A bomo letos kaj pekli?

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. nov 2007 15:43

Ha, ha, ja, tudi mene zanimaisto kot Vendelino jr. jasna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. nov 2007 16:39

Meni pa se zdi, da novoletno pecivo, vsaj en del, mora biti malo "kičasto". No, ne ravno srebrna perlica na roza kolaček, ampak perlica na kupčku čoko kreme na vrhu nugatovega kolačka pa ni kičasto. No, vsaj meni.

Če jo pa poješ ni tudi nič hudega, saj je vse skupaj en sam cuker.

mamamia

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

9. nov 2007 16:46

Joj hvala punce. Grem v akcijo, če jih imajo tudi v našem sosedu. Vendelina seveda so kičaste, pa saj po moje je en point božično novoletnih praznikov kič. Amapk mislim v toplem, domačem smislu. Saj smrekica s svetlečimi bunkicami, lučkami in svetlečimi daril pod njo in z velikimi jaslicami je tudi en sam kič (no razen če je kao minimalistična - ampak prosim lepo). Pa adventni venček, snežinke na oknih in velik snežak pred hišo (če je slučajno sneg) ... vse to je en sam velik kič, ampak meni je za praznike všeč. V Beli krajini, od koder prihajam, so tudi pred stoletji hišo okrasili tako, da so iz stropa obešali svetleče papirčke, jabolka, orehe, celo smrekica je visela iz stropa dol obrnjena na glavo ... in tudi to je bil en sam kič. Skratka kič s tradicijo:) Pa naj bodo še nekateri piškoti tako malo praznično kičasti, enkrat na leto. Za praznike se mi ne zdijo kičaste edino tiste hiše, kjer ne praznujejo, kjer ni domačnosti. Jaz pa sem po srcu en velik otrok in imam vse to rada. Hvala za pomoč Lepo praznujte Martina magnolija

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

9. nov 2007 16:46

Mamamia vidim, da sva po srcu enako kičasti. magnolija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. nov 2007 17:23

Jade, glede na tvoj seznam predvidevam, da si že začela. jasna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. nov 2007 18:27

Ah kje pa nisem začela. Jaz si sploh ne delam seznama ampak paečem po občutku. Malo pogledam sprintane recepte in delam. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti