Nizek pritisk

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2006 16:27

Vendelina jr., špeheca še imam na tebuhu ravno toliko, da se bo seksi tresel med plesom, samo tančico in bleščice še nabavim....pa upam, da stari ne bo "zviznil" v neznano, ko bom začela prakticirat...Ali pa bo šel poslušat derviše, zadnje dni imamo to velikokrat na cedeju... Tale druga zadeva mi je pa hudo zanimiva. Veš morda o tem še kaj več, oziroma kdo je ta doc? Z notranjimi organi sem imela kar precej težav, sploh linija želodec - jetra - žolč - dvanajsternik - slinavka...Samo srce je pa ok, ognjeno, da ga bo treba s cisterno vode zalit...Mamamia Aki, črni čaj menda sodi v podobno kategorijo kot kava. Skodelica ali dve na dan, pa konec. Ga pa sicer rada pijem...Mamamia mamamia

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

13. jul 2006 17:56

Ingverjev čaj: Svežo ingverjevo korenino drobno(ker tako da največ od sebe) naribamo v vrelo vodo in to je to. (zelo dobro se kombinira z limono in medom ) Količina: cca v velikosti malo večjega palca korenine na 1 l vode. Namakaš po okusu. Jaz imam rada pikantne zadeve, zato ga pustim kar dolgo, za blagi okus pa zadustuje par minut do precejanja. Lahko ga mešamo tudi med druge čaje in napitke! Lp, kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 13. jul 2006 17:57:01

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

13. jul 2006 21:35

Še moje izkušnjue. Na prvem sistematskem pregledu na faksu so zdravniki iz vseh ambulant leteli na kup, ko so izvedeli za moj pritisk. 46/98. Gledali so me kot deveto čudo in mi zastavljali za moje pojme čudna vprašanja: ali sem veliko utrujena, ali sem brez moči in tako dalje. Jaz pa ravno obratno, vedno polna energije, redko utrujena. Mogoče zato, ker sem vedno v pogonu. Edino, kar me zares preganja, je mraz. Moj dragi jamra, da sem zelo "draga", ker moramo imeti zelo zelo toplo. Z nizkim pritiskom sem se navadila živeti (imamo ga vsi v družini). Nikoli hitro ne vstanem, če pa že, pa le, če imam možnost, da se naslonim. Ko je hudo (vreme), vzamem eno kapsulo guarana. To je mislim da lubje nekega amazonskega drevesa. Dobi se v trgovinah z zdravo prehrano. Drugega ne jemljem. Pijem tri kave na dan. Žal se ne morem navaditi na bolj slano hrano (lahko bi jedla neslano). Tudi alkohol mi je šel v slast, sedaj ga redko poskusim zaradi neke diete. Že 3 mesece vadim avtogeni trening in zadnjič mi je zdravnica izmerila spodnjega 65. To je bil čudež. Ne vem, ali zaradi AT ali zaradi jeze nad zdravnico, ki se je pišmeuhovsko obnašala do mene. Ugotovila sem, da je za mene zelo pomembno redno spanje in redno vstajanje. Predvsem pa dovolj spanja. Ponočevanje odpade. mimika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. jul 2006 21:23

Pridružujem se še jaz. Pritisk imam tako nizek, da je enkrat cela bolnica vkup letela, tako paniko je zagnala ena sestra, ki mi je merila pritisk. To je bilo zjutraj ob 5 uri, ko še spiš. Bila sem v bolnici na operaciji žolča in ti primašira zjutraj sestra z toplomeri in merjenjem pritiska. Pa meri, pa meri in odleti. Kaj sem ji jaz govorila, sploh ni poslušala. Pa pride nazaj z ene 4-5 doktorji in me vsi gledajo kot deveto čudo, pa še oživljati me hočejo. Ko popolnoma znorim in se začnem na njih dreti, takrat nehajo in končno zvem, da sem imela pritisk 68/45. Jaz pa rečem, ja pa kaj, če celo noč ležiš in potem ti še v spalni komi meri pritisk. Naj me drugič zbudi in nato meri. No pa se je pesem ponovila drugo jutro in ko so zdravniki skup prileteli, smo se me v sobi tako režale, da niso več vedeli za kaj gre. Pa sem dobila neke tablete,in ko sem jih jemala, je bilo stanje boljše, ko ne, pa slabše. Potem pa sem nehala z njimi, ker sem bila po njih nenormalno žejna.To je bilo pred 5 leti in sedaj več nevem, katere so bile te tablete. Mi je pa zdravnik povedal, da ko je kriza, da ne moreš iz postelje vstat in se ti tema dela, naj pojem žličko hrena, počakam 2-3 minute in potem vstanem. To sem potem dolgo prakticirala in je kar fajn pomagalo. Probaj manj česna jest, ker tudi česen znižuje pritisk. Pa šnops ga tudi znižuje. Dviguje pa pritisk in ga uravnava čaj iz bele omele, med in rožmarin. Pa tudi navadni rman in kislo zelje. Kyara

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. jul 2006 22:03

mamamia je napisal/a:
Aki, črni čaj menda sodi v podobno kategorijo kot kava. Skodelica ali dve na dan, pa konec. Ga pa sicer rada pijem...Mamamia mamamia
Ja, samo razlika med čajem in kavo je v tem, da ti čaj kasneje prime, drži pa kakih 10 ur, medtem ko je delovanje kave kratkotrajno. Tako da če ga rada piješ, morda zamenjaš skodelico kave za čaj. Aki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jul 2006 22:44

Na srečo take krize kot pri mimiki in pri Kyari pri meni ni. Zdaj mi res ostane še črni čaj (namesto ene skodelice kave), pa rožmarin, kot ste svetovale, pa sveža zelena, kot so mi povedale mamke na tržnici. Med zaradi diete odpade, kislo zelje tudi (čeprav ga jem kar surovega in to z užitkom...). Sem si pa danes merila pritisk pol ure po dolgem sprehodu (pol ure hoje v hrib, pa nazaj dol in še četrt ure po ravnini), pa je bilo kot običajno...Bo že, če ne prej pa čez sedem let...Mamamia mamamia

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

15. jul 2006 23:02

mamamia, kaj pa kakšen bioenergetik libra

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. jul 2006 0:29

Eno varinato,na predlog ene prijazne članice Kulslo, zdaj nameravam preizkusit, se že dogovarjamo. Ni sicer bioenergetik, bolj neka oblika alternativnega načina ugotavljanja in pomoči pri nekaterih težavah. Čeprav sem bolj pristaš uradne medicine, sem sklenila poskusit, pač po sistemu, škodit ne more, lahko pa vsaj psihično pomaga. Bom seveda sporočila o izidu. Pozdrav, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 1:41

mamamia, saj to sploh ni slabo, jaz mam 90/60 že vsaj 10 let, pa mi ni nič hudega:) Včasih pač človek skup zleze, to je pa vse. K zdravniku ne hodit zaradi tega, ker ti itak ne bojo nič dali, pravijo, da je to zdravo! Vsekarkor ukini kavo, ker najprej sicer dvigne pritisk, ki pa potem še bolj pade, kot če je ne bi spila - torej, ne pit kave. Vsekakor ne pit zelenega čaja, ker ta znižuje pritisk. Pomagajo nezdrave zadeve: sol, pršut in podobno, samo tega mislim da ti ne smeš... Sicer pa jej na 2 uri, jaz ves čas nekaj meljem ali pa ves čas nekaj delam, tako nimam časa se s tem ubadat, pa pozabim:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 1:43

Pa človek se navadi celo hodit, kadar se mu stemni pred očmi, precej je v glavi... Tudi to, da mislimo, da moramo hodit po ravnem... Včasih je treba hodit postrani, če se soba obrne:) Mraz je pa res pes, se strinjam! Mene vedno zebe in mi ni nikoli vroče! Se pa kljub temu vozim z biciklom na faks tudi pozimi, hehe:) Pa veliko športaj, zjutraj sploh kaj migaj, da se malo kri požene po žilah... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti