Frizer

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. okt 2012 9:35

No, meni se zdi pa tale malo bosa, da bi nekdo z mokro glavo protestno zapustil frizerja. Take drama queen so sicer v filmih, v resničnem življenju pa do te stopnje dramiranja redkokdo pride. Če nič drugega, bi jo v salonu blasno skesano ustavili, preden bi prišla do vrat....nič računali, whatever.

 

 

Vendelina jr.

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

27. okt 2012 10:56

Kot sem obljubila včeraj, sem vam dolžna poročanj... Včeraj sem odšla k frizerki, ki je imela na portalu striženje in fen frizuro 50% cenejše, se pravi, da sem plačala 13,50€ in moram vam reči, da sem zelo zelo zadovoljna. Ko sem prišla k njej, je bila frizerka prijazna, celo vesela, da sem se odločila za njeno ponudbo, glede nato, da je zdaj zelo aktulano kuponkanje.

Ostrigla me je tako kot sem jaz hotela, mi celo svetovala glede barve. Ker mi je pripadala še fen frizura, mi je rekla, da me lahko poleg fenanja tudi zlika lase, da glede na to, da imam naravno kodraste lase, vidim še kako zgleda, če bi imela ravne. Ko me je zlikala, mi je tudi še frizuro popravljala, še malo postrigla, v glavnem, top frizerka.

Zdaj sem morem pa sama odločiti, ali bom nadaljevala s kupni, ali pa sem našla svojo fizerko...

Madona, ampak očitno je s frizerkami tako kot z ginekologom. Njemu zaupaš in če je dobr, ne greš več k drugmu.

tina711983

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. okt 2012 11:05

Povedala bom svojo izkušnjo pred tremi desetletji z enim našim danes "kao" vrhunskim frizerjem z verigo salonov po celi Sloveniji.

Takrat je delal še pri mami in tja se hodila pravzaprav k mami. Enkrat sredi poletje sem šla na trajno in v roke me je vzel mladi gospodič. Ko mi je navil par navijalk, je zazvonil telefon. Kar pogovarjal se je, jaz pa tiho. Da skrajšam, navijal me je kakšno uro, ker je vmes nekajkrat telefoniral. Še danes mi ni jasno, da sem bila tiho. Ko sem prišla izpod havbe, tudi za fehtati ne bi bila dobra, tako grozno sem izgledala. In jezna nase, ne nanj. Brez sramu mi je zaračunal trajno in vse ostalo, jaz pa sem plačala in šla. Seveda sem potem morila okolico, češ kakšen mojster, namesto, da bi reagirala na mestu samem.

Zato verjamem Ultranovi, ker očitno mladi mojster ni nič drugačen zdaj, ko je starejši. In se čudim, kako uspešen je, saj ga je vsepovsod polno.

 

naor

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

28. okt 2012 6:45

Jah,punce,vem,da je težko razumljivo,pa vendar. Vendelina,nič ni bosa,je pa res,da je bil to izhod v skrajni sili.Moram pa povedat,da ni bilo nobenega skesanega ustavljanja.Sicer pa,kako mi naj popravi nekaj,na kar sem opozarjala zadnjo uro.Res nerada posegam v stroko,ampak tu ni bilo videt kakšne strokovnosti,sicer pa,če rečejo,da se nekaj da,se da.Sprijaznila sem se že z drugačno barvo,nisem se pa mogla pozneje še s tem,da je bilo tudi samo striženje tako šlampasto,da ni niti slučajno peljalo v smer dogovorjenega. Prav padejo v nek svoj film in pozabijo na prvoten dogovor.Kaj mi je preostalo drugega,kot pobegniti,preden ni bila katastrofa popolna.Da sem obvarovala še toliko las,da sem lahko dihala

ultranova

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. okt 2012 8:56

No, pobegniti z mokro glavo od frizerja se tudi meni zdi malenkost preveč dramatičnosti. Konec koncev, če že gre vse narobe, lahko zatežiš do konca, zahtevaš drugega frizerja in se ne daš odgnati, dokler ne popravijo, kar so zamočili in kar se popraviti da - ker se da skoraj vse (OK, nazaj prilepiti odrezanih las res ne morejo). Jaz sem enkrat že imela tako izkušnjo, pa se je vse dobro izteklo. Sicer pa lasje vedno znova zrastejo, malo sfušana frizura ni tatu ali plastična operacija, če nič drugega, narava sama vse popravi. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. okt 2012 14:50

limnol je napisal/a:

No, pobegniti z mokro glavo od frizerja se tudi meni zdi malenkost preveč dramatičnosti. Konec koncev, če že gre vse narobe, lahko zatežiš do konca, zahtevaš drugega frizerja in se ne daš odgnati, dokler ne popravijo, kar so zamočili in kar se popraviti da - ker se da skoraj vse (OK, nazaj prilepiti odrezanih las res ne morejo). Jaz sem enkrat že imela tako izkušnjo, pa se je vse dobro izteklo. Sicer pa lasje vedno znova zrastejo, malo sfušana frizura ni tatu ali plastična operacija, če nič drugega, narava sama vse popravi. 



Sonja

mamamia

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

28. okt 2012 18:07

limnol je napisal/a:

No, pobegniti z mokro glavo od frizerja se tudi meni zdi malenkost preveč dramatičnosti. Konec koncev, če že gre vse narobe, lahko zatežiš do konca, zahtevaš drugega frizerja in se ne daš odgnati, dokler ne popravijo, kar so zamočili in kar se popraviti da - ker se da skoraj vse (OK, nazaj prilepiti odrezanih las res ne morejo). Jaz sem enkrat že imela tako izkušnjo, pa se je vse dobro izteklo. Sicer pa lasje vedno znova zrastejo, malo sfušana frizura ni tatu ali plastična operacija, če nič drugega, narava sama vse popravi. 



Sonja

 

Glej,če pokažem sliko,frizer pove,da super,da gre,kaj mi je bilo drugega storitI.Sem zatežila,barva je bila itak čisto drugačna in ko sem že xxxxx pokazala sliko,se spomni in reče,jah,ne vem,če bo tako.Ni bil niti približek.Potem,ko je bilo še možno malo rešiti pri striženju,je začel drugi frizerki kazat,kako naj striže,pa je začela ....oh,brezveze ralagat. To sem doživela,preživela,je že davno mimo,tudi meni je zdaj že kar smešno,ampak če bi videla in doživela,bi šla z mano vred ven,verjemi,da bi.

 

ultranova

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

29. okt 2012 9:10

Jaz pa od dobrega frizerja ne pričakujem, da me ostriže 'točno tako kot na sliki', ampak da mi zna svetovati, kakšna frizura bi bila primerna zame in za moj tip las, ter da mi predlaga usreznejšo rešitev, če moja zamisel ni najboljša. Ker lahko se zgodi, da te frizer ostriže in uredi natanko tako kot na kaki sliki iz revije, pa boš na koncu nezadovoljen spoznal, da je brez gore preparatov in/ali obilice časa vzdrževanje tvoje sanjske pričeske mission impossible.

Se mi pa zdi, da je marsikdaj za nezadovoljstvo kriva tudi stranka sama, ker si v trenutku šibkosti zaželi drastične spremembe, ko zapojejo škarje, si pa premisli. In potem je jok in stok in seveda je vsega kriv frizer, ki si je lase drznil lase odstriči pod ušesi, namesto da bi nesel samo dva centimetra špičk. Tako da po mojih izkušnjah frizerji z dolgolaskami ravnajo kar previdno.

Sicer pa imam tudi jaz za seboj že kako slabo izkušnjo in zašuštrano frizuro. Ampak kot pravi limnol, lasje vedno znova zrastejo. Je pa fino, ko najdeš frizerja (priznanega ali ne), ki mu zaupaš in ki obvlada svoj posel. Pa tudi če stane kak evro več.

Cornellia

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

29. okt 2012 9:34

A je tako težko razumeti,da sem se prej posvetovala in da je bilo potrjeno,da bo to pravo,kar je bilo na sliki.Saj nisem zahtevala 100% enakost.????

In nisem šla v nobeno drastično spremembo. Že preberete ne dobro,pa komentirate ravno kontra. Kot frizer.

ultranova

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. okt 2012 9:52

Jaz bi rekla, da tako kot ni vsak sposoben biti odličen kuhar, tudi ni vsak, ki se izuči za frizerja frizer. Že dolgo hodim v salon, kjer so mlade oz. mlajše frizerke, ki so mi kar prvič povedale, da s trajno ne bo nič, ker je ne delaja, ne nalivajo barvnih utrjevalcev na glavo itd. Ker sem veliko let hodila k različnim frizerkam in so mi vse po vrsti zatrjevale, da imam tanke lase in da potrebujem malo trajne za večji volumen, sem bila seveda malo presenečena, kaj zdaj. Zdaj seveda ne bi dala nikoli več trajne, čeprav so mi kasneje rekle, da bi jo meni pa vseeno naredile. Smo se spoprijateljile in smo vedno vesele, kadar pridem, jaz se razveselim njih, one pa mene.

Je pa tako, frizer iz moje zgodbe mi je navijal trajno kakšno uro. Ker na eni strani prime, na drugi prime manj in si potem kot pol backa, pol pa polizan. In stranki se končno moraš posvetiti, ne pa jo obravnavati kot nebodiga treba, jaz imam pa toliko privatnih, nujnih pogovorov.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti