Katere ribe pripravljate največkrat?

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. mar 2007 7:06

Jancka,mini pečica je super stvar.Imam jo v kemp prikolici in jo prav pogosto uporabljam.Moram priznati,da je zadeva res majhna,ampak dobro deluje.Pečici primerne moraš imeti tudi modele za pecivo,saj se biskviti ,če so čisto spredaj ob steklenih vratih ne pečejo enako hitro kot zadaj.Ko dobiš prakso pa gre brez problemov.Glede proizvajalca pa je moje mnenje tako,da v pečici ni nekih posebno pokvarljivih delov in bodo cenejše variante tudi dostojno opravile svoje poslanstvo.Lani sem videl eno tako pečico v hoferu in mislim,da je stala okrog 6000 sit,kar je zelooo ugodno. ati zlati

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. mar 2007 7:47

ne, ati zati, manj kot 5000 sit je stala in stane tudi zdaj. rimljanka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. mar 2007 11:19

Joooj punce ste me okrcale... pa sej jaz vem da hoba ni riba, zato sem pa smeškota zraven napopala. Ker kaki hudi ljubitelji rib res nismo... bolj zaradi zdravja, kot kaj drugega. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. mar 2007 11:22

Drugače pa ežoj.... moj svak pravi: dokler nisem jedel leva, je zame pujs kralj živali. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2007 11:25

 

Ma tinca, malo se lahko pohecamo, kajne?

In ko smo že pri pujsih in ribah - najboljša riba je svinjska riba, pravijo nekateri.

 

Mamamia

 

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. mar 2007 11:29

rimljanka, hvala! Veš, da sem se že sama "prepirala" z gospemi (upam, da sem prav sklanjala) na tržnici, pa se nikakor niso dale, češ da je to isto in na koncu sem popustila, saj sem mislila, da verjetno vejo, kaj govorijo, od mojih ur botanike je pa tudi že nekaj let in torej nisem več tako zanesljiva... No, pa se izkaže, da so me narobe prepričale! Hja, samokritika ima tudi svoje slabe lastnosti;) ati zlati, razlika med pečicami je po moje predvsem v tem, kako dobro držijo določeno temperaturo, tu bi se mogoče boljša znamka boljše odrezala, ni pa rečeno. Pri kaki zadevi junk super dela, pri kaki ti pa razpade, še predno ga priklopiš... Je treba met tudi malo sreče:) Najin raclette je bil recimo tudi za 5-6 jurjev, pa super dela, čeprav ga kar uporabljava, strojček za rezance recimo, pa niti ni električen, je pa cenejši skoraj neuporaben - vsaj za takega testeninoljubca kot sem jaz... In ostajam pri dražji ampiji... Tudi jaz mam to malo pečico, mi jo je letos prinesel dedek mraz za novo leto (tak fajn luškan dedek mraz;), čeprav je v prvi vrsti nimam za hrano, ampak za razne ustvarjalne zadeve, da ne grejem cele velike pečice za tistih par prčkarij - bolj okolju prijazna varianta. Pa čeprav je bila dražja, vseeno temperatura precej bolj niha kot pri navadni pečici, moraš malo gledat, če pečeš kaj takega, kar je občutljivo (saj pri hrani ni tako haklih, pri teh zadevah pa je 20 stopinj že ogromno...) Veri

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. mar 2007 11:41

Za fino nastavljanje temperature si omisli dodaten termostat,pa bo. Kaj se tiče ohranjanja temperature,pa morajo biti pečice precej podobne,saj nobena nima kake posebne izolacije.Pa tudi prostora zanjo je zelo malo. ati zlati

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. mar 2007 12:24

Jancka, moje stanovanje ni ravno širjava; pač cena, ki jo plačujem zato, da sem tam, kjer hočem biti. In moja kuhinja je zares miniaturna! Ker mi je bilo pomembnejše, da imam velik hladilnik in kljub majhnosti zračno kuhinjo, sem si, tako, za včasih, omislila zelo majhno pečico, takšno prostostoječo, brezvezne znamke Severin. Večje enostavno nimam kam postaviti, dokler, da se čez nekaj let ne odselim. Sem si mislila, ah, za kakšno pizzo pa že bo. No, imam jo že 3 leta, v njej pa se pečejo kruh, pečenke, piščanci, torte, zelenjava, ribe, meso na tisoč in en način, skratka, ni da ni. Mogoče se moraš malo navaditi, predvsem pa znebiti strahu, da ne bo ratalo, potem pa je vse popolnoma enako kot pri navadni. Ker imam velikokrat možnost delalti tudi v navadni (zelo dobri), ti povem, da je končen rezultat vedno enak. Brez strahu si jo čimprej omisli, cena je omembe nevredna in tudi, če jo po enem letu vržeš v smeti, si jo zagotovo zamortizirala! fresh

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

8. mar 2007 14:39

KOVAČ,ZOBATEC,TUNA,ORADA,BRANCIN,ŠKARPINA.. mmmmm...

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. mar 2007 16:14

mamamia je napisal/a:

 

Runo, lososa delam v smetanovi omaki s koprom. Kose lososa, najbolje fileje, samo malo solim in popram, dam v naoljen pekač ter prelijem s tekočo sladko smetano, v katero vmešam žličko kopra. V pečici na 180 stopinjah pečem okoli 40 minut. Kot priloga se lepo podajo široki rezanci, na katere naribaš tartuf (ali pa malo goljufaš s tartufovim oljem), lahko pa med rezance vmešaš tudi malo črnega kaviarja.

 

Sicer pa imam rada lososov file zgolj pečen na olivnem olju, naj pa dam potem zeliščno maslo.

 

Nedavno pa sem preizkusila recept iz ene časopisne priloge - s soljo in poprom začinjene lososove fileje sem opekla na olivnem olju in jih na servirnem krožniku obložila z jabolčno čežano, ki sem ji dodala ingver. To je bila pa res prva liga, jed vredna greha.

 

Ežoj, dopolnjujem prejšnji poste: za ežoja in mamomio ni ribe, ki je ne bi snedla, vključno s konzerviranimi sardinami...

 

Mamamia

Mamamia a tako navadno sladko jabolčno čežano??? mamamia
rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti