Prekmurje

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. jan 2011 17:14

Hvala, hvala... greva na krajši oddih v terme, en dan bi se pa še malo potepala.

katti

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jan 2011 17:33

mamamia je napisal/a:

elaphus je napisal/a:

Tek na smučeh???? (nimam pojma, če je gor sneg trenutno)

lp



cervus

 

Samo moraš bit na strme spuste dobro pripravljen ...

 

mamamia

Hm, tegale citata od mamamie ne razumem najbolje - jaz sem nastanjena nekje okrog središča Slovenije, in če grem v njen dvignjen rep ali glavo, pravim, da grem "gor". Če pa grem tja, kjer rep izgubi dobro ime ali pa še niže ali pa nekam v trebuh ali njegovo bližino, pa pravim, da grem "dol".  Sem morala pojasniti, ker sem videla, da tudi Karmini moj "gor" nekako ne odgovarja . Je pa zame Prekmurje precej ravno in sem pač pomislila na tek na smučeh - če je sneg- ker  kolesarjenje me v tem vremenu nekako ne navdušuje.

lp

cervus

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

4. jan 2011 17:36

ČE BOSTE TA KONEC TEDNA V PREKMURJU IN STE LJUBITELJ POHODOV, SE LAHKO PRIDRUŽITE POHODNIKOM V FILOVCIH (TRIKRALJEVSKI POHOD) PO PRELEPIH GORICAH ALI PA NA GORIČKEM V BUDINCIH (NAJSEVERNERNEJŠA SLOVENSKA VAS) ČEZMEJNEGA POHODA DO ANDOVEC (PORABJE). ZA PRIJETNO POČUTJE BODO POSKRBELI DOMAČINI, TUDI S PREKMURSKIMIM DOBROTAMI. MORDA JE KDO LJUBITELJ JAZZOVSKEGA ZBORA PERPETUUM JAZZILE IN GA BO ZANIMAL KONCERT V MURSKI SOBOTI V NEDELJO 23. JANUARJA OB 18. URI. PRIDITE V NAŠE LEPO PREKMURJE!!!!!!!!!!! regica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. jan 2011 18:41

elaphus, saj je vseeno ali greš gor ali dol, glavno je, da te v Prekmurju čakajo silno strmi klanci in moraš znat lepo "rangirat" smuči, da te pri spustu v gozd ne odnese, to sem hotela reči ...

 

Tile pohodi, ko regica vabi, to je pa prva liga. Prekmurci so sploh taki prijazni in gostoljubni ljudje, jaz jih imam zelo rada. Sploh ko se začnejo v narečju pogovarjat pa jih nič ne rezumem.

Mamamia

mamamia

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

5. jan 2011 8:16

elaphus je napisal/a:
Sem morala pojasniti, ker sem videla, da tudi Karmini moj "gor" nekako ne odgovarja Jaz pa sem z "gor" mislila Goričko. Najvišji vrh (Sotinski breg) meri 418 m. K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 05. 2011 15:23 Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 05. 2011 15:24

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

5. jan 2011 15:05

Vsakič, ko me prime tista melanhonija, pogled na ravnino, v stilu Balaševića: "..neki pogledi nisu se vratili..",

se odpravim v Prekmurje. Še najmanj mi je pomemben letni čas, v bistvu, v vseh letnih časih ga moraš doživeti in vedno je prelepo in nikoli dolgčas, le prava družba mora bit...

lp

mzm

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. jan 2011 15:54

mišzmoke je napisal/a:

Vsakič, ko me prime tista melanhonija, pogled na ravnino, v stilu Balaševića: "..neki pogledi nisu se vratili..",

se odpravim v Prekmurje. Še najmanj mi je pomemben letni čas, v bistvu, v vseh letnih časih ga moraš doživeti in vedno je prelepo in nikoli dolgčas, le prava družba mora bit...

lp



mzm

 

 

Ko zagrabi melanholija: ni sicer prekmurje, je pa "ravnica" ...

http://www.youtube.com/watch?v=IUmhCd5z1tU

 

...

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. jan 2011 16:21

Ja mene vedno znova fascinira, koliko neba ima Prekmurska ravnica. Ni in ni ga konca tako da doživljam povsem drugo kot melanholijo- neskončno odprtost in svobodo duha. Prekmurje je fajn u nulo. lp hedonist

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

5. jan 2011 16:25

Hmmm, sem ponosna, da se tako dobro, lepo in sproščeno počutite v naših krajih. Pridite v soboto na pohod v Filovce, ne bo vam žal, pri nas je vedno lepo, zabavno, med vinogradi pa predvsem veselo. www.moravske-toplice.com LP Sonce sonce51

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

5. jan 2011 23:22

pa toliko belih čapelj je videti to zimo po naših polji; so res lepe, pa v gramoznih jamah prezimujejo labodi, pa ob Muri bobri gradijo svoje domove, pa hladno kar precej..................., pa Mura šumi in hiti v daljavo regica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti