Kvačkanje

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

18. jan 2011 22:34

Gligoel, knjigo sem v nedeljo videla na enem od štantov s starinami Na bregu ob Ljubljanici. Ker sama knjigo že imam, za ceno ne vem. Lahko pa pogledam, če bom v nedeljo spet vandrala tam okoli.

kača

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

19. jan 2011 12:38

Punce NA POMOČ! Kaj se je zgodilo s povečavami na Picasi, ker ko sem prej dala nek vzorec na povečavo, se je vzorec lepo povečal in sem ga potem shranila (zaradi boljše vidljivosti kasneje), zdaj pa, ko dam na povečavo, pa se pokaže novo okno in odpre se slika, ki jo lahko povečaš, ne moreš pa povečavo shraniti. Kako zdaj shranim povečavo ali je morda katera zadnje čase kaj gledala in pogruntala tole novo foro (ali je to zaščita pred kopiranjem)? Za odgovor vam bom zelo hvaležna. mlg

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

19. jan 2011 14:23

Tu je en vzorček metuljčka. Upam da sem ga dobro naložila. Drugače pošiljam po mailu, ker sem malo zmedena kako se tu nalagajo slike na forum :( Yulchi -.-

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. jan 2011 15:34

Mlg, tudi jaz sem opazila to. Meni pa to delno odgovarja. Ko se slika poveča pritisnem print scr.in prenesem v ekscel ter sprintam. Za shranjevanje same slike pa kolikor vem  jih lahko shraniš  da pritisneš zgoraj nad sliko na levi strani mislim, da imaš tri funkcije in pritisneš tretjo ter shraniš. Bom še sama preverila pa poročam še enkrat.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. jan 2011 16:44

Ja tako. Na levi strani imaš ukaz download , potem se ti odprejo možnosti kako shraniti. Če je bila slika kvalitetno shranjena v album potem imaš tudi kaj shraniti. Včasih pridejo pa take majhne in si z njimi nimaš kaj pomagati.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

20. jan 2011 10:53

mizarka ali ste mislili shranjevanje povečane slike (ki pride v črnem okvirju) ali pa osnovne verzije. Jaz bi rada shranila povečavo,( ki sem jo prej lahko) zdaj pa ni nobenih ukazov za shranjevanje razen print in zoomiranje in še neke bedarije. mlg

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

20. jan 2011 16:45

Ko odpreš neko določeno sliko, imaš na levi strani nad sliko  ukaze, ful screen, share, download, print.

greš na download , se ti odpre več možnosti in greš na photo, nato se ti odpre tvoj program, ki ga imate na svojmu računalniku za odpiranje slik.Jaz imam nastavljenega tistega z medvedki,  potrdiš ukaz -open with-s tem odpreš sliko. V kolikor je kvalitetno shranjena imaš veliko večjo kot je bila pred časom s tistim +,- .

Če greš nato na print, ti pokaže kako bo printalo in to je to. Samo sliko ko je odprta pa tudi lahko shraniš kamor želiš.

Računalniško nisem nevem kako podkrepljena, ampak moraš kar malo klikati, pa včasih kaj rata-tudi kaj pametnega.

Upam, da ti uspe.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

21. jan 2011 13:01

mizarka Hvala lepa za izčrpen odgovor, morda kdaj v bodočnosti rata. To kar ste mi vi razložili sem lahko prej delala, zdaj pa je čisto drugače, ko zdaj shranim sliko, ki ni povečana na plusu, mi je preslaba vidljivost. Sem poskušala in poskušala, ampah hudič noče in noče. Se bom pa še definitivno trudila pa če mi možgani padejo ven. Res iz srca hvala. mlg

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. jan 2011 15:54

mogoce je pa odvisno od "shranjevalca" slik? Sklepam, ker z RealPlayerjem npr. lahko downloadam video posnetke, dokler pa ga nisem imela pa tega nisem mogla pocet (oz. ne znam, ce se slucajno da).

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

21. jan 2011 18:19

Še enkrat sem preverila, in deluje tako na novih kot na starih albumuh, ki so shranjeni.

Najbrž ne greš po pravem vrstnem redu.

1. Odpreš določen album.

2. Greš na sliko, ki ti je všeč, ter klikneš nanjo, da se poveča.

3.Potem greš po postopku, ki sem ti ga opisala predhodno.

Na znak + praktično nima smisla več iti. Lahko si s tem + sliko povečaš in po njej potuješ, da bolje vidiš določene dele in to je vse.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti