A bomo letos kaj pekli?

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

23. dec 2007 16:33

Solno-kvasno emulzijo vedno postavim kar v kuh. element s stekleknimi vrati in je vedno uspela. Pa imamo kar toplo kuhinjo, temperature vode nisem nikoli merila. Lp! riba-ribica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. dec 2007 20:46

Kaj je na teh 16 stopinj ne vem ampak naj jo nebi delali s toplejšo vodo. Sicer pa tudi jaz nikoli ne merim. Še vedno je ratalo. lp Vesna

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

23. dec 2007 23:19

Meni je od vseh sladic najbolj všeč potica, od vseh potic pa čokoladna.

Čudno mi je, da je recepta zanjo v kuharskih knjigah skoraj ni, pa tudi drugje zelo redko.

Zelo bom hvaležna, če je katera pripravljena deliti kakšen dober, preizkušen tovrstni recept v kombinaciji z orehi. Jutri bom morala nekaj ustvarit, kvasno-solna emulzija se že dela.

Lep pozdrav vsem 

 

Mic

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. dec 2007 8:28

Moja stara mama je vedno spekla tudi čokoladno potico. Nadev je naredila nekako tako (ne vem točnih sestavin): malo ruma, zdrobljene albert piškote, malo sladke smetane in seveda stopljeno čokolado ali pa kar kakav. Včasih je dodala mandlje ali lešnike. Mi smo ji rekli "piškotna" potica. Velikokrat je naredila dva nadeva in potico zavila pol/pol. Tudi sama zdaj tako prakticiram, da ni čista "klasika". katka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. dec 2007 9:06

No sem delala to polovično potičko, pol pehtranova, pol mandljeva (malo skorja nagaja ) pa še listnate vetrnice bananino-pomarančne kroglice beli toblerone prestice pa še skupaj katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. dec 2007 09:08:25

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. dec 2007 9:31

Jaz sem včeraj jedla mandeljevo potico s čokolado. Kako je bila dobra, sem pa pozabila vprašati za recept. Jelenckova

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. dec 2007 9:34

Jelenčkova, narediš testo kot za navadno, nadev pa sem malo opisala že zgoraj... katka

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

24. dec 2007 9:56

Tudi zame je ta čas najlepše obdobje v celem letu. Neznansko uživam, ko svojo zalogo kovinskih škatel napolnim z najrazličnejšimi piškoti. Nekaj jih razdelim med sodelavce in prijatelje, precej pa jih gre v promet doma, saj obiski, ki v teh dneh prihajajo, doma ne pečejo in vedo, da se bodo piškotov pri nas do sitega najedli. Letos sem pekla naslednje: medenjake, orehove rogljičke, marmeladne žepke, jabolčni kruh, kokosove piškote na testomat, orehe, breskvice, linške oči, dišavne piškote, kmečke kruhke, čokoladne huzarske krapke in potratno potico. Ni potrebno omeniti, da sem večino receptov uporabila s kulinarike. Zdaj pa brskam za pripravo pljučne pečenke, ki bo na mizi jutri. Lepo praznovanje želim vsem in vse dobro v novem letu. Lp Palma

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. dec 2007 22:23

joj Reca, kako lepo... Zelo so mi všeč škatle, kaj pa je to na njih? katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti