Dobri stari časi...

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

20. sep 2006 17:01

Atina je napisal/a:
mamamia je napisal/a:
Atina, na TV Zagreb, kot so se takrat imenovali, je bila sinhronizacija res fenomenalna...Tale "Kidam na lijevo" ipd je bila pa risanka o enem črnem ptiču...(Ptica Trkačica...) mamamia
Ne, 100 % je bil volk (ali lisjak?)! Pa ne v Trkaćici ampak nek drugi volk, z belim ovratnikom in belimi manšetami na rokah... Tak flegmatičen volk je bil, non stop so ga nekaj lovili... On pa je nekaj modroval, pol so se mu pa približali, je rekel "Tako mi mlijeka u prahu, kidam nalijevo!" In švrc, izginil. Joj, bi rada videla to risanko, pa še ne vem, kako se imenuje! Nisem pa prepričana, da so jo vrteli na TV Ljubljana. Bom ob priliki Lidijo na čveku vprašala, če se spomni. Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 20. sep 2006 14:36:18
Tisti volk na TV Zagreb se je imenoval Krezumica. Kaj pa tista risanka z dvema žabama, se mi zdi da sta bila Pončo in Toro? Meni je bila tudi všeč risanka Hrabri mišek, pri nas je sinhronizaral Hrabrega Miška Janez Hočevar rifle, vendar sem raje gledala isto risanko na TV Zagreb, ker so imeli boljšega Poldija, ki je vedno kadar se mu je kaj zgodilo govoril :"Ti bogca šejfe....", tega pa mislim da je sinhroniziral eden zelo znan hrvaški športni komentator... Ja takšnih risank kot so vrteli in delali včasih dandanes ne delajo več, pa tudi vidiš jih nič več.... Na veliko žalost naših otrok. Levinjav

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

20. sep 2006 17:18

Ebonlass, ta "hopla, Janček" je bila meni tudi zakon. V bistvu so bili ovčarski pes, volk in janček. Volk je zmeraj lovil jančka, janček je kričal: "Volk je, volk je, volk je! Ovčarski pes ga je slišal in rešil, tako da je že od daleč z kljuko od pastirke palice zahakljal volka za vrat in ga zalučal, da je (nedolžno) preklinjajoč odletel po zraku. Še eno imam v mislih, pa se je nihče ne spomni ... Bila je (mislim da) italijanska risanka - animacija, kjer so bili vedno eni šolarji s torbami, ki so na poti v šolo ali domov doživljali razne vragolije. Vedno, ko je kdo dobil kakšno idejo ali se je razburil ali pa česa domislil, mu je poskočila glava in se zavrtela v zraku. V ozadju je bila ena hecna muzika. Se kdo spomni te risanke? mandarinca

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

20. sep 2006 17:29

Kolca mož, Piki Jakob, Miške,..... aja, še dedek Bedenko in tisti mesar je vedno bil zraven. Sigurno se še kakšna najde. Kajica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. sep 2006 17:36

Atina in Levinjav, hvala za popravke; leta so tu, pa sem malo zamešala vse te like in imena... Imam pa kolega v ZG, ga bom prosila, naj malo pogleda, če se tam kaj dobi na devedejih....nikoli ne veš... Veverica, ne tako strogo pri malčkih. Če bosta tudi kaj neprimernega videla, ob vsem kar jima sicer dobro dene, jim nikakor ne bo škodilo - nasprotno, bolje bosta znala presoditi, kaj je dobro in primerno zanju, in kaj ne. In tudi radovednost, zakaj ne smeta nečesa pogledati, se bo tako polegla, pa še kriva se ne bosta počutila, če bosta pri dedku in babici kaj gledala na skrivaj, česar mama sicer ne dovoli. Sama sem podobno ravnala kot ti, pa so mi vzgojiteljice v vrtcu z nekaj čisto konkretnimi argumenti in na prepričljiv način pojasnile, da znajo otroci, seveda ob sodelovanju s starši, ki jim vcepljajo prave vrednote, zelo dobro oceniti, kaj je dobro in kaj slabo, zanje primerno ali pa ne. Pa velja za vse, ne le za risanke. Pri nas se je izkazalo, da so imele prav, tudi glede risank in Barbike, če omenim samo dve zadevi, o katerih smo debatirali z vzgojiteljicami. Takšna je pač moja izkušnja. Hotela sem samo reči, da četudi otrok med desetimi primernimi risankami vidi tudi kakšno slabo, zanj neprimerno, mu to zagotovo ne more škodit. Prej nasprotno, presojati se bo naučil med dobrim in slabim. Mamamia mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. sep 2006 18:31

Uuuuu, kaj sem se spomnila, ko sem bila "mikena" sem gledala risanko Felix, ali se jo spomnete? Mi pa imamo to srečo, da pri nas predvajajo veliko, veliko starih dobrih risank, v italijanskem jeziku. lp Anamarija

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. sep 2006 19:00

Se spominjam ,še risanko pogledam pred dnevnikom,potem so me spat nagnali.Profesor Baltazar in Tom in Jerry sta mi bila najljubša. Ni risanka ,ampak sedaj ko so me preplavili spomini,se kdo spominja mesteca Peyton.Takrat je bilo pri nas pol sosedov pred televizijo,ker še ni bilo televizije v vsaki hiši. lp goga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. sep 2006 19:03

Mestece Peyton (nedavno so bile ponovitve, ne vem ali na TV Zagreb ali na Lj..) sem si zapomnila po tem, da ko smo prišli k teti in stricu na morje, sta sedela pred TV in gledala to serijo. Nam sta samo rekla, ne da bi sploh pozdravila, ko smo prišli v hišo )vrata so bila odklenjena), naj počakamo do konca nadaljevanja...in tako je tudi bilo....Mamamia mamamia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. sep 2006 19:11

Še dve: Maxi pes Fix ter Garfiled, potem pa so tukaj še Simpson... p

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. sep 2006 19:41

Simona vrtijo na TVSlo, pa dedka Bedenkota tudi. Kaj pa King Rollo? (Kralj Miha)? Ki mu je glava opletala? Atina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. sep 2006 19:46

Levinjav je napisal/a:
Tisti volk na TV Zagreb se je imenoval Krezumica. Levinjav
Hvala!! Po brskanju po netu (zdaj, ko vem ime) sem ugotovila, da je to v bistvu bil gorski lev (torej puma)! Evo ena hrvaška debata na to temo: http://www.hnkhajduk.com/forum/archive/index.php?t-581 Pa še en legendaren citat Duška dugouška: Eeeeee, što te mući, njofra? (medtem ko je grizljal korenček) Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 20. sep 2006 19:48:12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti