Nogometne žogice

mihanica  

član od: 14.12.2005

sporočila: 19

tema odprta - 29. jul 2006 21:46 | ogledi: 2.223 | odgovori: 7

ali je katera že delala...imam modelčke..pa nevem kako naj se lotim

hvala

mihanica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. jul 2006 2:14

Kje si pa dobila modelčke? Lep dan in veliko se smejte

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

30. jul 2006 14:33

Rožanec, modelčke - polovico nogometne žoge sem videla v času svetovnega nogometnega prvenstva pri Merkatorju; namesto modelčkov za muffine so bili pač modelčki v obliki nogometnih žog. Sedaj že nekaj časa nisem bila v tej trgovini,tako da ne vem, če jih še imajo. Mogoče pa, le poglej! LP kača

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. jul 2006 14:55

Sploh si jih ne predstavljam. Se ti ti modelćki zaprejo z obeh strani (da imajo obliko žoge, ne pa tako kot muffini, ki imajo "šmarno goro")? Kača če praviš, da so polovičke, potem to ni nič drugega kot malo drugačni modelčki za muffine. Če je tako, potem bi jaz (mihanica, tebi govorim) uporabila kakšen recept za muffine. Lep dan in veliko se smejte

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. jul 2006 15:06

Ja, rozanec, to se pekači za mafine v obliki nogometnih žogic, torej polovičke. Saj se občasno dobijo pekači, ki imajo drugačno, nestandardno obliko. jaz sem pred časom v Hoferju kupila model, ki ima 6 srčkov. Kolikor se spomnim, so imeli vsaj še en nestandarden model. rimljanka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. jul 2006 17:00

O rimljanka, ko bi ti vedela kako težko se dobi nestandardne modelčke. Vedno jih vidim samo z božično- novoletnimi motivi. Kadar grem v "šoping" vedno mečem oč tudi za modelčki, pa vedno vidim le standardne oblike. Sicer imam silikonski model z različnimi motivi, pa so le-ti nekoliko veliki. Bolj kot male tortice. Lep dan in veliko se smejte

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. jul 2006 11:19

mihanica, jaz jih imam in sem jih že delala, delaš lahko not karkoli, jaz sem recimo naredila kruhke za svoji sodelavki, ki sta nori na nogomet:) kruhki so bili beli-ajdovi, sestavljeni iz malih kroglic, tako da so dobli nek ala fuzbal vzorec:) relief so pa dale itak same posodice:) lahko bi pa naredila biskvitno ali umešano testo, spekla not, odrezala tisti konec, ki se dvigne ven iz modelčka in s kako marmelado sestavila po dve polovici skup. lahko pa bi žogice še izvotlila in napolnila s kremo, pa potem sestavila skup. Lahko jih potem še obliješ z oblivom ali nabrizgaš s kako obarvano kremo, da povdariš vzorec. Ali pa greš po črtah s čokolado, upam, da si predstavljaš, če še kaj ni jasno, pa povej:) rozanec, se strinjam s tabo! jaz tudi vedno gledam, če so kaki novi drugačni modelčki, pa se jih ne dobi prav veliko... Mogoče premalo po štacunah hodim, pa skoz v iste:) če kje kaj vidiš, sporoči, se priporočam! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti