Macje bolhe

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

25. nov 2006 17:06

ko sem se jaz srečala z bolhami-preden sem ugotovila da so to bolhe sem jih imela že v postelji in v dnevni na tleh-tapison, tako da če sem zjutraj sedela bosa pred tv-jem.... rešila sem se jih tako da sem v trgovini z malimi živalimi kupila neki prašek proti pasjim bolham-to sem malo posipala po dnevni in potem vse temeljito posesala, posteljnino sem oprala...za mačka pa sem dobila neko zeliščno ovratnico ter šampon proti bolham in ostalim zajedalcem-mačka našamponiraš-konkretno in pustiš šampon gor 5 minut in potem spereš, je biu ful drag čez 2.000....vglavnem sem se jih znebila... ta maček ki je imel bolhe je biu črne barve in je žal že preminul, sedaj imam belo oranžnega in je steriliziran pa še nisem našla bolh. mogoče grejo bolj na temno. lucijana

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

25. nov 2006 18:26

Gordana, ali lahko poveš kako se tekočini, ki jo kupuješ v Avstriji reče? Najlepša hvala za odgovor. Aja, koliko pa stane? LP! fakin712

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. nov 2006 7:59

ne morem verjet, da imate mačke v spalnici in še na svojih posteljah. Ne me linčat ampak to mi je res nepojmljivo. Pa, da se mi potem še otroček stisne k meni zraven pa maček? Drugače pa jaz našim mačkam dam frontline in čeprav so zunaj bolh nimajo. Se pa veselo izležavajo v delavnici, blizu radiatorje. So pa najbolj hecni zjutraj, ko čakajo, da tašča in tast vsatneta in, ko odpreta vhodna vrata se kar zatrkljajo notri, ko čakajo na zajtrk in potem gredo kot četica za tastom, da se najejo mačjih konzerv. In ko gre mimo njih miška kaj mislite, da naredijo? Gledajo kot telički, bog ne daj, da bi jo katera ujela. Tudi mačke niso več to kar so bile. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 26. nov 2006 08:03:16

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

26. nov 2006 12:50

Fakin712 - "Frento" - floh+zecken-tropfen - v pakungi so 3 flaške, za ceno ne vem (sem že pozabla), je že nekaj časa kar sem kupla, naši maci zelo pomaga in drži dlje kot je napisano v navodilih. LP gordana

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

26. nov 2006 15:02

Gordana najlepša hvala za tako hiter odgovor. Imamo namen v Avstrijo in bomo še to nabavili gredoč. LP! fakin712

Tincy82  

član od: 24.11.2006

sporočila: 4

1. dec 2006 18:24

Ja tele bolhice nam res delajo probleme :) No jaz sem 1 teden nazaj dala mucu Frontline in ko ga pregledujem še vedno najdem nekaj črnih pik (bolšje iztrebke) kjub temu da ga vsak dan češem. Kaj to pomeni da so bolhe še vedno prisotne? Kako je možno da še živijo? Aja pa še to, odkar je dobil Frontline sem našla samo dve bolhi (eno živo in eno mrtvo)? Je možno da jih ima tako malo ali se mi le kje skrivajo? Kako pogosto morm dati Frontline? Muc je bolj notri, gre pa vsak dan čez dan za kako uro ven. Nekateri pravijo da je potrebno dati 3 ampule na 5 tednov če je muc notranji in 3 ampule na 2 tedna če je muc zunanji. Kaj je res? Kdaj moram ponoviti? hvala vam za pomoč!!! Tincy82

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

1. dec 2006 19:49

Tincy, bog ne daj, da bi mu jih dajala tako pogosto!!!Ampula se da ena na TRI mesece!!! lp Nena Nena-morje

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

1. dec 2006 23:43

Mi imamo muca, ki je stalno notri in ne hodi ven. Ampulo frontline dobi vsaka dva do tri mesece. Do sedaj še nisem videla nobene bolhe, jih je pa imel zelo veliko, ko smo ga dobili, da so ga kar nosile po stanovanju. Tincy, z ampulami se ne sme pretiravati. Bolšje iztrebke pa smo mi na začetku opažali še kar nekaj časa dokler jih nismo zatrli. Zdaj dobi preventivno ampulo vsake toliko časa, da se nepovabljeni gostje slučajno spet ne bi naselili na našem Lumpiju. LP! fakin712

Tincy82  

član od: 24.11.2006

sporočila: 4

2. dec 2006 10:59

ok hvala za nasvet. Ampak no ovitku od Frotline-a piše da damo eno ampulu vsakih 5 tednov. Kar pomeni da uporabljaš Frontline 15 tednov. Bom za vsak slučaj še veterinarja vprašala, da ne bo kaj narobe. Tincy82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti