Nadomestek tičino mase

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

24. okt 2007 10:13

Ratluk je najbrž neke vrste sadnega mesa (kot pri nas kutinovo meso), me pa zanima, če ste zasledile še kakšen drugi okus od tega, ki je v trgovinah pri nas. Ta ima rahel okus po kakšni poceni "žajfi" in dokler nisem vedela, kaj jem, sem bila nekje vljudno tiho. Mislila sem, da je v skodelici za kavo ostala kakšna kapljica detergenta.... Če bi se dobil kakšen bolj nevtralen okus, bi poskusila, da pa bi cela torta dišala po tem, pa ne vem. No, ta vonj bi se dal odpravit s kakšno aromo. Boste še raziskovale? Jaz imam sicer pisan čas čepet zaračunalnikom (ve ste verjetno vse po službah, pa....), ampak zelo težko sedim in se komajda prebijem do kulinarike. Bom kar komot čakala na vas. Imejte se lepo! LP! ovčka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. okt 2007 10:45

ooo sploh nisem vedela, da ne poznate , jaz pa nakladam... Ni problema, se vse razloži. Ta link zgoraj je super. Joj, pri nas je ta ratluk, ki se kupi res bolj tako-tako, govorim za vrtnico, moraš kupiti tistega z orehi je vsekakor boljši (ampak tisti ni za oblikovanje, ker so notri koščki orehov). Sarajevski in pa recimo turški je pa čisto druga pesem, sploh ni "žajfnica". ovčka, jaz pa na bolniški, se vidi, da tu visarim katka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. okt 2007 10:50

Katka lopatka če se ne motim je na tistem prvem linku zraven tudi halva? Tisto pa obožujem, seveda če je brez arašidov... ZAČETNICA

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

24. okt 2007 11:11

Dober dan, Punce da vam vsaki posebej ne odgovarjam na ZS. Tiste ki ste mi sporočile enail dobite navodila danes popoldne, ko pridem iz službe ( navodilo imam namreč na domačem PC-ju)! katjuška: osebno barvam tičino maso z barvami v pasti, čisto ok so barve od Schwartau-a, mogoče malenkostna pomanjkljivost, ker se jih dobi samo v štirih osnovnih barvah. Na tičino maso kaneš nekaj kapljic barve in jo dobro pregneteš. Po potrebi dodajaš toliko barve, da dobiš željen odtenek. Scorpy: Tile marschmallowsi od Rockymountain so najboljši !!! LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. okt 2007 11:22

Rina jaz sem do zdaj tudi s temi barvami barvala (marcipanove rožice). Je pa problem kot si rekla, so samo osnovne barve, tako da je neko roza težko ven dobit... Jaz bi rada pogruntala kaj v prahu, ker npr. marcipan je že sam po sebi packast ko ga gneteš po rokah (toplota), barve so pa tudi tekoče. Skratka fino bi bilo če bi katera kaj praškastega iznašla. ZAČETNICA

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. okt 2007 11:28

ZAČETNICA, v marcipan moraš dodajat sladkor v prahu, pa ni packasto. Tudi te tubice lahko med seboj mešaš in dobiš druge barve, je pa malce več dela. Sicer sem si pa letos za veliko noč naredila zalogo vseh možnih odtenkov barv za pirhe, ki jih s pridom uporabljam. katka

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

24. okt 2007 11:30

S čim barvate maso, da dobite črno barvo? petika

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

24. okt 2007 11:51

Vsem hvala za vprašanja in odgovore. Če kateri ni kaj jasno, je super, če vprašate, saj s tem se tudi vse ostale veliko naučimo! Rina01, torte zgledajo fenomenalno. Škoda, da ne stanujeva kje blizu. Barve v prahu sem jaz včasih kupovala v Avstriji in to, v lekarni. Pakirane so bile v majhnih vrečkah. Večinoma pa tudi sama uporabljam kar barve v tubah. regina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. okt 2007 11:54

V Avstriji? Ja fajn jaz mam 10 min do Avstrije. Pa tudi v eno njihovo lekarno hodim ker smo za tamalo nekaj rabli... Bom vprašala-hvala. Tebi tudi hvala Katka lopatka za nasvet z marcipanom in sladkorjem v prahu. ZAČETNICA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti