Leče! kdaj so primerne?

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

22. avg 2006 15:09

Poglej malo na to stran http://www.optometrists.org/politzer/index.html, če je to kar te zanima o nočnih lečah. Pa vse najboljše za rojstni dan. jass Eh, ne da se priti na stran. Na Googla vtipkaj ORTHO-K LENSES in ti bo odprlo več naslovov. Mislim, da je tretji po vrsti dr. Michael R. Politzer. Ima opisane nočne leče in njihove učinke. Sporočilo je spremenil(a) jass dne 22. avg 2006 15:14:51 Sporočilo je spremenil(a) jass dne 22. avg 2006 15:20:20

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

22. avg 2006 15:24

Jz sem se v najstniških letih hudo obremenjevala z očali. Niti mi niso najbolj pristajale pa še na živce so mi šle. Še sončna očala težko najdem, verjetno nimam glave za očala al pa jih ne znam iskat. Ja imaš prav, mora biti v glavi vse poštimano. Ampak, če se ti zdi, da se boš bolje počutil brez očal... Z lečami ali z očali se lahko zelo polepšaš al pa hudo mimo kiksneš. Glede na okolje, ki nas vsepovsod "posiljuje" z lepoto in brezhibnostjo mislim, da hitro najdeš kako napako na sebi. Če se spomnim na svoja najstniška leta, ko si moral biti tip top, da si bil in, groza. Pa tulk obremenjevanja s svojim videzom, mi je ziher par let življenja vzelo. Pa ne mi zdej rečt, da je današnjim mladostnikom kej boljš, po moje je še slabše. Če sem koga užalila glede nošenja očal, se mu opravičujem. Napisala sem samo svojo izkušnjo. Vendar se mi zdi, da se veliko ljudi odloči za leče prav zaradi izgleda. Včasih smo bli tisti, ki smo nosil očala, špeglarji pa piflarji. Komur je bla prihranjena ta izkušnja, dobro zanj. Ni veliko zamudil. Se mi pa zdi, da so se sedaj začeli nosit taki modni okvirji oz. da so začel bolj prikazovat očala kot modni dodatek. Včasih pogledam koga pa mu v nulo pašejo. vanya

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

22. avg 2006 16:15

jaz imam tudi že dolgo leče in jih nosim povsem brez problemov. priporočam edino, da ne uporabiš znamke Zeiss (ker se je že veliko ljudi pritoževalo nad njimi in tudi sama z njimi nisem bila zadovoljna). Kar se mene tiče so še najboljše mehke mesečne leče Bausch&Lomb ali pa Johnsonove. (Seveda so verjetno še boljše enodnevne, ampak če nimaš ravno velike denarnice, ti ne bojo všeč:)) Predvsem je treba pazit na čistočo in res dosledno ornk umivat roke preden karkoli delaš z lečami in upoštevati navodila optika glede čiščenja in shranjevanja. Je pa res, da nekaterim leče ne ustrezajo in jih ne morejo nosit, je pa seveda veliko ljudi, ki jih nosi. Probaj.... pa tudi jaz ti povem, da vseeno kakšen dan vmes nosi tudi očala, da si oči odpočijejo. Pa vseeee najboljšeeee ;) Scorpy

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

22. avg 2006 18:15

Malo pozno ,vendar iz srca:Vse najboljše za rojstni dan! O lečah pa očalah pa nebi nič ,ker veš kok je Prešeren napisal:Le čevlje sodi naj kopitar!! Pa še enkrat vse lepo ! val

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

22. avg 2006 19:02

Tamalaurša, vse naj-naj in veliko novih, iskrenih prijateljev Vse ostalo so že dugi napisali kobra 1

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

22. avg 2006 19:22

Moja starejša hčerka nosi mehko lečko že 20 let ( ko jo je dobila je bila stara 3 leta ). Nosi jo samo v levem očesu kjer ima dioptrijo -9.5. Desno oko ima popolnoma zdravo in do sedaj ni nikoli imela problemov. Drugo poglavje je mlajša hčerka, ki ima na obeh očesih dioptrijo -6. Leče smo ji kupili, ker smo mislili, da se bo boljše počutila ker ji ne bo potrebno nositi očal. Ampak v vsem času jih ni osvojila, pa ne zato ker jih ne bi mogla nositi, ampak zato ker so očala bolj komot. Zjutraj si jih enostavno natakneš na nos in že vse krasno vidiš. Tako mi je povedala hči ko sem jo vprašala zakaj ne mara nositi leč. Dipsi

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

22. avg 2006 19:48

Hvala vsem za voščila in za nasvete okoli nošenja leč. Ko sem povedala očetu in mami sta se že malo bolj ugrela da bi jih dejansko noslia in mislim da mi bo z malo prepričevanja uspelo. tamalaursa

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

22. avg 2006 20:31

Z lečami nimam nikakršnih izkušenj, ti pa želim vse najboljše za rojstni dan. Sporočilo je spremenil(a) aki dne 22. avg 2006 20:34:43

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

22. avg 2006 21:32

Tudi jaz nosim leče že 15 let. Uporabljam Bausch&Lomb - mesečne. Sem super zadovoljna in zaenkrat (trkam po lesu) še brez kakršnih koli problemov. Nosim jih praktično cel dan - ven jih dam preden grem spat. Tako da kar pogumno. Pa vse najboljše za te....:)) lp, modrijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti