Darila za praznike

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. nov 2006 12:17

Kje pa dobite kakšne luštne škatle za piškote (po zmerni ceni)? Jaz sem delala kakšne luštne ikebance s svečko za na mizo, ki so je bili vsi zelo veseli. Lp katjushka

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

22. nov 2006 12:26

Meni je darila najtežje kupiti za tasta in taščo, ki imata praktično vse. Še posebej, če bi jima dala nekaj, na čemer bi se samo prah nabiral (sveča, svečnik, okraski, vaze,...) - na take stvari sta dobesedno alergična. Enkrat sem sicer nekaj takega celo podarila (kupila sem prozorne okrogle obeske za na jelko in jih pobarvala z barvami za steklo - seveda v taki barvni kombinaciji, da so se ujemali z ostalimi obeski, ki so vsako leto iste barve :) ), lani sem jima pa spekla par različnih vrst peciva in ga prinesla v svoji TW posodi, ki sem jo potem tudi odnesla (ni bila mišljena kot darilo) - kakršnakoli kupljena posoda bi namreč takoj po praznikih letela v smeti. Mogoče se komu zdi hecno, ampak res ni šlo za šparanje, take stvari jima pač nič ne pomenijo. No, pecivo je bilo vsem všeč. piščanec

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

22. nov 2006 12:27

Aja, pa letos bom zelo verjetno naredila enako. LP, piščanec

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. nov 2006 12:30

V intersparu imajo lepe kovinske okrogle škatle za piškote. jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. nov 2006 12:33

Jaz pa kupim pločevinaste krožnike z božično-novoletnimi motivi, jih prekrijem s platnenim prtičkom, dam nato poškote in pokrijem s prozorno folijo, potem vse skupaj zavijem z darilnim papirjem, na pentljo navežem cedilko za čaj in vrečko kakšnega dobrega čaja in to je za prijatelje. Škatle imam pa za domače zaloge. Čeprav sem letos že videla ene take lepe, pa ne prevelike in me že ima, da bi jih šla kupit...Mamamia mamamia

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

22. nov 2006 13:43

jaz ponavadi vsakega posebej najprej dobro preučim, da vidim kaj bi mu pasalo imet za darilo...enim največ pomeni doma pečeno pecivo ali piškoti, drugemu kaka knjiga, tretjemu kaj o kozmetike...vedno pa že prej zasledujem izjave domačih, da slišim kako željo, ki jo imajo, pa potem že pozabijo nanjo...vedno pa izdelam tudi izdelke iz slanega testa, pobarvam steklene kozarčke in vanje natrosim dobrote; popišem in porišem lopataste kuhalnice in jim dodam venček iz slanega testa ali pa kako domiselno pentljo...mislim, da so v večini prav vsi bolj zadovoljni z domačim izdelkom, s katerim izkažeš svojo ljubezen do dragih okoli sebe... ...mamamia tudi jaz podarim kak dober domač čaj, ga nasujem v kako umetniško skodelico in zavijem v celofan ter preprosto okrasim... jasna

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

22. nov 2006 14:06

Mansaj, zelo sva si podobni. Tudi sama prav "preučujem" vsakogar in imam ušesa na pecljih, če govori o svojih željah. Podobno pa sem tudi tebi, draga mamamia, kar se peciva in podarjanja oz. zavijanja le-tega tiče. Joooojk, komaj čakam praznike. Uživam namreč v pripravljanju majhnih presenečenj, peki peciva ter zlasti zavijanju darilc!!!! Tamči

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

22. nov 2006 14:09

Lani sem spekla domače piškote in na vsako družino še en božični kruh-manjši, v keramičnem lončku za rože, zavila pa sem v celofan, za podlago pa sem dala krep papir-brez kompliciranja, so se mi škatle zdele kar drage in papredvsem velike, za otroke pa še kakšno malenkost zraven

moka loca  

član od: 22.11.2006

sporočila: 1

22. nov 2006 17:38

Lep pozdrav. jaz pa rada kupim ali naredim uporabna darila, tako sestrci najraje kupim kakšen kos oblačila in kaj kozmetike, mamici in tatiju pa sva lani s sestrico podarile bon za aromaterapijsko masažo. Sta bla ful navdušena. No prijateljicam pa sva naredili različen nakit. Za letošnje obdarovanje se še zmišljujeva, ampak javim ko bova vedeli več. cau, cau moka loca

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. nov 2006 19:00

Razmišljam, da bi šla na tečaj pralinejev k mojstru Goljatu. Ravno danes sem z njim govorila in mi je rekel, da je to zelo priročna reč za novoletna darila. Da se učijo same take, da ne rabiš nobenih posebnih pripomočkov. Sicer pa delam domače šnopčke, pa piškotke, pa kakšen dober čaj kupim. Pa domačo baziliko v oljčnem olju in še kaj drugega iz domače shrambe. Skratka take sladke drobnarije podarjam. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti