala prsta, jebemti. Oba otroka sta obiskovala glasbeno šolo in vem vse o tem. Nikoli se mi ni zdelo čudno, da sta si z učiteljem skupaj urejala nohte, strigla, pilila in brusila s finim brusnim papirjem na strunah (da so se nohti čimbolj prilegali). Ta domača manikura je šla tako daleč, da si sedaj po njegovi zaslugi tudi jaz znam prilepiti zlomljen noht. Hočem povedat, da sem to vzela, kot da se je posebej potrudil, ker je želel iz njih izvleči kar največ. Ne delajte cirkusa iz tega, kaj šele pride v življenju! Pa še pripomba - Vendelina jr., uživam v tvojih postih in te občudujem, ker "pokrivaš" toliko različnih področij. Tokrat se pravzaprav prvič ne strinjam s tabo. Barbra

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. nov 2007 12:48

Vendelina jr. je napisal/a:
a si kdorkoli predstavlja, da bi mirno požrl, če bi njemu kdo rekel: tule ti je manikrica, postriži si nohte...? Ergo? Zakaj bi moral pa to otrok požreti? In zakaj bi morali starši to požirati in se bati, kako bo to vplivalo na uspeh otroka? Vendelina jr.
Kot sem napisala, jaz si to čisto predstavljam, miselim da se mi je celo že zgodilo, da mi je moj učitelj kitare kdaj dal pilico, če je bil kak noht nepravilno postrižen, pa se tega niti ne spomnim, ker se mi ni zdelo nič takega... Sicer se strinjam, da otroku ni treba požret nič kar ni treba požret odraslim, razen da mora pač v normalnem okolju nekak ubogat starše, ker ga pač živijo. SP: punca igra violino, ne klavir;) Vibrato nima nobene veze z udarjanjem prsta po tipki ali struni, vendar strune ne moreš dobro držat, če del nohta ni priraščen... POleg tega je možno, da je učiteljica deklici že kdaj rekla, da naj si postrže nohte, pa je ta na to pozabila... PPS: kaj učitelji smejo zahtevati? Copate lahko zahtevajo, kratkih nohtov pa ne? Je pa res razlika, KAKO to nekdo naredi. Lahko ti razloži, pri čem nohti ovirajo in se bo večina pametnih nepreveč našpičenih najstnikov strinjala s krajšimi nohti, lahko pa imata pač oba slab dan, učiteljica vsega poln kufer in da škarjice, pa ajdi stričt, učenec pa seveda zainat ne... Pojma nimam, kako je bilo, ker nisem bila tam, ampak kot rečeno, jaz bi si nohte poizkusila vsaj malo postrišt in vprašala, če je 1 mm dovolj, recimo. Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. nov 2007 12:56

Ja, copate lahko zahtevajo., če tako zahtevajo šolska pravila, Veri (in ta dijali poznajo). Enako bi veljalo za nohte, sporen je špa tako ali tako način, ne samo dejanje.

Sicer pa predlagam, da temo zaključimo, ker je postala povsem nekonstruktivna.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti