Posoda za vzhajano testo

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. jun 2006 13:08

Tudi jaz ne uporabljam posode za vzhajanje. Kruh zamesim kar v običajni plastični posodi najprej na mikser, največji del pa z rokami. Pri tem nikoli ne gledam, ali so kvas in ostale sestavine sobne temperature (razen v primeru krofov), ampak uporabim kar iz hladilnika. Potem pokrijem s krpo in to je to. Kruh mi vedno uspe. Pomembno je, kot sta omenili že Rebeka in pegasti, da testo mesiš dovolj dolgo, da se sprosti ves lepek iz moke. Posodo za vzhajanje uporabljam edino v primeru ciabatte in rženega kruha, ko delam predtesto, ki mora vzhajati najmanj 12 ur. V tem primeru pa je idealna. Predtesto zamesim kar v tej posodi, pokrijem, in pustim stati. LP Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

7. jun 2006 13:15

Pardon, nisem videla 2. strani - dolgotrajno mesenje je torej praksa skoraj vseh nas in v vsesplošno veselje naših moških haha :))) Pa LP Anja

mejtika  

član od: 5.6.2006

sporočila: 48

7. jun 2006 14:14

živjo! Včeraj ste me tako navdušile, da sem kar popoldan oddivjala v trgovino-kupila potrebno in se spravila zraven. In ne boste verjele-USPELO MI JE!!!!! Delala sem s suhim kvasom in mesila do onemoglosti(vzhajalo pa je v posodi-če sem jo že kupila jo je treba uporabljat) in dragičkine zvite palčke so bile res dobre-tudi pohvaljeno od vseh ostalih. Ampak bile so malo smešne oblike, najbolj smešno pa je bilo kakšna je bila kuhinja potem. Ko sem testo po vzhajanju dala iz posode je kar lezlo po pultu navzdol.Mi vsaj ni bilo dolgčas-smejala sem se sama s sebe. V glavnem ni bilo zadnjič in sedaj me več ne bo strah kvašenega. lp mejtika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. jun 2006 15:16

Bravo, mejtika!!! rimljanka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

7. jun 2006 15:24

Boš videla, po začetni tremi se zlepa ne boš mogla ustaviti! Čestitke. Lp Dolores

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

7. jun 2006 16:48

Bravo le pogumno naprej lp zinka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jun 2006 17:16

Čestitam, led je prebit. Si videla, da ni bilo težko! Verjetno imaš premajhno posodo, če je 4,5 L (glede na to, da praviš, da je šlo čez rob). Za prihodnje kuharske podvige bo verjetno boljša tista 10 L. Ta je taprava za testo iz 1 kg moke. Atina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. jun 2006 17:51

Mejtika bravo! Tudi jaz sem imela podobne težave v začetku. Potem mi je pa mami kupila TW posodo in sem začela. Od takrat je ta posoda nepogrešljiva pri mešenju , uporabljam pa jo že enih 20 let, sigurno. Takrat smo to posodo še iz Avstrije švercali,hehehe. Pokrov pa mi še vedno poči, ko se nabere zadosti plina od vzhajanja. Kyara

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

9. jun 2006 9:27

Bravo, vidiš, da to ni noben bav-bav Jaz sem ravnokar oddala v šoli za eno prireditev kruhe iz 4 kil moke (bela+ržena+polnozrnata+semena) narejene po mojem receptu. So vse ženske "ohale in ahale", jaz pa sem se prav fino počutila ...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti