A bomo letos kaj pekli?

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

tema odprta - 8. nov 2007 18:38 | ogledi: 21.016 | odgovori: 464

Lani je bilo tako luštno brat tisti forum o vrstnem redu peke piškotov za praznike...

Toliko idej na kupu, toliko dobrot, toliko lepih slikic!!

Kaj pa letos? A bomo tudi kaj pekli?

jasna

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. nov 2007 18:45

ja jaz imam plane ampak čakam na ideje. kdaj približno pa lahko začnem peči? in kaj? nektarina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. nov 2007 19:08

Bomo pekli, samo še ne vemo kaj. Nekaj kar bom potem dala za darila. One začinjene piškote že ne, lani sem naredla take, da bi mislili, da jih hočem zastrupit! K sreči imam dvornega preizkuševalca, da jih potem nisem talala za novo leto! Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. nov 2007 19:36

Seveda bomo pekli. Že delam seznam, da bom še pravi čas šla v nabavo sestavin - marcipan, nugat, biserčki in drugo okrasje, jedilne barve, dovolj moke, masla, jajc, začimb...

 

Daljši seznam je že nared, v nasldnjih dveh tednih še ožji izbor, okoli 10. decembra se pa začne.

Jasno, prveso janeževe kapice, da se 14 dni medijo, za piko na i cimetove zvezdice, za vse ostalo pa, kot bo trenutni navdih.

 

Pa madeleine ali kako se že piše bom letos delala, sem včeraj v Leclercu našla modelčke.

Spet bo dišalo po koči....Mamamia

mamamia

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. nov 2007 19:44

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9519 Kaj od tega bomo pekli? Meni so tako lepe lubenice,...no sam niso glih zimsko pecivo, so bolj poletno. Jelenckova Sporočilo je spremenil(a) Jelenckova dne 08. nov 2007 19:45:02

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. nov 2007 19:48

Kam pa hitite, pekli bomo, le da prej za martina : race, gosi, piščance.........

Drugač, mamamia, vidim da ste dobili v Mariboru Leclerc, kako se ti kaj zdi ( po moje je od teh trgovcev, prvi Leclerc, pol dolgo nič pol pa že...... ) 

ežoj

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. nov 2007 19:52

ežoj komaj danes so ga odprli tako da dvomim da je mamamia bila že med prvimi strankami. jaz se se odločila da se tej prvi vnemi izognem in grem pogledat konec drugega tedna. lepo počasi in mirno. pekla pa bom vsekakor medenjake in pa kake cimetove kekse, za drugo pa še čakam vaše ideje. nektarina

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. nov 2007 20:19

Jelenckova,

a veš, da sem se jaz tudi nas... z začinjenimi piškoti? Očitno nisem taprava za njih,eh, če se samo spomnim! Cela hiša mi je neprijetno dišala, okus je bil , še babi, ki je dežurni jedec piškotov, se jih ni niti dotaknila...

 

Bom pa letos tudi jaz napekla božična darilca, komaj že čakam!

 

Vem, ežoj, da sem malo prehitra, samo kaj, ko se tako kmalu stemni, jaz imam že tisti tapravi zimski zapečkarski občutek!!

 

No, moji načrti:

navadni piškoti (te imamo itak celo leto, ker imam majhne miške doma, pa eno večjo, ki vse pogloda)

orehove rogljičke

skutine žepke z marmelado

kokosove poljubčke brez moke

praline (sem si spravila mamamiin recept, bom videla, če bojo ratale)

sprintala sem si tudi Goljatovo pecivo, ki ga je posredovala Katka Lopatka - tam bo tudi precej uporabnega

pa domače karamele

za ostalo še ne vem, letos bomo s puncami sigurno ustvarjale kaj lepega, unikatnega...če bo užitno, pa bomo videli

jasna

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

8. nov 2007 20:24

karameleee??? a mi zaupaš recept sem ze po nekaterih delala pa se mi ni nič strdilo?? lp mihana

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. nov 2007 20:43

Maslene smetanove kockice Sestavine: 300 ml sladke smetane 450 g sladkorja 225 g masla za noževo konico pecilnega praška nastrgana lupinica 1/2 pomaranče ali limone Priprava: Pekač v velikosti 20x20 cm obložimo z alu folijo. V kozico damo smetano in sladkor in ob stalnem mešanju segrevamo. Dodamo maslo, pecilni prašek, nastrgano lupinico in približno eno uro počasi kuhamo. Preizkus: Z žličko vzamemo malo zmesi in jo potopimo v mrzlo vodo. Če se oblikuje mehka kroglica, potem je zmes dovolj kuhana. Vlijemo jo v pekač in razmažemo. Pustimo, da se zmes ohladi in potem narežemo na kockice. Evo, to je vsa umetnost. Nam so zelo zelo všeč, pa tudi sama masa, ko je še topla, je super dobra... Sem razmišljala, da bi drugič dodala malo Malibuja za odrasle, bi moralo biti kar dobro... Ali pa na vrh kocke vtisniti polovico oreha, ko je masa še topla...

 

Recept je prepisan iz ene božične revije, ne vem več katere...

 

jasna

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

8. nov 2007 20:45

Meni pa začinjeni piškoti lepo dišijo, imam še lanske, pred kratkim sem ugotovila, da se jih še da jesti, če jih namakaš v kakem dobrem vinčku... in potem pošteno poplakneš, seveda! Pika Nogavička

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti