Kisanje repe

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

tema odprta - 29. okt 2006 13:05 | ogledi: 11.490 | odgovori: 5

Zanima me kako vi kisate repo. Lani smo jo s soljo. Bila je zelo dobra, vendar malo čudne barve - nekoliko sivo rjava. Sem slišala da ostane bela, če ne dodaš soli. Kakšne so vaše izkušnje?

Hvala

Uly

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. okt 2006 15:03

Pri nas repe nikoli ne solimo. Le naribano damo v čeber, pa dobro potlačimo posamezne plasti. pPravijo pa tudi, da je zelo pomembno, v kateri luni ni meni se repa puli in riba. Pa najbrž tudi, kako je bila pridelana (gnojila,....) rimljanka

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

29. okt 2006 16:42

Mi pa smo jo lani prvič kisali.Kupila sem vrečo za kisanje repe in zelja in sem jo postavila v čeber,notri sem dala vodo,ki sem ji dodala sol,poper(celi)ter par listov lovorja potem pa sem v to vse skupaj dala celo olupljeno repo,zavezala vrečo in obtežila da je bila vsa repa v vodi.Tako pripravljeno repo potem ko jo rabim samo vzamem ven in jo sproti ribam:ostane bolj čvrsta in tudi nima tistega značilnega vonja,ki ga ima pri naribani repi.Barva pa je ostala popolnoma enaka čeprav sem jo solila. mamazeljka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. okt 2006 18:37

Jaz pa repo lepo naribam in dajem po plasteh v posodo za kisanje. Najprej dam repo in jo lepo potlačim, nato jo zalijem z mlačno in osoljeno vodo, pa spet repo....vmes pa dam zrna celega popra in lovorov list. Na koncu vedno dam repo in zalijem samo toliko, da je pokrita. Čisto na vrh pa dam rezino belega kruha brez skorje, ki jo odstranim čez dva dni. Tako je repa prej skvašena in jo lahko prej uporabljamo. Vedno mi je ostala lepe bele barve in fino čvrsta, ne pa trda. Ravno včeraj sem nakvasila 5 l lončeno posodo in pokrila z lončenim pokrovom, ki seveda spada zraven. Mislim, da bo čez 1 teden že v loncu, se že veselim, da bom skuhala bujto repo, haha. Kyara

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

29. okt 2006 19:32

Hvala za odgovore.Bom poročala domačim in upam, da nam uspe. Uly

marjetazupancic  

član od: 6.6.2007

sporočila: 19

17. okt 2007 13:44

ali kdo pozna kisanje repe v navadanih kozarcih.menda je zelo obstojno in manj delal

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti