božič,miklavževo,novo leto,piknik,rojstni dan otroka,pečenje,sladice

Piškoti iz samo treh sestavin

FacebookTwitter
Preverjen

DBpek  190.317 ogledov
    sladice: piškoti
  • Zahtevnost 1/5
    zelo enostaven recept
  • 30 min
  • Ocena 5 (27)

Sestavine

Količina: Za 15-do 18 piškotov📏 Mere·🌿 Začimbe

2 zreli banani

skodelica polnozrnatih ovsenih kosmičev (cca. 120 g)

pol skodelice mletih, oziroma zdrobljenih mandljev (cca. 60 g)

Postopek

Banani z vilicami dobro zmečkamo, da nastane kaša. Kaši dodamo skodelico polnozrnatih ovsenih kosmičev in polovico skodelice mletih ali pa zdrobljenih mandljev. Vse skupaj dobro premešamo, nato pa z žličko zajemamo nastalo maso in jo odlagamo na papir za peko. Pečemo v ogreti pečici 15 minut na 170 stopinjah.


Opombe

Mandlje se lahko zamenja s čimerkoli, saj je osnova banana in ovseni kosmiči. Lahko jih delate z orehi, rozinami, brusnicami, cimetom, ingverjem in še bi lahko našteval.

Osnova za piškote je bila vzeta iz te strani:

http://www.theburlapbag.com/2012/07/2-ingredient-cookies-

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

Mamka Bršljanka ne vem kakšne kosmiče imaš. Ti iz Hofer-ja v rumenem pakiranju ne postanejo trdi pa jih nič ne namakam. Direktno iz pakiranja v skodelico in nato v kašo, zmešam in dam pečt.

Od Nature ovsene kosmiče, ki verjetno niso instant in so že v osnovi trši. ;)

Hpoferjevi niso instant.

jaz mam pa en drug problem pri teh piškotih... ne morem jih nehat jest hehehe ;)

drugič bom naredila malo tanjše, da se res dobro zapečejo - meni so ravno na robovih všeč, kjer so bolj trdi :)

sem jih pa naredila iz tistih mešanih ovsenih kosmičev, ki imajo tudi rozine vmes, dodala sem malo cimeta in vanilije.

Grrrrr, kaj pa sem potem narobe naredila? Mašinca saj so samo 3 sestavine!! Bom poiskala Hoferjeve in poročam ...

a je lahko kakšno drugo sadje razen banane

Mamka Bršljanka, ugibam, vendar se mi zdi, da lahko da si imela pretrdo testo. Sama sem naredila iz treh banan, ker so bile malo manjše, pa je bilo tko fajn mazavo, ni se pa prav nič razlezlo med peko. So bili mehki, čeprav so bili zapečeni.

Mamaka Bršljanka, v trgovini se da dobiti dve vrste kosmičev eni so bolj drobni, drugi večji (v nemščini ponavadi piše zarte ali kleinblatt oz. grossblatt). Prve naredijo iz 'sesekljanega' ovsa, druge iz celega zrnja. Obstajajo še eni, ki se raztopijo, ampak tisti so narejeni iz ovsene moke. Za peko so primernejši drobni, saj so večji lahko bolj trdi (odvisno je tudi od tega, kako jih zvaljajo), še posebej tam, kjer ni namakanja oz. kuhanja.

se jih bom še enkrat lotila, malo bolj pozorno zbrala kosmiče in javim ;)

hvala vam!

Mamka Bršljanka upam, da ti bo tokrat uspelo ;)

Drugače pa si je treba recept malo prilagoditi po svoje. Priznam, da je moja napaka, da nisem specificiral, da sem dve uporabil dve veliki banani, zato je bila verjetno tvoja masa prekompaktna.

Pri nas doma zadnje čase namesto mandljev raje dajem posušene brusnice, pridejo bolj sladki in barviti. Probal sem pa tudi z rozinami namočenimi v rumu (to je bila potem že 4 sestavina) in so bili tudi hudo dobri.

Našel pa sem tudi cenejši način priprave. To pa izvedem tako, da ko doma kaj pečem za kosilo, si pred koncem pečenja pripravim maso za te piškote in jih že pripravim za pečenje. Po koncu pečenja samo zamenjam pladnja, pustim pečico prižgano še 2 minuti, nato pa jo ugasnem. V času, ko mi pojemo kosilo, se piškoti "spečejo" v neprižgani pečici.

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: februar