Strah pred petardami

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

28. dec 2006 12:12

Pri nas imamo pa drugačne probleme. Bolj nas skrbi, da naša firbčna psička ne bo prišla preblizu kakšne petarde. Pokanje je niti najmanj ne moti. Nena

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

28. dec 2006 12:48

Zadnjič so pri sosedi bili otroci sami doma in so imeli žurko in so okoli 11:30 začeli metati petarde eden od njih je vrgel petardo 50 centimetrov stran od naše hiše, ko je petarda počila se je naš kuža tako ustrašil, da se več kot deset minut tudi premaknil ni je kar okamenel in od tedaj se boji pokanja. klavdijaF

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

28. dec 2006 13:20

Lidica! Popolnoma enako je bilo lansko leto z našo kužiko (zlato prinašalko). Pri veterinarju smo dobili žele (najverjetneje gre za enakega kot pri vas), katerega je polizala in po približno 15 sekundah povsem ohromela, na žalost pa se je ob pokih ognjemetev in petard ob polnoči še vedno vsa tresla. No, najverjetneje ni potrebno posebej razlagti, da se je preostanek praznovanja novega leta, vrtel še samo okoli nje. Čakali smo, kdaj bo zadeva spet popustila in bo lahko normalno hodila (uboga revica še vode ni mogla piti). Preostanek želeja je še isto noč pristal v smeteh, letos pa bomo najverjetneje prakticirali metodo, ki je bila dokaj uporabna prejšnji dve leti - radio in televizor povsem na glas, rolete na oknih spuščene in pa seveda cartljanje. No, vem da to skozi cele praznike ne gre, toda na srečo pri nas na vasi "na veliko" poka samo ob polnoči. Upam, da vaši kužiki, prav tako pa vsem ostalim, prazniki minejo čimmanj stresno. LP bomči

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. dec 2006 14:11

Naša zlata kužika se prav tako izjemno boji petard. Skriva se in jo je tako strah, da je predlani tekala po hisi kot zmesana ves teden, zraven pa je kar curljalo. Po nasvetu veterinarke smo ji dali lansko leto leksavrin, letos pa je dobila kar apavrin. Naj povem, da pa je strah pri njej tako hud, da ji niti to ne ponaga kaj dosti, saj je ocitno pod prevelikim vplivom adrenalina, da bi jo tableta sploh uspavala. Zares se mi smilijo zivali v tem casu! Metanje denarja dobesedno v zrak, nekateri pa svojim otrokom se cokolado tezko privoscijo. Vsako leto znova se zamislim in vsako leto znova me ta "cudovit" bozicno novoletni cas pretrese. fresh

lidica  

član od: 17.1.2006

sporočila: 135

28. dec 2006 15:01

Najlepša hvala za nasvete. Bom probala še s persen želeji, kar se pa tiče radia in televizije - to dvoje imam prižgano že ves december bolj na glas, tako , da sosedi mislijo da imamo vsak dan žurko. Tudi jaz sem imela lansko novo leto glasbo na ful, samo pri nas je tako pokanje, kot da bi bili sredi največje vojne. Ko odpreš okno ti v nos vdari sam smodnik. Včasih so pokali res samo tista dva dni okoli novega leta, zdaj pokajo že pol decembra, o policiji pa ne duha ne sluha. Ravno s tem bi lahko služili lepe denarce, samo tu bi morali malo več krožiti po mestnih četrtih to pa jim kot zgleda ne diši. Mislim pa , da se naša Kaja nebi navadla na pokanje in bliskanje tudi če bi ji vrteli čez celo leto na kasetah, je že prestara, stara je 10 let. lidica

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

28. dec 2006 15:25

Tudi moj kuzek je bil cisto prestrasen, ko je grmelo in ko so metali patarde. Srce mu je tako hitro utripalo, da je zgledalo da bo skocilo ven. Tudi mani je dal veterinar neko pomirjevalo (v Italiji in mogoce podobno Apaurinu). Takrat, ko sem mu ga dala, je vse to pokanje prespal in je bilo v redu. Ker pa je kuza ze star 14 ali vec let (je najdencek) je pa letos poleti cisto oglusel, tako da ne slisi nicesar. To mu bo verjetno podaljsalo zivljenje za 100 let Lahko pa vam povem, da je v ZDA res dosti stvari, ki mi niso vsec, ne pokajo pa cisto nic (vsaj tukaj, kjer sem jaz). Lepo praznujte se naprej in upam, da vasih kuzkov ne bo prevec strah za kuzke Jerneja USA

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

28. dec 2006 15:25

Tudi pri nas imamo enake probleme kot Lidica z našo psičko in to že kar nekaj let. Ni da ni bilo, kar ne bi prakticirali... želeji, Perseni, Apurini, navsezadnje smo ugotovili, da še najbolj pomagajo tabletke, ki jih ji je predpisala veterinarka. Žal ne vem imena. Tile prazniki so nam prav zaradi nje v času največjega pokanja resnična mora. Namreč - če imaš živali rad, potem ti ni vseeno. In to ne samo za svojega, tudi za sosedovega, potepuškega.. kateregakoli. Kar se mene tiče bi lahko dali vsesplošno prepoved - FOR EVER! Nobenih petard, nobenih raket, skratka ničesar. Ampak se najbrž okrog prodajanja tega vrti vse prevelik denar, drugega razloga, razen veselja peščice pač ne vidim v tem. Lp moja

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

28. dec 2006 15:29

pri nas je isti problem z našim pesotom,ko kje poči začne naenkrat tako lajat,da ga sploh ne moremo utišat,pol pa se še ene pol ure trese pa samo posluša kje bo počilo,komaj čakam,da mine ta "veseli december" mi smo tudi našemu dali apaurin,ampak ni bilo nobenega učinka,verjetno so res polni adrenalina pa jim tableta nič ne pomaga,ker stanujemo blizu šole je vedno okoli bloka polno otrok,ki se prav izživljajo s temi petardami,sem enega vidla,ko je ne vem kakšno pirotehnično stvar zataknil kar za šolska vrata in potem se smejal kot nor,res ne vem kaj je imel od tega....res ne vem nicol

lidica  

član od: 17.1.2006

sporočila: 135

29. dec 2006 13:06

Včeraj sem dala Kaji kaplice Herbion za pomirjanje, kupila sem jih v lekarni. 3x na dan po 30 kaplic lahko popije in ni nič nevarno, ker so na zeliščni osnovi. Jaz sem ji dala dopoldne 30 in popoldne 30 (na piškote ker drugače jih ne spravim v njo), zvečer pa še en apaurin in je bilo dosti bolje. Zjutraj se je zbudila normalna, ne pa tako kot po tistem gelu , ki ga dobiš pri veterinarju , z rdečimi okami in cela omamljena, kot bi se ga nafiksala. Moram reči , da je res pomagalo, tu pri nas stanujem namreč v Mariboru, Tezenska dobrava, pokajo kot nori, še ob pol enih zjutraj je pokalo, psica se je samo malo prizdvignila in nazaj zaspala. Vsaj ena noč je minila mirno. Lp Lidija lidica

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

29. dec 2006 18:01

Lidica, sem šla v lekarno po kapljice, niso sicer te, so neke druge zeliščne za pomirjanje. Dala sem ji jih 30. Sedaj je ura od tega, spimo, mirni smo. Še zvečer ista doza in upam, da bomo nocoj spali. Hvala za tvojo informacijo. Lp moja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti