Črna gora - potovanje z avtomobilom

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

tema odprta - 17. jul 2006 14:30 | ogledi: 5.246 | odgovori: 20

Pozdravljeni!

Odpravljam se na počitnice v Črno Goro z avtomobilom. Zanima me, če moram na poti do tja in tam kaj posebnega paziti, biti pozorna ... da se mi kaj nepredvidenega ne zgodi ...

Hvala za vse nasvete in veliko sončka

zelda1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jul 2006 14:39

Enega strica najemi, da ti bo čuval avto, pred dvema letoma so ti ga fignili takoj. Potem pa daš kakemu starčku malce dinčekov, pa sedi zrav in čuva. Sicer so pa znajdeni, senca pod dreveščkom in je takoj parkirnina - s čuvajem seveda. Morda se je do danes že kaj spremenilo. Loni Makaroni

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

17. jul 2006 14:45

Lani v Bečićih ni bilo nič takšnega, Loni. Hoteli imajo svoja varovana parkirišča brezplačna, če greš privat v apartma, pa je itak tudi parking zraven. Jaz sem bila prijetno presenečena nad ČG, res je lepo pri njih, pa zeloooo, zeloooo so prijazni, česar smo se že skoraj odvadili pri bližnjih sosedih. Kradejo pa verjetno tako, kot pri nas...saj tudi tu lahko pri belem dnevu ostaneš brez avta. Želim ti lep dopust. Ognjič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jul 2006 15:12

Jaz sem mislila bolj na potepanja okoli v lastni režiji. Loni Makaroni

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

17. jul 2006 15:41

Ja, Loni - čisto prav si razumela. Gremo v lastni režiji, spali ne bomo v hotelu ampak tu in tam (sicer že vemo kje, vendar tam varnostnikov po moje ni ...). Zato me malo skrbi za avto, da ne dobi kril pa tudi na poti, pravijo, te lahko kar malo tako ustavijo in kaj zaračunajo (tudi brez "pravega" prekrška). Zato me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje. Vsekakor hvala za tvoj nasvet, bom skušala najti kakšega prijaznega strica. Ognjiču pa hvala za spodbudne besede , mi je malo olajšala zaskrbljene misli ... lp zelda1

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

17. jul 2006 15:54

Ognjič ali lahko kaj več poveš o Bečićih? Plaže, gužva, cene, hrana, nakupi... Kaj se splača pogledat? Jaz grem 22.7. v Bečiće z avtomobilom in sicer v apartma v "Vila Anita". Marjetka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

17. jul 2006 17:21

Plaže: dooooolgaaaa in čudovita, lepi okrogli majhni kamenčki različnih barv, pa morje se ves čas "pogovarja"...urejena, čista (tudi ponoči so pobirali papirčke in ostale smeti), ležalniki s senčniki povsod proti plačilu, se pa najde tudi kotiček za takšne, ki jim ne paše ležat na ležalnikih, morje zelo toplo (lani tak čas približno 27 - 28 stopinj) Gužva: je!!!! Ampak si najdeš svoj prostor in ni se treba obrnit takrat, kot prvi v vrsti Cene: zlahka zapravljaš, pa vendar je bilo ceneje, kot pri sosedih, sploh hrana in pijača Nakupi: pojma nimam, nisem nič kupovala (če misliš "cote" ali kaj sličnega), tudi nisem hodila po takšnih trgovinah Pogledat: šla sva na organiziran izlet v Albanijo (čudovito doživetje), pa z ladjico sva se šla nekajkrat kopat na Sv. Štefan, vsak večer peš do Budve (lep sprehod, sicer pa vozi mini vlakec do polnoči), drugam se nisva zmigala, ker je bilo prevroče, na hotelski terasi smo imeli enkrat folklorno skupino iz Cetinja - to pa je nekaj za pogledat (lepi dečki, lepe deklice, čudovite narodne noše "bivših bratov") Hrana: "nema, da nema", res dobro in okusno, nobene slabe izkušnje Bila sva v hotelu Panorama, ki se je preimenoval v Queen of Montenegro (če sem prav napisala, pa ne vem, sem že precej "bosa" v angleščini) Ognjič

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

17. jul 2006 17:46

U superca, zdaj se še bolj veselim morja! Hvala za informacije! Marjetka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. jul 2006 20:16

Vse je superca, samo če se mislita potepati, je za to zlato pravilo: dobar put, ti samo polako. No to po domače pomeni, da so v notranjosti ceste bolj uboge, zato previdnost pred luknjami na cesti ni odveč. Magistralke so pa zriktane in dobre, hrana veličastna, samo kot vegetarijanec bolj kratko potegneš. Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. jul 2006 7:36

Zelda1, splača se vam imet dve denarnici, v eni samo nekaj drobiža, če vas hoče kdo (beri policaj) okoli prinesti, rečeš, da imaš samo še toliko. Veliko evro drobiža, pa bodo srečni. Ker tudi če narediš prometni prekršek, policaji zamižijo in naredijo vse mimo predpisov. Loni Makaroni

olii  

član od: 11.1.2005

sporočila: 6

18. jul 2006 12:38

pazi da boš mela na meji veljavno zeleno karto, veljavne potne liste, pa tud vozniško. PAZI!!!!!! če avto ni tvoj moraš imet pri sebi tudi pooblastilo lastnika da to vozilo lahko voziš po črni gori. drugače pa tko po balkansko ni panike tud za avto če res nimaš kake super makine lp olii

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti