

Jaffa piškotki so odlični, ampak tole je pa perfektno!
Slovenija
2/5
Oceni
2 jajci
15 dag rjavega sladkorja
1 dl mleka
10 žlic olja
12 dag moke
½ pecilnega praška
2 žlici kakava
2 pomaranči
2 žlici pomarančnega likerja (cointerau)
marelična marmelada
Glazura:
6 dag margarine
žlička olja
12,5 dag čokolade za kuhanje
1. Jajca penasto vmešamo z rjavim sladkorjem. Postopoma izmenjaje dodajamo mleko, olje in moko, pomešano s pecilnim praškom. Maso razdelimo na dva dela in enemu delu primešamo kakav. Svetlo in temno testo ločeno spečemo v dveh manjših pekačih, obloženih s peki papirjem. Pečico segrejemo na 180 stopinj in vsak biskvit posebej pečemo 15 minut .
2. Med tem, ko se testo peče, nastrgamo lupino ene pomaranče in iztisnemo sok iz obeh pomaranč. Nastrgamo lupin, pomešamo s sokom in pomarančnim likerjem.
3. Pripravimo glazuro: zavremo margarino in počakamo, da se neha peniti. Odstavimo in primešamo olje. Počakamo, da se na dno nabere usedlina, nato toplo maščobo prelijemo v drugo skodelico. Primešamo nalomljeno čokolado in mešamo, da se čokolada popolnoma stopi.
3. Ohlajen temen biskvit zdrobimo, namočimo ga s pripravljenim prelivom in dobro premešamo. Svetel biskvit premažemo s segreto marmelado in nanj enakomerno razporedimo temno pomarančno zmes; površino poravnamo in na tanko prevlečemo z marmelado. Prelijemo s tekočo glazuro. Ko se glazura strdi, kolač narežemo na trikotnike.
Obljubljeni recept :)