Nadomestek tičino mase

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

25. okt 2007 8:27

Jap val. Registriraš se na zgornji spletni strani, naložiš izdelke v košarico, plačaš s kreditno kartico in ti že čez nekaj dni greš paket iskat na pošto. Na netu je kar nekaj online shopov, ki prodajajo tovrstne izdelke. Paziti je treba le na stroške poštnine in pošiljanja. Sicer so online shopi iz ZDA veliko cenejši, ampak !! če prihaja pošiljka iz držav, ki niso članice EU, je treba vkalkulirati še carino. Pa ne samo to, morate vedet, da so to izdelki, ki se uporabljajo v živilski industriji in kolikor vem so pod strogim nadzorom (za to je možno barve v Avstriji kupit v lekarni in kolikor mi je en grosist razložil, jih skoraj nihče v Sloveniji ne uvaža, ker je preveč papirovja in prezahtevni postopki, zato da bi te stvari uvažali). Enostavno si nisem upala naročiti iz ZDA, ker sem se bala, da bi izdelke plačala, potem pa jih ne bi dobila, ker bi mi jih na carini odvzeli. Zato sem se odločila, da izdelke kupim nekje v EU, ker s tem odpade postopek carinjenja oz je postopek drugačen (zdaj se ne spomnim natančno če sem imela na tem paketu tudi nalepko opravljenj carinski postopek) in se mi zdi, da imajo najboljšo ponudbo ravno Angleži. LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

25. okt 2007 10:09

Ja Rina daj poslikaj postopek in ga daj v tvoj album. Me sedaj celih 10 dni ne bo , da bi si to stvar takoj ogledala,in kaj vprašala, te bom pa kasneje, če mi kaj ne bo jasno. Pozdravček in da ti torta jegermaister uspe. swarovski

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

25. okt 2007 10:46

Gum Tragachant, kaj je to? Kako izgleda hvala rina čudovit album, enkratni izdelki vida u.

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

25. okt 2007 11:13

Ja, Rina, ko boš delala torto le poslikaj in daj v album. Bom zelo vesela. Tudi mene zanima , kako zgleda ta dodatek gum tragacanth. V angleških knjigah, ki jih imam doma , uporabljajo pri modelirni pasti in pri "flower paste". Lep pozdrav! regina

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

25. okt 2007 12:24

Gum tragacanth lahko vidite tukaj (peti izdelek od zgoraj navzdol): http://www.cakecraftshop.co.uk/shop/8/109/index.htm Regina: Če premešaš tičino maso in GT dobiš pastilliage iz modelirno maso, ki je namenjena izdelovanju bolj debelih stvari. Prenosni računalnik v mojem albumu je izdelan iz pastilliage-a. Pastilliage razvaljamo na debelino 0,5 cm, izrežemo željeno obliko in ga pustimo da se dobro posuši. Recept za pastilliage je 1 čajna žlička na 250 g tičino mase. v Flower paste, ki je namenjena izdelovanju bolj filigranih stvari ( za vrtnice, orhideje, lilije, ..kot že ime pove), prav tako uporablja GT. Flower paste se zeloo hitro suši in moraš biti pri oblikovanju - modeliranju zelo hiter. Recept za pripravo Flower paste je malce drugačen. Vas zanima ? LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/ Sporočilo je spremenil(a) rina01 dne 25. okt 2007 12:25:24

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

25. okt 2007 12:29

Seveda nas zanima, ampak mene zanima tudi okus teh tort. Ali je samo lepo za pogledat, ali tudi paše okus zraven tort, ki jih spodaj nadevate? Kako je z okusi s temi masami (tičina, pastilliage)...? Moram priznat, še nikoli nisem delala in jedla tort iz teh mas... Sorry, če je vprašanje preveč "neumno"... LP! mijam

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

25. okt 2007 12:46

Joj rina01 pa ti si kot ena enciklopedija Pa od kot veš vse to? Ja čestitke,čestitke vida u.

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

25. okt 2007 12:47

mijam, o okusih se sicer da debatirat. Tičino masa ima okus po sladkorju. Dodatki, ki jih uporabljam kot so TG, ali pa barve, okusa nič ne spreminjejo, saj so vsi dodatki brez okusa in vonja. Verjetno ravno zato, ker gre za prehrambene dodatke. Torte spodaj pa so različnih okusov.. Moram priznati da najraje delam Sacher torto in to po receptu, ki je tukaj v bazi receptov. Prevsem za to, ker gre za bolj kompaktni biskvit, ki se ga da fino obrezovat, izrezovat, pa še dober je povrh vsega. Jägermeister torta je punč torta, prav tako narejena po receptu tukaj iz baze. Potem pa je tu še sadna torta z vanilijevo kremo in sadjem. Pa višnjeva torta. Pa čokoladna torta, ki jo nadevam s kremo, ki sem jo zasledila pri Čokoladni torti za vsakogar in je božanskega okusa ( kot rumove-kokos kroglice od Cassalli-ja) Sicer pravijo, lastna hvala cena mala, ampak do zdaj še ni bilo propombe, da tortice ne bi bile dobre. Res pa je da večina ljudi ne mara tičino mase in torto preden poje lepo olupi .. Moram reči, da me to absulutno nič ne moti, ker tudi meni osebno okus tičino ni niti sluičajno za dol past, vendar če je ne bi uporabljala, potem torte ne bi izgledale tako kot izgledajo... Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

25. okt 2007 12:58

Vida u: Verjameš ali ne, vse kar vem sem se naučila s pomočjo interneta, z oblio volje in časa... :) Sodelujem na nekaterih tujih forumih, kjer bab´nce čvekamo, si izmenjujemo mnenja in informacije in potem človek predvsem iz firbca marsikaj testira in preizkuša, ter na ta način pridobiva izkušnje. Res je, nekaj sem kar nekaj cekinov investirala v nakup knjig, kjer je tudiobilo koristnih informacij in nasvetov. Hvala bogu je moj dragi totalno razumevajoč in mu je všeč moj novi hobi, drugače se verjtno ne bi več prijazno gledala .. hahahahaha Recept za flower paste pa dobite popoldne, ker jo moram prevest v slovenščino. http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

25. okt 2007 13:22

No, okus po sladkorju me ne moti. Pa kot praviš, se pa zadeva olupi, če komu ni kaj všeč. Res človek mora dati tudi kaj na izgled. To je pa že umetnost. morda bom tudi sama dala kaj več tudi na to, kako torta izgleda in ne samo, kako je dobra Si bom ogledala recept za flower paste, ko ga boš dala gor LP mijam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti