Nujno -ježi na vrtu

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

7. nov 2006 21:58

Ježki so ljubki, verjamem pa, da vam najedajo živce. No ne oni, vaš kuža, ki jih na glas odganja. Vse bo minilo, ko bo temperatura padla pod nič. Takrat bodo v brlogu, vas pa čaka miren spanec. Mogoče se kuža utrudi in jih ne bo preganjal več. Nikakor pa ne živalic ubijat. Niso nič krive. Mogoče bi kužka hranili kje drugje in bi za njim temeljito počistili, da ne bi dišalo po hrani. Seveda pa je to že čisto druga zgodba. mamka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. nov 2006 22:03

jaz bi jih posvojila

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

8. nov 2006 9:46

Jaz jih ravno ne bi posvojila, preveč so samosvoji. Pač pa se moramo zavedati, da so te živali zaščitene in moramo z njimi tako tudi ravnati. Tudi pri nas hodi na teraso (ne vem kako hodi po stopnicah - drugače ne gre) vsak večer na grižljaje, ki ostanejo našemu mucku. Paše pa mu vse kar je mesnega, briketiranega, dišečega po mesni juhici. Mucek ga seveda zabodeno gleda, počaka da se okrepča in odhlača po svoje. Ga raje vidim na terasi kot na cesti (že kot kak tepih). Še malo pa bodo šli spat, pa bo tudi lajanja manj. LP McNena

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

8. nov 2006 10:48

Hvala za odgovore - v upanju, da bodo kmalu šli spat (uničili jih pa niti pod razno ne bomo, ker imajo otroci preveč radi živali - so že začeli hranit siničke, vrabčke, pa čeprav potem spomladi pojejo vso solato) LP M

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

8. nov 2006 12:58

Ti verjamem Lingua, da je ta lajež moteč. Mojega psa vsak večer pred spanem ( običajno okrog polnoči)peljem na zadnji kratek sprehod.In takrat je vedno čisto tiho(čeprav je sicer bolj glasne sorte). Dvakrt pa se je zgodilo, da je lajal v nekaj tako intenzivno, da sem takoj vedela da je našel nekaj neobičajnega. In ko sem prišla bližje, sem videla ježka. Hitro sem ga odpeljala stran, da mi nebi zbudil celo sosesko. Prav lepo je videti ježka sredi Ljubljane. Smo imelli tudi že veverico v gosteh, pa srake in golobi, teh je pa veliko. V krmilnici, ki jo imam na balkonu, pa poleg vrabčkov potešijo svoje kulinarične užitke tudi siničke, kakšna taščica, tudi kalin je bil že na kosilu in zelenci. Spomladi na Gregorjevo pa navsezgodaj žvrgolijo tako glasno, da me prebudijo. Vse to v samem centru Ljubljane, je pa res, da smo v neposredni bližini Gradu. Aki

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. nov 2006 16:38

Lingua je napisal/a:
Hvala za odgovore - v upanju, da bodo kmalu šli spat (uničili jih pa niti pod razno ne bomo, ker imajo otroci preveč radi živali - so že začeli hranit siničke, vrabčke, pa čeprav potem spomladi pojejo vso solato) LP M
tole ne vem če bo držalo. Pri meni je veliko ptic in nisem ugotovil, da bi jedli solato ( bolj verjetno so polži ). Od ptičev, edino " škodo " delajo kosi ko kopljejo za deževniki ( ali za čim že ) dokler rastlinice niso večje. ežoj

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

9. nov 2006 16:14

Sinice so žužkojedi, vrabci so bolj mahnjeni na zrnje in tudi mlade poganjke. Zelo radi poščipajo sadike solate. Pa saj ni problemov, če posejano solato pokriješ s kopreno. Ko je večja je ne napadajo več. Lp juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti