Jabolčni zavitek

FacebookTwitter
Preverjen
Riko žalna ikona 164.946 ogledov
    sladice: ostalo
  • Zahtevnost 1/5
    zelo enostaven recept
  • Ocena 5 (8)

Sestavine

📏 Mere·🌿 Začimbe

vlečeno testo

100 g surovega masla

100 g drobtin

1,5 kg kiselkastih

jabolk

250 g sladkorja

cimet

100 g rozin

maščoba za pekač

sladkor za posip

Postopek

Na pomokanem prtu namažemo tanko razvlečeno testo z razpuščenim surovim maslom ter ga obložimo z olupljenimi in na tanke lističe zrezanimi jabolki, z na surovem maslu zarumenelimi drobtinami, z dobro očiščenimi rozinami ter potresemo s sladkorjem pomešanim s cimetom. S pomočjo prta ga zvijemo in položimo na pomaščen ali s peki papirjem obložen pekač. Premazanega z raztopljenim maslom spečemo v pečici segreti na 200 stopinj.

Pečenega razrežemo, potresemo s sladkorjem v prahu in če je le mogoče, še toplega ponudimo, čeprav je hladen tudi odličen.

V kolikor boste sami pripravili testo si oglejte recept Vlečeno testo.


Opombe

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

KAR dobro in NE slabo!!!

koliko časa pečemo? na kakšen pekač?

Habibi, če testo razvlečeš v širino približno 80 - 90 cm, v dolžino kolikor hočeš. Na testo daš nadev ter zaviješ oz. zarolaš. Iz tega dobiš dve štručki dolžine 40 cm. V moj pekač od pečice prideta štiri štruce po 40 cm.

Štrudl oz. zavitek jaz pečem približno 40 minut na 170-180 stopinj.

Pozdravček!

ODLIČEN JE, PRVIČ SEM GA DELALA PA MI JE RATAL. VSI SO GA POHVALILI. SM PREHITRO GA JE ZMANJKALO.MOJA OCENA PET.

Zelo dober, edino kar sem spremenila je to, da nisem dodala rozin (nimamo jih radi), pač pa skuto.

Po takem receptu pečem štrudelj že veliko let, le da ne dajem rozin, ker jih nišče ne mara. Sladkam po okusu- odvisno od jabolk, jabolka naribam, dodajam pa še vanili sladkor, včasih pa tudi vanili extrakt. Premažem pa ga različno, ali z belim oljem ali s stepenim jajcem in kislo smetano. Včasih v nadev dodam tudi naribane hruške ali skuto. Super, večkrat na mizi. Ocena 5.

Včeraj sem delala pito z skuto in ker mi je ostalo še vlečenega testa-kaj ko sem za testo uporabila 1,5kg moke,naredila jabolčni zavitek.Namesto krušnih drobtin sem dala kokos in mlete orehe.Odlično.LP.

Živjo

Odličen recept. Bi vam poslal sliko, kako je ratal, pa je bil tako dobr, da ga je v trenutku zmankal. Naši ga niso in niso mogl prehvalt.

Samo tako naprej.

Lp, Miha

Izpustila sem rozine in jabolka sem naribala namesto na lističe narezala. Zelo dober. Prilagam slikce.

Namesto vlečenega uporabila listnato testo. Čista petica!

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec