Angleški šport?

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

tema odprta - 27. jan 2007 12:19 | ogledi: 1.762 | odgovori: 7

Tukaj vse veste... zanima me kako se reče nekemu angleškemu (vsaj mislim, da je angleški) športu, ki se igra na igrišču (travnatem ponavadi), igrata dve moštvi, igralci so oblečeni ponavadi v belo, imajo ščitnike, vendar izgleda bolj "gosposka" igra, saj imajo tudi pletene telovnike ali nekaj podobnega. Uporabljajo pa nekakšne kije, ki so sploščeni in žogo. Upam, da sem vse prav napisla. Ni baseball. Če je kdo gledal zadnje epizode nanizanke Umori na podeželju, so v eni igrali ta šport, kjer se je potem umor zgodi na igrišču (oz. umorili so tistega, ki je štel rezultate) - če to komu pomaga.

Meni se je skoz zdelo, da je ta šport bridge, vendar na internetu pod tem imenom najdem samo igro s kartami.

Hvala, lp

Scorpy

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. jan 2007 12:30

A ni to kriket, ne vem, če sem rav napisala. LP

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

27. jan 2007 12:36

To je cricket...daj v Google, pa boš zvedela vse o njem! Nena Nena-morje

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2007 13:02

Definitivno cricket! Nič kaj gospodski šport, bolj ogrevanje za sobotno popivanje v pubu. Saj moraš na pint piva po vseh kompliciranih pravilih, ki jih cricket ima! Joj, Angleži, že sama misel nanje me vedno spravi v smeh! fresh

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

27. jan 2007 13:21

jaaaa, kriket je:) Hvala. Angleži so pa res smešni, fresh, že sami po sebi, imajo pa tudi dober humor. Scorpy

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

27. jan 2007 13:29

Ja, Scorpy, se strinjam. Jih kar nekaj poznam in tako kot se z njimi nasmejim, se pa res z nikomer. Drugače pa je cricket blazno priljubljen v Indiji, veliko bolj kot v Angliji. Mislim, da je tudi najboljši igralec na svetu Indijec. fresh

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

27. jan 2007 15:26

Ja Indijci vedno zmagajo na svetovnem prvenstvu v cricketu, saj se ga poleg njih udelezi samo se Pakistan, za katere pa se ve, da niso ravno kaj prida Seveda te podatke imam od nekaj mojih kolegov, ki so iz Indije, in seveda zato jih vzemite z rezervo. Jerneja USA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jan 2007 22:15

Scorpty, bridge je igra s karatmi, za kriket pa je veljalo, ja, da je zelo gosposki šport oziroma se z njim ubada plemstvo...jaka stvar, z lesenim kijem gonit žogico skozi vratca...No, mi smo se to z otroci igrali na domačem vrtu, zna bit sila zabavno, čeprav nismo modre krvi....Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti