Očala

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

23. nov 2006 18:16

ej punce,hvala.Bom poskusila še kakšen dan zdržati,potem bomo pa videli. Bernarda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. nov 2006 18:37

Navaditi ja, samo pekoče oči so nekaj povsem drugega. Tudi jaz nosim očala in vsi v naši hiši, nikoli pa niso nikogar pekle oči. Vzrokov je lahko več, zato ti svetujem, da pojdi nazaj k okulistu. Pekoče oči pa niso povezane z očali, ampak mogoče so utrujene, vnete, bile na prepihu,....itd. Z očali so povezane samo motnje, ki jih opisujejo punce zgoraj. Kyara

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

23. nov 2006 20:33

Tudi moj mož ima očala, pa hči tudi, pa nihče ni imel takšnih težav. Res pa je, da sta oba šla samoplačniško ( 5000 SIT ) za pregled. Pri okulistu pa sta bila kar nekaj časa in zdaj sta oba zadovoljna z očali in ni nobenih problemov. Sem pa iz Zasavja, dela pa ta samoplačniska optika z zdravnikom okulistom tudi v Litiji. LP! fakin712

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. nov 2006 21:45

Tudi pri nas imamo vsi očala, brat jih bo zdaj zdaj dobil, pa nismo imeli nobenih problemov. Sem se pa pobijala z njimi, robniki pločnikov so bili videti malce višji kot so bili v resnici. Naslednji obisk mi je poleg minus prinesel še plus dioptrijo - na enih očalih, se mi je minus zmanjšala. Loni Makaroni

terezija43  

član od: 27.1.2004

sporočila: 23

24. nov 2006 21:09

Jaz imam očala za na blizu - eno leto, nisem imela nobenih težav, prav obratno, mene je nehala boleti glava in oči me niso več pekle. Delam cca 7 ur dnevno na računalniku. Tudi jaz smatram, da nekaj ni v v redu in obišči še enkrat okulista. Terezija Erjavec

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

24. nov 2006 21:22

Kje si pa bila priokulistu? Absolutno ne bi smelaimeti teh težav najverjetneje imaš premočno dioptrijo takepa se ne boš mogla nikoli navaditi. Tudi jaz sem kratkovidna in tipovem, če dioptrija ni ustrezna dela težave. Rožica tudi ti po tako dolgem času ne bi smela več imeti težav pri blizu - daleč. božena

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

24. nov 2006 22:26

sicer nisem brala vseh odgovorov, bi pa rada opozorila na nekaj!!! Moji sestri so lani septembra izmerili novo dioptrijo in ji predpisali stekla z močnejšo dioptrijo (očala je sicer mela že prej). Takoj, ko je pogledala skozi nova očala, je rekla, da nekaj ni vredu. Optik ji je rekel, da se mora navaditi na novo dipotrijo. Čez en teden je šla spet k okulistki, ki je ponovno rekla, da se morda malo težje navadi na nova očala, ker ima še dodatno cilindre (ki jih prej ni imela). Sestra je takorekoč nehala nosit očala, od jutra do večera je nosila leče, saj so jo oči pekle, če je nosila očala. Šla je še tretjič k okulistki in optiku, ki ji je malo skrivil okvir, da bi bila dioptrija postavljena kao bolj centralno in bi moralo biti bolje. No, minilo je leto in spet je bil na vrsti pregled pri okulistki. Ker pa sestra še vedno (po enem letu!!!) očal ni navadila, sta šli z mami že prej k optiku in je rekla mami čist tko, za foro, naj preverijo, kaka dioptrija je na očalih (zakaj se tega ni spomnila že prej!!!). Optik je rekel, da npr. -5.25 na enem in -4.75 na drugem steklu. A sestri so bila predpisana stekla npr. -4.50 in -5.75. Izkazalo se je, da ji je optik prejšnje leto v okvir vstavil napačna stekla (razlika je bila za eno dioptrijo!!!), potem pa še zatrjeval, da to ni bila njegova napaka. Napaka naj bi bila tovarniška... svetujem ti, da greš k enemu čist xy okulistu in ga prosiš, naj zmeri dioptrijo na tvojih očalih (to je celo zastonj semizdi) -

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

24. nov 2006 23:20

Bernarda, privošči si obisk pri okulistu v trgovini Hartlauer v Ljubljani v BTC - Šmartinska c. 152 (tel:01/52 33 180) ali v City Centru v Celju - Mariborska 100 (tel:03/49 30 570). Ne delam nobene reklame, povem le, da imajo odlične optike in izdelajo v kratkem času kvalitetna očala. Zelo se posvetijo očesnemu pregledu vsakega posameznika in so cenovno zelo ugodni, sam pregled je zastonj. Izhajam iz svojih izkušenj, ker sem zaradi dela z računalniki prisiljena uporabljati dobra očala in z njihovimi nimam nobenih težav - kar tudi ti ne bi smela imeti pri pravilno izbrani dioptriji, najmanj pa pekoče oči. Čimprej k dobremu okulistu in želim ti jasen pogled. Pozdrav Škarpina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti