Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

23. apr 2007 10:23

No, to je pa dobra novica. Ampak kaj naj bi bilo pa sploh narobe s stevio, zakaj takšne omejitve? Kozmeja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. apr 2007 10:38

rimljanka je napisal/a:
Ne, Cila, to je druga vrsta, res pa gre za kristavec, najbrž ima tudi halucinogene snovi. Ampak - pri nas okrasne rastline gledamo, iz njih si ne kuhamo čajev. rimljanka

Lahko pa jo uporabimo za kaznivo dejanje in sicer tako, da z rastlino udarimo soseda in ga tako skušamo zastrupiti .

Saj so strupne tudi šmarnice, potonike, nenazdanje tudi krompirjevi plodovi in zel.

Frina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. apr 2007 10:38

Veste, kaj so lobiji?????? En tak je sladkorni. Menda je veična razlogov v tem (na vzhodu stevijo normalno uporabljajo, je v prosti prodaji, pa ponekod v Evropi tudi, pri nas - pa ne le v Sloveniji - je pa menda povzroče veliko stranskih učinkov,.......pa.........).

rimljanka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

23. apr 2007 10:54

Ja, bo še kdo rekel, da so zaradi uporabe stevie zaprli Tovarno sladkorja Ormož... Prejšnji teden sem v dar dobila neko rastlino, ki diši po zobni pasti... moram še ugotovit, kakšno ime ima in v kaj bo sploh zrastla. Včeraj pa sem v korito nasadila prav nesramno kričečo kombinacijo - dve kričeče rožnatordeči verbeni in neko oranžno visečo rožo (katere imena prav tako ne vem, me pa spominja na diascio). Komaj čakam, da se vse skupaj razraste! Kozmeja

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

23. apr 2007 11:00

V Nemčiji se že dobrih pet let borijo da bi stevijo kot sladilo legalizirali, vendar je sladkorni lobij premočna ovira. Na japonskem jo lahko kupujejo kot sladilo v redni prodaji - ni podatka da bi kak japonec umrl ali se zastrupil zaradi nje. V Nemčiji pa jo lahko kupiš vednar le kot kozmetični izdelek. Celo testirali (pripravili so puding ) so ali ljudje opazijo razliko med normalnim sladkorjem in stevijo - običjani smrtniki kar nas je večina razlike niso opazili. Lp tamara1

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2007 11:04

Frina nisem vedela, da so tudi potonke strupene. Hvala za informacijo.  Z  linkom nisem mislila odvrniti kogarkoli od ene lepe rože (tudi sama imam kar nekaj "strupenjač") , ampak samo opozoriti. Mislim, da je prav, da vemo o svojem okolju čimveč, da  znamo prav ravnati, zlasti pri majhnih otrocih.

Sicer pa že kar vidim časopisni naslov: obtožba  za poskus umora - žena namlatila moža z vejami dature ....

Cila

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

23. apr 2007 20:54

Zdaj bi pa še jaz nekaj vprašala. Ali ima kdo izkušnje z belimi letečimi ušmi. Napadle so mi angleške begonije in javorje. Prosim za pomoč !!!!!!!! buča

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. apr 2007 8:30

oh Buča, se boš kar morala potruditi, da se znebiš bele mušice! Iz svojih izkušenj ti svetujem, da rastlino pokriješ s polivinil vrečko in potem od znotraj temeljito pošpricaš z insekticidom. Pusti pokrito par ur, čez teden dni (in še čez en teden) pa ponovi vajo. Mi kdo svetuje kaj glede uničevanja pršice? zaradi te golazni sem se morala odpovedati fuksijam - uničijo jih v tednu dni. Lisa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. apr 2007 9:44

Manj problemov (čisto brez žal ne gre) z raznimi ušmi, pajki, pršicami imamo, kadar rože posadimo v res kvalitetno  in roži namensko zemljo. Takrat se do neke mere lahko sama obrani. Na kilometer daleč se ognem zemlje, ki jo prodajajo velike trgovske hiše  pod raznimi akcijami. Tisto, kar daš na začetku več, kasneje prihraniš.

Cila

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

24. apr 2007 10:31

Clia imaš prav ,jaz kupujem 5 komponentno zemljo -so me zadnjič čudno gledali v Kranju v vrtnarskem centru,češ kaj bi pa ti rada-in za 70 l boste dali tam okrog 7€....če pa mešam domači kompost in kupljeno zemljo pa storim tako....en teden pred nakupom rož ali sajenjem navozim domači kompost-zemljo na kup jo razprostrem na tanko ter jo zalijem z basudinom,tako se rešim vseh škodljivcev v zemlji.vsak dan zemljo z grabljam premešam in šele čez 1 teden sadim,ter mešam z kupljeno zemljo.Rože kasneje zalijem še z pripravkom proti koreninski gnilobi. kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti