Vrstni red peke piškotov za praznike

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

16. dec 2006 13:30

jaz sem končala z začinjenimi piškoti in medenjaki (teli so tako dobri, da jih moram pred sabo skrivat) Sedaj pa se odločam, kaj bi dalje... MissLady Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 16. dec 2006 17:44:35

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

16. dec 2006 14:10

Vsem, ki so se janeževe kepice razlezle, lahko rečem le to, da niso bile dovolj suhe. Jaz sicer ne pečem kapic, temveč zarezance,ampak po podobnem principu. Ko sem jih pekla prvič, sem jih naredila zvečer ob 9.h in jih pustila stati čez noč. Prvo rundo sem pekla ob pol 7.h zjutraj in so se razlezli. Bila sem tako jezna, da sem ostala dva pekača kar pustila. Ko sem prišla iz službe, sem dala pečt naslednja dva pekača in so nastali fenomenalni piškoti kot vzorčni na sliki. Od takrat dalje jih tako tudi delam: zvečer jih dam sušiti, pečem pa šele naslednji dan pozno popoldne. In celo s kristalnim sladkorjem so vedno ta pravi. Poskusite, ne bo vam žal. Anja

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

16. dec 2006 19:07

Tudi pri nas so ratali cekinčki, malo so trdi bomo videli če se bodo kaj zmehčali, medenjaki so prejšnji teden čudovito uspeli, ponovna peka jutri , ker jih je že zmanjkalo, tudi kokosovi rogljički so izginili, tako da sem vajo ponovila danes , pa domač prijatelj se je spekel nov danes. Tako da mislim da začetek peke ni pomemben , vsaj pri nas če pa vse skupaj sproti izgine................ha ha ha. Vsem želim uspešno peko gostenn

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

16. dec 2006 19:59

Kaj mi lahko katera pošlje sliko janeževih kapic? Hvala balu balu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

16. dec 2006 22:31

balu, a ti jih nisme že poslala? Mamamia mamamia

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

17. dec 2006 11:06

Mamamia, a lahko še jaz prosim za sliko janeževih kapic. Moje kapice že danes vidim, da bodo jutri, ko jih bom spekla postale cekinčki, upam, da vsaj dobri cekinčki. Bom delala popravni izpit. Verjetno je bilo testo preredko, da so se že takoj malo razlezle. Po parih komadih sem dodala še žlico moke, več je pa nisem upala, da nebi bilo potem pretrdo. Sicer sem delala točno po receptu, tudi stepala sem dovolj dolgo. Sicer so mi pa včeraj uspeli speculassi po prvem receptu od Nene-morje, medenjakov imam še nekaj (letos mehkih brez jabolka ), v hladilniku me pa od včeraj zvečer čaka testo za začinjene piškotke. Kaj bo pa še na vrsti, je pa čisto stvar trenutka, sigurno me pa še čakajo še enkrat orehi, pa cimetove zvezdice, pa kaj z marcipanom... Nena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

17. dec 2006 11:40

nb, na zasebno poštomi pošlji tvoj e-naslov, pa ti lahko pošljem sliko, preko kulslo ne bo šlo (nimam je na strani moj-album, ki sem ga objavila na Kulslo, ker fotka ni moja). Mamamia mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. dec 2006 13:01

Zdaj pa tudi pri nas diši!!! Začele smo zjutraj s kokosovimi piškotki brez moke, potem smo naredile orehove kifeljčke, zdaj imamo pavzo za kosilo..........potem pa: eno goro navadnih keksov, pri katerih bosta najbolj uživali tamalidve, pa žepke z marmelado in cimetove zvezdice.... vse testo že čaka v hladilniku!! Juhu! In če bom imela zvečer še kaj energije, bom spekla še začinjene piškote, pa mogoče razpokane... Uf, je luštno, a ne!! jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. dec 2006 14:17

Žepki z marmelado so romali v smeti......Pa po svojem, preverjenem receptu sem jih delala!! Mogoče sem dala preveč jogurta, ali pa je testo premalo časa počivalo... Skratka, žepki so se napihovali, marmelada je stekla ven... Tako sem bila jezna, da sem vse skupaj zabrisala v smeti! No, upam da bom imela z navadnimi keksi več sreče. Da jih le ne bom zažgala! jasna

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. dec 2006 15:58

jasna1, naslednjič poskusi za nadev za žepke zraven marmelade zamešati toliko orehov, da jih zgostiš, in marmelada ti zanesljivo ne bo tekla ven! Preverjeno. Pri nas so danes na sporedu cimetove zvezdice in napolitanke. Dan brez pečenja, ker mi je crknila pečica!!!!!!!! Skočila bi iz kože od jeze. Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti