Zakaj se bazilika posuši

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

tema odprta - 6. okt 2006 6:43 | ogledi: 2.509 | odgovori: 1

Zadnje čase kupujem svežo baziliko, ki jo dobim v Šparu ali na tržnici. Prinesem domov, pridno uporabljam, ampak... sta dva tedna naokrog, bazilika mi se čisto posuši.

Spomladi sem v večji lonec posadila nekaj malih lončkov z začimbami, pa je za 3-4 tednov vse šlo v "maloro"

Kako naj vsaj baziliko ohranim? Sem pa, seveda, v bloku, tako da kakšna zunanja varianta odpade.

Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. okt 2006 7:22

Jesen je tu, bazilika pa ljubi sončne, vroče dni s suhim zrakom. Edina rešitev je torej konzerviranje na kateregakoli od načinov. Po mojih izkušnjah rastline, ki jih kupimo, pogosto propadejo (še posebej pogosto se to zgodi baziliki), ker so že, ko jih kupimo, bolne. Baziliki steblo od spodaj navzgor porjavi, listki ovenejo in rastlina propade. Ne vem, za katero bolezen gre, je pa zanesljivo neka bolezen. Gojenje v zaprtem prostoru tako ali tako pomeni, da ima bazilika malo eteričnih olj, torejje vseeno, če uporabimokonzervirano, nismo prav nič na slabšem. Bazilika v olju ali pa zamrznjrna, obe ohranita večino arome, s sušeno je pa takpo, da je odvisno od sorte, kako aromatična bo, ko bo suha. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti