A bomo letos kaj pekli?

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. nov 2007 19:47

O, jade, hvala za pohvale . Potem bom pa poslala še kak recept tudi letos.

Ja, za Božič bom začela pečti naslednji vikend. Delala bom medenjake, janeževe zarezance in speculaase. Ti dlje stojijo, boljši so. Medenjake bom ene okrasila z nabrizganim nugatom in praženim lešnikom, ene s čokolado in kokosom, ene pa samo s polovičko oreha. Speculaase bom razvaljala na listanih mandljih, izrezala piškotke in za pravi videz odtisnila odzgoraj z ribežnom (modelčkov namreč nimam).

Letos bom za razliko od lani naredila kake 3 vrste polnozrnatih. Vidim, da jih imajo vsi radi.

 

Anja

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

9. nov 2007 19:50

speculasse bi tudi jaz delala pa ne vem po katerem receptu. anja mi lahko zaupaš ti svojega? koliko časa prej je priporčljivo narediti medenjake in speculasse? nektarina

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. nov 2007 19:51

Aja, glede vrtca... pri nas je dovoljeno prinesti samo sadje.

Medena hiška pa je nekaj drugega... bolj za gledati kot za jesti. Nesla jo bom ob prvem adventu (tamala je v katoliškem vrtcu), pa naj naredijo z njo kar hočejo.

Anja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. nov 2007 19:56

Anja,

a mi zaupaš, kakšne polnozrnate boš delala? Všeč mi je občutek, da so piškoti poleg tega, da so dobri, tudi zdravi, ampak zaenkrat nisem našla nič pametnega...

jasna

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. nov 2007 19:58

nektarina, če pogledaš forum s temo Speculaas, je gori napisala Nena-morje (mojstrica speculaas keksov) kake 4 različne recepte, tako da lahko poškiliš še tam gor po kako idejo.

Napišem pa tudi moj recept SPECULAAS (za ene 35 keksov):

125 g masla

125 g sladkorja

ščepec soli

1 čajno žličko pomarančne lupinice

2 žlički začimb za speculaase

1 jajce

200 g moke

70 g mletih mandljev

 

Kot sem rekla, ti keksi bolj dolgo stojijo, boljši so. Hranimo jih v zaprti škatli.

Anja

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

9. nov 2007 19:58

val je napisal/a:
Zato ker imajo kupljeni piškoti deklaracijo,domači pa ne! Iz zdravstveno sanitarnih razlogov. val

 

Ne vem kaj bi rekla. Mislim, da je v kupljenih piškotih lahko več svinjarije kot v domačih. Edina prednost je za otroke, ki so alergični na kaj.

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. nov 2007 20:01

nektarina,

stojijo lahko zagotovo 1 mesec. Nena-morje je na enem forumu povedala, da so še po treh mesecih bili celo bolj dobri kot sveži! Tako da jih lahko komot začneš peči že zdaj.

Anja

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

9. nov 2007 20:15

lahko jih naredim že sedaj ampak potem jih morem nekam skrit, ker če jih najdejo naši potem jih jaz več ne bom našla ko bom pakirala darila od božička. nektarina

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

9. nov 2007 20:33

Sej jaz vem da so domači piškoti dostikrat boljši in bolj zdravi od tistih ki imajo deklaracijo ,samo tako je po predpisih ,pa čeprav je včasih smešno. Poleg tega se pa neljubih nevšečnosti izognejo tako vzgojiteljice in starši( bog nedaj da pride do česa-kake salmonele .....itd? lp val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti