Kruh se drobi

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

8. nov 2006 9:27

Danes bom poskusila z jogurtom. Glede temperature pečice pa sem dobila napotke prav na tem forumu. Prej sem ga tudi jaz pekla na dokaj nizki temperaturi dolgo časa, kruh je bil na koncuobčutno manj rahel kot zdaj, mogoče se je pa res manj drobil. A kaj, ko bi rada rahel kruh, ki se ne drobi. Mogoče bi morala najti pravo polnozrnato moko. S katero imate najboljše izkušnje (kar se tiče peke kruha)? Hvala za vse nasvete. Danca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. nov 2006 22:29

poskusi tale recept: 90 ml mlačne vode, žlička kvasa (suhega) - zmešaš. 450 g polnozrnate moke, zlička soli- zmešaj. 80 ml jogurta in 160 ml vroče vode, 2 žlici olja, 1 1/2 žlici medu - premešaj. V moko dodaj kvas in jogurtovo zmes, dobiš lepljivo, mehko testo. Dobro ga pregneti, na začetku se zelo lepi na površino in roke, testo postrgaj z lopatko in roke navlaži - po daljšem času postane testo bolj homogeno in se ne lepi več. Dvakrat vzhajaj, oblikuj, daj v namaščen škatlast mode in speci pri 175C ca 1 uro. LP, R.

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

9. nov 2006 17:39

danca je napisal/a:
Glede temperature pečice pa sem dobila napotke prav na tem forumu.
Ni vedno vse res kar tukaj pišemo. Poizkušaj izločiti pisanje tistih ki jim vedno vse uspeva. Nikita Sporočilo je spremenil(a) Nikita dne 09. nov 2006 17:41:37

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

9. nov 2006 19:28

Komu pa vedno vse uspe??? lep pozdrav val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti