Pohan sir

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

29. mar 2007 20:01

leni1 morda tvoja hči to ve, marsikatera 20letnica pa tega ne ve in to je čista resnica; žalostno toda resnično. reza

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. mar 2007 20:06

leni1 je napisal/a:
Meta meta sir pa res ni nikakršna umetnija. leni1

 

Leni, ni me sram priznati, stopam že v 61. leto, pa mi je predstavljalo  pripravljanje ocvrtega sirčka pred 10 leti  (se pravi pri 50-tih) pravi problem. Ga pač prej nisem nikoli delala. Dobro, da takrat še nisem poznala kulinarike in nisem imela možnosti dobiti takle odgovor. Izraza "paniranje" pa še pri 20-tih ne bi razumela, ga pač naša kuhinja ni poznala.

Cila

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

29. mar 2007 20:09

ja to je res žalostno očitno jih starši niso nič poučili o kuhi oziroma mogoče otroci niso imeli interesa se nič naučiti. Samo vsej al prej je fino če kaj veš,no saj za žensko je to fino.Moj mož ziher ne bi bil zadovoljen da mu nebi nič znala skuhat. Sicer ima pa vsak svoje interese jaz sem ga pač imela da se naučim. Pa brez zamere! leni1

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

29. mar 2007 20:10

Je mogoče kdo pomislil, da odraščamo v zelo različnih razmerah in pač nima vsak te sreče, da lahko mamici "pomaga" in sodeluje pri vsakodnevnih opravilih? "Pohanje" pa niti ni najbolj priljubljena tema pogovorov med otroci ali pa najstniki. Zanimivo, sama sem pač zaradi razmer, kakršne so bile doma, morala začeti kuhati pri osmih letih in to popolnoma samostojno, vendar se mi niti malo ne zdi čudno, da nekdo sprašuje take stvari. Je pač tako, nekateri že pri treh letih znajo brati in pisati, govorijo tuje jezike in zanimivo taisti ljudje še pri petdesetih ne ločijo mačka od mačke in ne poznajo niti osnovnega bontona (dober dan in hvala). Vsi pa vemo vse in to je to! Pa še to, sicer se strinjam s terezijo, vendar pa se mi ne zdi žalostno, če dvajsetletnica tega ne ve - žalostno je, če niti ne vpraša. Pika! ssilva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. mar 2007 20:13

ssilva rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. mar 2007 20:29

ssilva je napisal/a:
"Pohanje" pa niti ni najbolj priljubljena tema pogovorov med otroci ali pa najstniki.

To pa ni res  Ta beseda, resda v čistu drugem smislu, je med najstniki žal  kar pogosto uporabljana.

Glede kuhe se pa nič sekirat, če 20-letnice nič ne znajo. Ko bo treba,se bodo že naučile, kot smo se me, če bodo ob vseh zaposlitvenih zahtevah za to sploh še imele čas. Pri nas je bilo tako, da je kuhala mama, ostali smo imeli dovolj dela na polju, v hlevu in pospravljanje. Da ne rečem, da pohali nismo, ker smo kuhali samo skromno  kmečko hrano, pohanje je bilo pa za "gospodo".

Cila

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

29. mar 2007 20:52

Madona, čisto pri vsaki temi morate zasmetiti s svojimi nevmesnimi komentarji. Pa to ni res, no. Žal mi je, da moram napisati to kar bom, vendar tokrat tule povsem paše: babe kot babe! jessy6

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. mar 2007 21:01

Misliš neumestnimi, jessy6? Si se pridružila "babam kot babam", a si opazila?

 

rimljanka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

29. mar 2007 21:40

Sem opazila, rimljanka ... bilo je namenoma. Sem imela že vse napisano pravilno, pa zanalašč tako napisala, ker sem vedela, da se bo spet ena oglasila. In imela sem prav ... pa vejica tudi manjka, tudi namenoma ... Tukaj smo zato, da izvemo, kar nas zanima (ker smo po vsej verjetnosti začetniki pri tej stvari, zato je pač ne poznamo), ne da sodimo, da pri teh in teh letih pa že res moramo znati narediti to in ono. Sama kot 24-letnica skuham vse od a do ž, vendar mi včasih pri kakšni osnovni zadevi zmanjka tal pod nogami. Osnovni za nekoga, težavni za nekoga drugega. Takrat se obrnem na vas z namenom, da mi olajšate stvari, ne da presojate, ali sem dovolj stara, da bi morala to vedeti, ali nisem. Toliko ... In še to, ogromno mojih 20-letnih prijateljic še kuhalnice ne zna v rokah držat, kaj šele, da bi z njo kaj pomešala po loncih. Konec koncev, zakaj pa bi? Še vsaj 5 let bo lahko ceneje jedla na bone in če nima interesa ustvarjati družine še 10 let (to je dejstvo), bo, če začne s paniranim sirom svojo kuharsko kariero, čisto ok. Jaz sem, sicer že kot otrok, začela s kuhanjem kavice. Nekje je treba. In, ko sem prvič panirala, sem tudi 5x vprašala, kaj je prej, moka ali jajce (haha). In, leni1, pri 20. se ne obremenjujemo s tem, ali bo fant zadovoljen s kosilom ali ne. Pravzaprav se tudi pri 25. ne. Nikoli se ne bom. Če mu kaj ne paše ... Glede "pohanega" sira. Ja, najprej v moko (nekateri celo brez nje), potem jajce in na zadnje drobtine. To ponoviš 1x ali 2x. Da pa sirček ne steče, pa je point v tem, da cvreš zadevo zelo na kratko v vročem olju in brez pokrovke na ponvi. Recimo, na vsaki strani sira minutko ali še manj. Tudi olja ne rabi biti toliko, da sir plava v njem, jaz ga dam precej malo. In tako enostavna kot je ta jed, sem kar nekaj časa potrebovala, da sem ugotovila, kdaj sir ne steče. jessy6

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

29. mar 2007 22:29

bravo, jessy6 lp veverica cak Sporočilo je spremenil(a) veverica cak dne 29. mar 2007 22:29:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti