Darila za praznike

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

24. nov 2006 0:02

majamarko je napisal/a:
stana.r mi lahko prosim poveš kje je v city parku ta Art - a je mišljen Leonardo ali kaj drugega da še ne poznam, bi šla danes v tisti konec - grem zelo poredko, sem mislila da je v hali A kjer je knjigarna in galerija Art, to najbrž ni to? hvala! maja
Maja, verjetno sem že prepozna Art se nahaja na enem vogalu v City parku, v bližini je tudi knjigarna Vale Novak... Upam, da si našla... stana

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

24. nov 2006 7:31

sy, sicer sem malo pozna, ampak jaz kupujem magnetke v antusu (na čopovi, na eno dvorišče morš zavit - nasprot masa) alpa v prometeju (mislim da je tam mala ulica, blizu rtvja). maš pa ogromno možnosti, lahko magnetek "povečaš" ... joj, ne vem, kako naj razložim, narediš naprimer medvedkovo glavo, ki ma premer cca 3 cm, magnetek, ki ima premer 1 cm, pa je na sredini.lahko pa tudi obložiš samo magnetek, in to so potem taki majhni, luškani magnetki v obliki kroga. -

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

24. nov 2006 8:09

http://www.bolha.com/oglas2014360 tu sem našla izdelavo lončkov tu pa lahko date sami motiv na kakršno koli majico.Jaz sem dala delat eno,kar v fotokopirnici,po mailu sem poslala slikco in napisala velikost majice(ker jih imajo na zalogi) http://www.zazzle.com/design/shirt/default.asp Koledarje pa izdelujejo v kodaku Sporočilo je spremenil(a) vemves dne 24. nov 2006 08:17:12 Sporočilo je spremenil(a) vemves dne 24. nov 2006 08:19:38

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

24. nov 2006 8:48

stana.r hvala, sem jih potem samo klicala pa mojih želejnih izdelkov niso imeli...nap pa drugič... p

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

24. nov 2006 11:37

Mene pa zanima a obstaja kakšna finta za sušenje pomaračnih rezin kot dekoracijo. To sem počela pred nekja leti pa so postale temne. Niso bile tako lepe kot tiste, ki jih vidim v trgovinah. Kje jih je najbolje posušiti; na radiatorju, v pečici, v sušilnici za sadje... Kakršnikoli nasveti so dobrodošli. In še ... kje v Lj imajo dobro izbiro različnih oblik kozarcev za vlaganje? Kam bi se splačalo iti pogledat. Za darila bom namreč pripravila domače suho sadje, ki ga bom zalila z domačim medom. Vse skupaj bi rada dala v kakčne lične kozarčke. Na pokrovček bi z rafijo poveznila kakšno blago ali papir, da bi imel kozarček takšno luštno kapico in pa privezala rezine posušene pomaranče, cimeta... Rada bodarjam tudi škatle piškotov. Tako si čez leto spravljam kar škatle od čevljev, ki jih potem dekoriram. In zgledajo prav luštno. Po navadi jih oblečem v kakšen darilni papir, tako od znotraj kot od zunaj. Če vzamem enobarvni papir potem nanj s kakšno konturo (npr. za svilo v zlati, bakreni ... barvi ) narišem božične motive ali pa kaj prilepim. Če pa sem bolj lena kupim papir z vzorcem. Dodam še trak v primerni barvi (včasih porišem svilo sama) in je zadeva končana. Na notranjost pokrova pa napišem kakšno lepo misel, voščilo ... Eno posrečeno darilo je tudi snežna krogla. Zanjo potrebujemo kozarec za vlaganje (Nizek širok je super). Na notranji del pokrova iz fimo mase izdelamo poljuben motiv (Fantu sem enkrat izdelala njegovo hišo; takšno hecno). V kozarec nalijemo vodo, stresemo bleščice, ki se jih kupi v teh art trgovinah in potem priviješ pokrov z motivom. Postaviš na glavo in je. Želim vam veliko veselja z ustvarjanjem magnolija

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. nov 2006 12:41

magnoljia, pomaranče se najlepše posušijo v sušilnici za sadje, pa tudi v ventilatorski pečici po mojem, ampak verjetno moraš paziti, da ni temperatura previsoka. Kozarčke dobiš ponavadi pri steklovini v supermarketih, pa tudi v Merkurju imajo dosti izbire takih, malo bolj lepih. Pač na policah, kjer dobiš sklede, kozarce in drugo. Samo pobrskat moraš malo, pa bo sigurno kaj. matilda

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

24. nov 2006 12:46

Za kozarčke jaz pogledm v kakšnih kmetijskih ali čebelarskih zadrugah. Imajo precejšno izbiro in ugodne cene. Lp Dolores

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

24. nov 2006 12:55

Magnolija, med s suhim sadjem sem jaz podarila sorodnikom lani, na pokrovčke pa sem privezala rdeče-belo kockasto blago, ki mi ga je šivilja odrezala okroglo in s strojem obšila. Vsi so bili zelo veseli darila - upam, da bodo tudi tvoji. Take malo osem kotne kozarčke pa sem jaz kupila v Avstiji, ker sem blizu. Imajo pa jih tudi v čebelarski trgovini v Lukovici in v MB na Betnavi(preverjeno). Škoda, da sem vse škatle od čevljev vrgla stran - si mi dala zelo dobro idejo, to s keksi v škatli. Bom pa zato morala kupiti okrasne škatle, če se bom odločila, da podarim domače kekse. stara Sporočilo je spremenil(a) stara dne 24. nov 2006 12:57:47

terezija43  

član od: 27.1.2004

sporočila: 23

24. nov 2006 16:34

Lani sem naredila kokosove kroglice oz. raffaelo in čokoladne kroglice, dala na papirnate krožnike z motivom - novo leto in zavila v celofan papir. Predvsem mlajši so bili zelo veseli. Letos pa sem že gledala v naši čajnici napr. paketek čaja 350 SIT, ali pa parfum, katerega prodajajo na litre, malo steklenička 950 SIT. Vse to dobimo v Novi Gorici. Terezija Erjavec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti