Leče! kdaj so primerne?

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

14. sep 2008 13:30

poltrde* vizi123

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

14. sep 2008 14:17

spet... zdej pri kosilu sem s poltrdimi lečami gledala dol normalno u kronik, ko sem pa gor pogledala so mi oči preplavile solzice in sem bila prisiljena pogledati dol.. ali je to sploh normalno?? za obe leči sem dala 210eur za 3leta in močno dvomim da mi bodo kupili po 2mesecih še mehke leče. oče mi vseskozi govori, da smo vrgli denar stran vizi123

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. sep 2008 14:54

Mene pa čudi, da si sploh dobila poltrde leče - sem se pogovarjala s svojo specialstko pa je rekla, da se sedaj skoraj vedno dajejo mehke leče, ki jih praktično ne čutiš in še manj nevarnosti je z njimi - mislim izgubiti/poškodovati leče za 200€ je malo drugače, kot zafrknati leče za 23€. Ti kar verjamem, da ti pri hitrih gibih leče odplavajo po svoje. Naj ti dajo mehke leče za poizkušnjo - saj vzorčni par je zastonj. Si upam trditi, da ti bodo veliko bolj odgovarjale. Moja hči jih je dobila pri 11-ih in se je naučila rokovati z njimi v enem dnevu. Pa še to - prej, ko je imela očala ji je dioptrija v pol leta narastla iz -1 na -3!! Po enem letu nošenja mehkih leč pa smo iz -3 prišli na -3,5. lp, vanjatajnsek

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

14. sep 2008 16:57

Ni fora leč v trajnosti in koliko stanejo - vanjatanjšek. Domnevaš, da so trde leče trajnejše in dražje od mehkih. Obstajajo različne mehke leče. Jaz imam mehke letne leče, ki v bistvu lahko trajajo tudi do leta in pol ali do dveh let - to po pregledu določi okulist. Pa so še dražje kot 200 eur. Meni so super - edino za na morje kupim dnevne, ker bi bilo res škoda, da mi odplavajo proti odprtem morju. So malo kompaktnejše in je laže rokovati z njimi kot z mesečnimi ali dnevnimi. Moja dioptrija je +, torej daljnovidnost, (eno oko +2, drugo +4). Po novem nosim čez leče še očala za branje. Barbra

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

14. sep 2008 17:09

Jaz imam mehke leče že približno 3 leta. In tudi meni se dioptrija od kar imam leče ne spreminja.

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

14. sep 2008 17:28

vizi123 je napisal/a:
1. včasih nisem gledala v ogledalo ko sem si jih norti dajala in se mi je učasih prilepila na beli del očesa nato sem jo hitro potegnila(zapelala) do zenice--> zdaj se gledam ko si jo vstavljam in takoj ko se prilepi se mi včasih ulije solza do konca lica in me včasih v očesu tudi nekaj žgečka
Vedno se glej v ogledalo, ko si vstavljaš leče.
vizi123 je napisal/a:
2. enkrat(kar na lepem) me je začelo tako žgečkati v očesu da so mi tekle le solze in nisem mogla odpreti očesa in sem nahitro pogledala in si jo vzela ven
Ne vem kako je s poltrdimi, mehke si pa lahko vstaviš napačno (se ti obrnejo). Verjetno je pa med lečo in oko prišel kakšen tujek.
vizi123 je napisal/a:
3. je mogoče problem ker se ličim? po tem ko si lečo vstavim se namažem spodaj z barvic narahlo in malo trepalnice
Ličenje ne bi smel biti problem, lahko pa ti med ličenjem zaide kakšen tujek v oko, pa te zaradi tega moti.
vizi123 je napisal/a:
4. imam tudi izkušnjo ko mi enkrat leča ni hotela iti ven in sem morala malo počakati da sem jo dobila ven seveda pa jo vstavljam tako da si pridržim trepalnice drugače odbijejo lečo
Se zgodi, da leče ne moreš dati ven, pač malo počakaš pa je, bolje kot da se raniš. Saj drugače, kot da si pridržiš trepalnice (oz. veke) tako ali tako ne moreš dat leč noter.
vizi123 je napisal/a:
11. leče si vstavljam in izstavljam kar v svoji sobi, kjer imam ogledalo in tekočine Piiloset, zato se mi je zgodilo ko sem leče jemala iz posodice, ne maram si namreč izliti tekočine z lečo na dlan ker je use mokro, zato s prstom vzamem lečo iz posodice in si jo dam na dlan, nato tekočino izlijem v drugo posodico, ki jo zavržem ko vzamem lečo iz posodice nanjo kapnem še malo fiziološke raztopine.
Hmmm, raje to počni v kopalnici, ker si lahko prej dobro umiješ roke. Nikoli ni pametno z nečistimi rokami šariti po očeh.
vizi123 je napisal/a:
13. lahko nosim leče med menstruacijo? zdaj jih raje nisem, prav tako jih nisem nesla na morje
Seveda lahko, zakaj pa ne. To je tako, kot bi nekdo rekel, ad se ne smeš tuširati med menstruacijo. Toliko ti lahko povem kar se tiče mojih izkušenj, pa ni treba vsega verjeti kar prebereš na forumih. Daj raje vprašaj svojega okulista o vseh preostalih zadevah, ker najbolj ve. Urša Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 14. sep 2008 17:28:51

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

14. sep 2008 18:22

Ker imam eno oko popolnoma zdravo na drugem očesu pa imam dioptrijo 3,5 + cilinder, mi je okulist povedal, da je leča edina primerna za mojo situacijo. Pred leti sem že dobila eno lečo, vandar pa je nikoli nisem uporabljala. Zdaj čakam na novo. Ali je kdo v podobni situaciji in mi lahko da kakšen pameten nasvet? Iwana

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

14. sep 2008 19:16

hvala za odgovore. se je že komu zgodilo, ki ima poltrde leče da se je zelo zelo težko navadil na njih? jaz težko pogledam gor in se mi pod spodnjo veko nekakšen podočnjak naredi, ker težko gledam.. :S vizi123

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

14. sep 2008 19:16

pa tisti ki ima leče, približno v kolikšnem času se je na njih navadil. jaz jih imam približno 2 meseca vizi123

vizi123  

član od: 14.9.2008

sporočila: 14

14. sep 2008 19:17

poltrde* leče, tisti ki jih ma v kolikem času se je na njih navadil? vizi123

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti