Poroka

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 29. jan 2007 9:30 | ogledi: 5.058 | odgovori: 20

Pozdravljeni.

Verjetno je bilo o tej temi že precej govora, sedaj pa se na vas, ki ste vedno polni idej in predlogov obračam tudi jaz.

Namreč s fantom sva se odločila, da bi se letos maja oziroma junija poročila. Pa me zanima vse kar je povezano s pripravami, in vsem ostalim.

Namreč niti ne vem kdaj in kam se morava iti prijaviti za občinski obred, dobro za cerkvenega že vem.

Zanima me tudi kje na celjskem, je kakšnen dober lokal za poroko, vsekekakor pa kje bi dobila poceni cvetje in obleko zase ter za fanta.

lp

brkn83

brkn83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jan 2007 9:51

Glede civilne poroke moraš najprej na svojo upravno enoto, oborožena z vsemi osebnimi podatki in s podatki obeh prič. Izbereš datum in uro in to je to. Za cerkev nimam pojma, ampak to tako ali tako veš sama. Ostalo je odvisno od tega, kako veliko poroko boš imela in kaj vse želiš imeti, in seveda, koliko ste pripravljeni narediti sami, koliko pa prepustiti drugim. Ali ti bo vse naredila kakšna agencija in boš pač plačala, zato pa imela malo manj skrbi in letanja naokoli, ali pa boste vse uredili sami. Glede oblek - si razmislila, da si oba poročno obleko izposodita? Ponudbe je dovolj. Je pa tudi tu odvisno, ali želiš svečano belo obleko za enkratno priložnsot, ali kakšno tako varianto, da boš obleko lahko nosila še kdaj (kar nekaj jih poznam, ki so ubrale to prakso, in nobena ni obžalovala, ker se ni poročila v dolgi in beli obleki, ampak je bilo kaj bolj lahkotnega, pa ravno tako zelo svečanega; ampak to je stvar okusa, pričakovanja in se mora res vsak odoločiti sam). Glede na debelino denarnice sama najbolje veš, kaj si lahko privoščita. Kakorkoli pa poroko izvedeš, najbolj pomembno je, da so okoli tebe ljudje, ki ti želijo vse dobro in se bodo z vama lepo imeli ne glede na to, ali bo poroka v stilu high society ali bo bolj pristna, domača, brez nekega svetovljanskega blišča. Kako je s tem in koliko vama to pomeni, pa vesta najbolj vidva sama. Svinčnik v roke torej, pa začnita naštevat in seštevat, junij bo hitro tu. In ne se prilagajt željam drugih, poroka je vajina stvar in ne izpolnjevanje želja sorodstva, četudi najbližjega. Z najlepšimi željami, Mamamia mamamia

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

29. jan 2007 10:12

Če potrebujeta vabila, nakit ali darilca za svate ali pa šiviljo, Se javita na buckabucko@gmail.com. lep pozdrav, BB

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. jan 2007 11:07

Če si s celjskega ti priporočam, da vse v zadevi izvedbe pogostitve povprašaš v hotelu Žonta. Povabljeni bodo navdušeni. Najprej pa greš na upravno enoto, z dokumenti - oba, se prijavita in izrazita svobodno voljo, nakar vama določijo datum in uro. Za cerkveni obred se pogovori z župnikom, lahko je to isti dan ali pač kateri dan izbereta. Po vsem tem pa se samo natrpate v vozilca in veselo odpeljete do Šentjurja do hotela Žonta, kjer samo sedi in uživaj, oni vse znajo in nimaš več skrbi. titta

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

29. jan 2007 11:24

hvala vsem za informacije. Danes sem že cel dopoldan pred računalnikom in malo brskam, glede gostiln, pa tudi cvetja in oblek, pa nisem nič kaj našla v svoji bližini. V hotel Žonta pa bova zagotvo šla vprašat, kako kaj imajo in če seveda imajo prosto za tisti termin, ki ga bova dobila na upravni enoti. lp brkn83

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. jan 2007 19:03

Grad Vrbovec v Nazarju. ( To so mi razkazali.) Dobrna, Hygia in lepa cerkev z ogromno stopnicami .( To bi si pa želela.) Pa še en namig. Pred časom sem gledala poročne fotografije, ki jih je naredil strokovnjak. Pa če grem v spalni srajci pred oltar, samo da so fotografije od tako dobrega fotografa ... frina

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

2. feb 2007 11:18

Prosim vas za pomoč pri iskanju gostilne na celjskem, najbolje bi bilo čimbližje celju V mislih imam sedaj le hotel štorman in nič drugega ne najdem, ki bi sprejelo tam okoli 80-100 gostov. lp brkn83

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. feb 2007 11:34

frina je napisal/a:
Grad Vrbovec v Nazarju. ( To so mi razkazali.) Dobrna, Hygia in lepa cerkev z ogromno stopnicami .( To bi si pa želela.) Pa še en namig. Pred časom sem gledala poročne fotografije, ki jih je naredil strokovnjak. Pa če grem v spalni srajci pred oltar, samo da so fotografije od tako dobrega fotografa ...[grin] frina
se splača a ne, da potem po petnajstih letih, ko te mož fajn razpeni, pogledaš poročno fotografijo in maš vsaj eno zadoščenje...Hec mora bit... Tudi jaz bi si izbrala dobrega fotografa, da ne bi imela potem še skrbi z motnimi fotografijami z rdečimi očmi. Vsaj tiste uradne, naj bi bile lepe. Ko se je moj brat ženil, sta najela fotografa, ki ju je slikal na matičnem in v cerkvi, pa še tiste v parku pred matičnim, pa malo na stopnicah...Skratka ene dve urci je bil z nami, jima je zaračunal ene 70.000 tisoč, s tem da je že vštet album z nekim določenim številom slik. V bistvu ni poceni ta štos, če se maš pa za enkrat v življenju ženit, se pa splača najdet koga, ki zna vsaj malo več s fotoaparatom delat. matilda

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

2. feb 2007 13:08

Midva sva tudi s celjskega konca in sva se pred petimi leti poročila, samo civilno. Poroka je bila na gradu Tabor v Laškem in je bilo nepozabno; okolje, narava, tudi fotke so ena a! Za pogostitev pa lahko razmislita o hotelu Savinja v Laškem(ta je tudi Štormanov), o gostišču Hohkraut v Tremarjah ali pa o hotelu Štorman v Celju. Se mi zdi, da bi bilo mogoče pri Hohkrautu kar O.K., imajo dovolj velik prostor, sobe za tiste, ki ne bojo mogli domov, o hrani pa lahko več izveš v oceni lokala(je bilo zadnje srečanje v Tremarjih). Tudi cenovno je na koncu nekje enako. Midva sva sicer imela pogostitev pri Štormanu v Celju, pač zato, ker se osebno poznamo in so nama šli zares na roko(smo imeli svoje pecivo in rože), pa še živo glasbo so nama zrihtali "za povrh". Pa še: tudi midva sva najela fotografinjo, tako da imava kar nekaj res čudovitih fotk, celo z vsemi povabljenci. Se splača it v ta strošek, četudi zato zgolj najameš obleko, verjemi. Sva si pa ogledala tudi Vrbovec Nazarje (zelo lepo), Vilo Hygia v Dobrni( tudi lepo, samo majhno), pa Veniše (malo predaleč za najin okus).... Pa preračunajta si prej vse, da ne bo kakih presenečenj (je potrebno na upravni enoti tudi plačati takso). Če te še kaj zanima, mi piši na zasebno pošto, sicer pa vama želim nepozabno poroko in seveda - vse dobro v zakonu. Sončen pozdrav, helenag

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

2. feb 2007 20:13

Za obleko lahko greš pogledat v poročni salon "Pronuptia"v Škofjo vas (Arclin 65).Tam sem pred parimi dnevi rezervirala obleko za obhajilo za hčerkico.Sem gledala njihov katalog poročnih oblek,mi je kar sapo jemalo.Kolikor sem videla,imajo tudi veliko izbiro dodatkov. Veliko sreče! Kristina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti