Svoje stanovanje

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

30. jul 2007 16:03

Jaz mislim, lidka, da bi večina staršev z veseljem pomagala, če bi lahko in da ni to nič slabega... ampak včasih je bilo to lažje, danes je (vsaj v Ljubljani) skoraj nemogoče. Mi smo se preselili v Ljubljano (zaradi službenih obveznosti atija in mami) in si v centru komaj kupili stanovanje (pa saj bi blo približno isto, tudi če ne bi bili tako v centru). Imata zelo v redu plače, ampak takorekoč ni šans, da bi nam pomagala, ko bomo rable stanovnja... imam še dve mlajši sestri. Zaenkrat se še nič ne mudi, ampak res ne vem, kako se bom(o) znašla(e) čez 6,7 let. Samo upam, da se bo že nekak izšlo... Nimam pojma, kako :S Da je treba 30 let delat samo zato, da lahko nekje živiš, je po moje oblika suženjstva... lp!

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

30. jul 2007 16:03

hruškabanana, morda pa res enega teh dni. danes pride po preostale stvari... strelka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

30. jul 2007 16:19

eh, strelka, dobrodošla v klubu; dobila si priložnost, da si najdeš boljšega, če ti je kaj v tolažbo ... jaz sem zaenkrat še pri starših in verjetno bom še par let, da našparam nekaj začetnih fičnikov za svoje stanovanjce, potem pa me čaka kredit do penzije. če seveda ne najdem kake blazno bogate deklice, ki ne bo imela zoprne matere moja starša mi na žalost finančno ne moreta pomagati, sta pa zato na drugih področjih toliko bolj prijazna, imam pač srečo vsaj glede tega. LP Drejček

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

30. jul 2007 16:19

Midva ne prihajava niti iz iste drzave,... res je, da sva oba se studenta, zato lahko zaenkrat o svojem stanovanju le sanjava, ampak tudi s pomocjo starsev si bo tezko kupiti stanovanje v Italiji, konkretno v Rimu, cene so namrec krepko nad nasimi, beri okoli 250tisoc evrov za "normalno",dvosobno stanovanje...ampak...kredit, pa do 60.leta obroki, najbrz ne bo druge... LP iz Rima, s. Sashika

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

30. jul 2007 16:32

Še moj piskrček. S fantom gradiva hiša, s tem da sva tudi parcelo kupila. Zasluživa povprečno.. cca. 2000 EUR na mesec obadva skupaj. Pa se kar da. Sedaj naju čakajo finalni tlaki in pohištvo, kredita še nisva vzela, smo pa zelo veliko naredeili sami. Bila sem zidarka, malarka, ploščice bova polagala sama (sva šla na tečaj)... Časa mi je šlo in ga bo šlo ogromno, bom pa imela svojo hišo veiko 250m2. Ker nisva najemala tuje pomoči za vsako stvar, sva prišparala cca. 15 mio SIT. Imam srečo da je moj dragi tip človeka naredi sam.Zelo veliko so nama pomagali prijatelji s svojo pomočjo pri delu. Denarja od staršev nisva nič dobila, ker so bolj kot ne oboji na socialnem dnu. Stara sem 27 let, fant 32 let. Mislim, da če je volja, potem se vse da. Pa na lotu tudi nisva zadela lp Maja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. jul 2007 16:37

Maja Z - čestitam vama! Bosta res znala ceniti, kar si bosta ustvarila.

 

rimljanka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. jul 2007 16:43

Se strinjam s Rimljanko, vama čestitam in vaju občudujem. Strelka, zate pa: tisti, za katerim jokaš, te ni bil vreden! Tud jaz mislim na tebe, veš in vem, da ti ni lahko. Samo vseeno "head up"! Jelenckova

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. jul 2007 19:00

Imam podoben problem. Doma kjer živiva z možem in dvema otrokoma (pri njegovih starših) je prišlo ravno prejšnji teden do vrha. Smo se tako počili...takega pritiska ne moramo več zdržat. Odločili smo se da kupimo stanovanje. Imava pa midva ta plus, da mi je oče podaril parcelo, ki jo bom sedaj prodala, vredna pa je 10 miljonov tolarjev, ravno toliko so pa pri nas stanovanja velika tam okrog 60 m2. Minus pa je, da je stanovanj maaaaalo, oziroma so, samo jih ne prodajo. Saj ko bi vedla kdo ima kako stanovanje, bi mu kar malo zatežila. Ravno danes sem klicala na stanovanjsko in mi je rekla da ima naš kraj kar nekaj praznih stanovanj, da pa jih očitno ne bojo prodali, dokler ne bo ven zakon, da bojo plačevali davek od stanovanja. Teka

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

30. jul 2007 19:18

Teka, od kod pa si, da imate tako ugodna stanovanja. V LJ dobiš za 15 - 17milijončkov komaj gansonjero, veliko 25 kvadratov. Upam, da vama bo uspelo. limonca26

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. jul 2007 19:22

Limonca, mi smo bolj bogu za hrbtom.Saj v LJ imate pa druge ugodnosti, ki jih pri nas nimamo. Naprimer samo trgovin imate miljon, mi pa imamo en majhen Merkator in si prisiljen hodit v njega kupovat. Pa še veliko drugih stvari je. Je pa res da so povsod plusi in minusi. Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti