A bomo letos kaj pekli?

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

9. nov 2007 21:47

Tiste, ki ste že delale medene hiške. Kaj se je najbolje obneslo kot "lepilo"? Pred beljakovim ledom imam nekoliko bojazni, ker vsako jajce ki ni prekuhano ali prepečeno načeloma ne uživam (mogoče samo kaprica). Kot vem, pa se pri beljakovem ledu zmeša beljak in sladkor v prahu. (četudi ga še malo pomutiš nad soparo - imam predsodek). Kakšna marmelada bi se najbolje obnesla? (Ali pa kaj drugega?) Lep pozdrav ElaS

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. nov 2007 22:45

ElaS, samo v razmislek - a misliš, da boste to hiško pojedli? Sama imam občutek, da bi jo kakšen mesec občudovali na mizi, potem bi bila pa že tako prašna, da je sigurno noben ne bi pojedel...

 

Lahko pa, da se motim. Izkušnje s hiško na žalost še nimam, ampak letos smo na dobri poti, da jo naredimo. Kaj eno, celo vas!!

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. nov 2007 22:47

Aja, Anja27, hvala. Nič se ne muči s skeniranjem, saj bo tale link zadoščal. Zdi se mi, da bo to pecivo ravno pravšnje za nas, ki obožujemo maline. jasna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. nov 2007 23:02

Anja, če imaš še kakšen recept v rokavu se toplo priporočam. jade

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

9. nov 2007 23:56

ElaS je napisal/a:
Tiste, ki ste že delale medene hiške. Kaj se je najbolje obneslo kot "lepilo"? Pred beljakovim ledom imam nekoliko bojazni, ker vsako jajce ki ni prekuhano ali prepečeno načeloma ne uživam (mogoče samo kaprica). Kot vem, pa se pri beljakovem ledu zmeša beljak in sladkor v prahu. (četudi ga še malo pomutiš nad soparo - imam predsodek). Kakšna marmelada bi se najbolje obnesla? (Ali pa kaj drugega?) Lep pozdrav ElaS
Jaz sem jo,sicer je tega že dve leti kar sem se je nazadnje lotila, zlepila skup z raztopljeno belo čokolado. Isto "lepilo"sem uporabila za lepljenje bonbončkov, piškotkov, mrvic na hiško. ker je bela izgleda kot "sneg". Ninja24

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. nov 2007 8:29

Jaz bi tudi recept za one spekulatuse. Pa upam, da ne pečejo,... Jelenckova

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

10. nov 2007 9:46

Jelenčkova,

recept sem napisala na prejšnji strani foruma.

Glede začimb pa... speculaasi so dobri, če so "začinjeni". No, jaz uporabljam začimbe, ki mi jih je enkrat prinesla iz Nizozemske Nena-morje, in so namenjene izključno tem keksom. Kasneje, ko sem jih porabila, sem zagnjavila znancem, ki so šli na Nizozemsko in jih imam zdaj spet na zalogi.

No, kar se ostalih začimb za kekse tiče (cimeta v steblu, limonine lupinice, pomarančne lupinice, rožne vode), pa vsako leto zagnjavim komu, ki gre ali v Tunizijo ali Egipt ali Maroko ali Turčijo ali Iran ali katero od bližnji dežel. Tam so te začimbe izredno poceni in imajo edinstveno aromo, pred katero se lahko skrije 1000 Kotanyih.

Anja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

10. nov 2007 10:30

U, nisem videla. Se opravičujem. Hvala! Jelenckova

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

10. nov 2007 14:15

val je napisal/a:
Sem v Brestanici v E-Stilu našla luštne škatlce ( za cca 2 in 4 krem rezine) samo nekak jih moram še okranclajti! Ima katera kakšno idejo? lp val
Val, mi je kar malo sram, ker bom tole vprašala (saj veš zakaj) ampak vseeno. Kje pa je E-stil v Brestanici? vida u.

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

10. nov 2007 14:42

Veš kaj Vida,ker če te peljem pokazat kje je E-stil,boš morala dat za kofe Je pa mal naprej od tuša-bivši sigmat, če boš slučajno kaj v štacuno hodla,odprto je pa od 7-15h vsak delavnik. val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti