Kruhovec

FacebookTwitter

kruh, kuhan v vodi

spagon  12.784 ogledovteta Ivanka
    priloge: ostalo
  • Zahtevnost 2/5
    enostaven recept
  • 2 uri
  • Ocena Oceni

Sestavine

Količina: za 5 oseb📏 Mere·🌿 Začimbe

80 dag moke

sol

1 kocka kvasa

žlička sladkorja za kvasec

mlačna voda

Postopek

Iz sestavin zamesimo klasično kvašeno testo. Razdelimo ga na dva hlebčka in pustimo vzhajati, da naraste na dvakratno velikost.

Ko je testo vzhajano, ga položimo v večji lonec z vrelo slano vodo z zgornjo stranjo hlebčka naprej. Kruhovec naj počasi vre 15 minut . Lonec naj bo pokrit samo na pol. Po 15 minutah kruhovec previdno obrnemo z dvema kuhalnicama in ga kuhamo še na drugi strani 15 minut . Enako kuhamo še drugi hlebček.

Ko je kruhovec kuhan, ga položimo na desko in ga razrežemo z vilicami na manjše kosme. Zabelimo ga z ocvirki.


Opombe

Kruhovec jemo kot prilogo k joti, kisli repi in podobnim jedem na žlico.

Predlogi za vino

Več predlogov

  • Facebook
  • Twitter
  • pošljite po emailu

Zraven priporočamo

Mnenja o receptu

a to rata bolj lepljivo, kot npr. ajdovi žganci?

malo bolj lepljivo je kot navaden kruh ja, ker se pač kuha v vodi. Lepljiva je samo zunanja plast. Ampak tudi ne preveč, ko se popolnoma posuši pa sploh ni več lepljiv.

Verjetno je podobno kot gluhi štruklji?

Ja nekaj podobnega...enkrat je bila že na forumu ta tema: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4076

Moja mama je dala v testo še jajca, sladkor in maslo, ko je bil kuhan pa smo ga otroci radi jedli z drobtinami na maslu prepraženimi.

To so gluhi štruklji samo na koncu se jih nareže na šnite. Še vedno nimam recepta za zelo rahle-puhaste gluhe štruklje.

Nikoli prepozno za odgovor. Morda ga imaš tu:www.kulinarika.net/recept/priloge/

LP Migla

Za pošiljanje mnenj je potreben vpis ali prijava!

Podobni recepti

Najbolj vroči recepti: marec