Vrstni red peke piškotov za praznike

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

22. dec 2006 8:49

Včeraj sem pekla klošterske rogljičke-pregrešno dobri! Danes sem jih pa povaljala v fruktozi-še mnogo bolje!! Mogoče katera ve,če se fruktoza kupi tudi v slo?? val

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

22. dec 2006 8:51

Mperhaj, uporabila sem Alpsko smetano za stepanje (ljubljanske mlekarne), čez noč sem pustila v shramni, zjutraj je bilo videti vse ok. Za hrambo pa tudi mene zanima, bo Jasna povedala, če jim je sploh ostalo kaj te dobrote za hraniti Lp darkad

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. dec 2006 8:54

val je napisal/a:
Mogoče katera ve,če se fruktoza kupi tudi v slo?? val
V drogerijah dm se dobi pa mislim da je še cenovno najugodnejša.

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

22. dec 2006 8:55

Joj, val, se mi kar sline cedijo!!! Kaj pa so to klošterski rogljički? Že tisti tvoji dukati so pregrešni... Lp darkad Sporočilo je spremenil(a) darkad dne 22. dec 2006 08:56:23

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

22. dec 2006 9:45

Punce, in še eno skoraj piškotno vprašanje. Ste videle kje kakšne lepe škatle za piškote - v kateri bi podarila pečeno zbirko? In kar tukaj bom vprašala še nekaj, ker vem, da imate ogromno idej: mogoče katera ve, kje bi se dalo dobiti steklenice različnih velikosti in oblik - v katerih bi pikotkom dodala še teranov liker, ki je že kuhan? HVALA LEPA!!! Noel

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

22. dec 2006 15:25

Kje se da kupiti pločevinaste škatle (take v katerih pridejo tudi kupljeni piškoti)? No pa še moj report peke: - v torek sem pekla ponarejene ržene hlebčke in so uspeli super - v sredo sem pekla nougatove kolačke in linkše zvezdice (čeprav na koncu oblika ni bila zvezdasta ) - po 3 urnem stanju, 1 urnem okraševanju in 1 urnem pospravljanju sem se kar zložila v posteljo - v četrtek (včeraj) pa sem pekla še črno bele spirale, ki niso uspele (testo je bilo premehko, komaj sem zvaljala, pa še temni del testa je bil presvetel... mogla bi dati več kakava), ter na koncu sem spekla še domačega prijatelja, da sem ponucala vse orehe, mandlje in lešnike, ki so ostali... No, torej moji prvi poskusi v peki so se uspešno končali. Sedaj še končujem škatlice v katerih bom podarila piškote. So majhne, iz kartona (v njih gresta po 2 piškota vsake vrste) ampak luštne, pa samo zložiti jih je treba - so popolnoma brez lepila. Lahko narišem načrt in ga dam na internet skupaj s sliko škatlice, če koga zanima. lp, urša

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

22. dec 2006 15:30

urssa p r o s i m za načrt škatlice! Hvala že vnaprej. Lepo praznovanje želim! Ava

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. dec 2006 15:30

Nimam pojma, kako hraniti smetanove kocke, smo bili preveč sladkosnedi... Ampak mislim, da jih ni treba imet v hladilniku, jaz sem jih imela v shrambi, samo jih nisem skrila... Smetano sem tudi jaz uporabila Alpsko za stepanje in se je dobro obnesla. Bomo ponovili! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti