Vrstni red peke piškotov za praznike

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

20. dec 2006 23:43

Jasna, , a ne bi na hitro napisala, kako ste naredile Smetanove karamela, prosim? Da se ne boste samo pri vas sladkali... Lp darkad

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

21. dec 2006 6:50

ja Jasnica......PROSIIIIIM

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. dec 2006 13:03

Z veseljem, ker so res dobre.... Nisem pa upala napisat že prej, ker recept ni moj, kot sem že zgoraj napisala, je iz posebne izdaje revije Moj dom (Sladki prazniki) Maslene smetanove kockice Sestavine: 300 ml sladke smetane 450 g sladkorja 225 g masla za noževo konico pecilnega praška nastrgana lupinica 1/2 pomaranče ali limone Priprava: Pekač v velikosti 20x20 cm obložimo z alu folijo. V kozico damo smetano in sladkor in ob stalnem mešanju segrevamo. Dodamo maslo, pecilni prašek, nastrgano lupinico in približno eno uro počasi kuhamo. Preizkus: Z žličko vzamemo malo zmesi in jo potopimo v mrzlo vodo. Če se oblikuje mehka kroglica, potem je zmes dovolj kuhana. Vlijemo jo v pekač in razmažemo. Pustimo, da se zmes ohladi in potem narežemo na kockice. Evo, to je vsa umetnost. Nam so zelo zelo všeč, pa tudi sama masa, ko je še topla, je super dobra... Sem razmišljala, da bi drugič dodala malo Malibuja za odrasle, bi moralo biti kar dobro... Ali pa na vrh kocke vtisniti polovico oreha, ko je masa še topla... Naj vam uspe tako kot meni! Edini problem pri teh kockah je ta, da so nenormalno kalorične... Punce, danes zvečer bomo delale še žele bombone po receptu iz iste revije. Če bodo uspeli in če boste želele, bom še ta recept natipkala... Lep dišeč dan vsem! Končno malo snežink, a ne!! jasna

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

21. dec 2006 13:34

Jasna, hvala! Zvečer bomo zagotovo delali tole dobroto, popoldan grem še po sestavine; Če boš imela čas pa napiši, prosim, še o žele bombonih. Lep popoldan in še kakšno snežinko za vzdušje! Lp darkad

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

21. dec 2006 18:42

Pri nas pa smo napekli sledeče: kikirikijeve, mandljeve in lešnikove kiflice/rogljičke, husarske krafnice - po austrijskem receptu, medenjake (barb31), škrniclje s pistacijevo kremo, šape (jade), makovi keksi/rožice, breskvice (s kuhano filo), zvezdice z okusom pomaranče, orehe (Loredana), linške oči (Rebeka), z oblatnami - salama+trikotniki, potica. In to je to - za letos bo dovolj!! Edino če me ne bodo premamile še Barbi košarice - na sliki ki sem jo videla so čudovite! Lepe praznike želim vsem skupaj!!! gordana Sporočilo je spremenil(a) gordana dne 21. dec 2006 18:44:34

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. dec 2006 18:57

Darkad, izvoli! ŽELE BOMBONI Sestavine: 2 skodelici kuhanega sadnega pireja (iz črnega ali rdečega ribeza, kutine...) 1 žlica limoninega soka 1 skodelica sladkorja Priprava. V kozico denemo sadje, pokrijemo in kuhamo počasi z malo vode. Nato spasiramo skozi cedilko Nastalo kašico zlijemo v kozico in dodamo sladkor. Ob stalnem mešanju kuhamo približno 30 minut na zmerni vročini, da se zmes zgosti. Namažemo na pekač, ki ga predtem splaknemo z vodo. Zmes pokrijemo s folijo in pustimo stati čez noč. Delovno ploskev na debelo posujemo s sladkorjem in nanjo položimo ohlajeno sadno zmes ter jo razrežemo na kvadratke. Te povaljamo v sladkorju in jih zložimo na kuhinjsko mrežico, da se ohladijo. spravimo jih v neprepustno posodo. Pa ena taka luštna slikca je zraven, škoda da je ne vidiš. Če jih boš delala pred mano, poročaj, kako so ti uspeli! Jaz sem mislila, da jih bom nocoj, pa je mož odpeljal tamalidve na kopanje, sami se mi pa ne da packati... Mogoče jutri! jasna

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

21. dec 2006 20:13

Pri nas smo danes pekli lešnikove trikotnike in čokoladne srčke. Jutri bodo na sporedu makovi piškoti in še enkrat speculaasi. Spekla bom še sadni kruh. gordana, zanimajo me Barbi košarice - je recept na Kulinariki? Anja

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

22. dec 2006 0:24

Ravnokar sem zaključila Smetanove kockice - Jasna, popolnoma prav imaš, že sama masa med pripravo je pregrešno dobra, kaj bo šele jutri - oh, saj je že danes Zvečer poskusim pa še žele bombone, všeč so mi takšne slaščice, malo drugačne. Hvala! Lp darkad

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

22. dec 2006 8:22

Kakšno smetano ste uporabile rastlinksko ali navadno! Bom mogoče danes naredila mperhaj

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

22. dec 2006 8:25

Še nekaj ali jih hranimo potem v hladilniku ali so lahko zunaj kako mehke pridejo! hvala! mperhaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti