Sreča, nesreča in tako dalje

smile  

član od: 22.5.2003

sporočila: 5

28. mar 2006 10:43

Menda obstaja vraža, da moraš tistega, kateremu podarjaš nož malo zbosti (špikniti)s tistim nožem. Lep pozdrav. MARJETA ZUPAN

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

28. mar 2006 10:52

Predlagam, da si nože kupiš sama. Ker pravijo, da nožev, sveč in ropcev ne smemo podarjati, ker prinaša nesrečo. Tisto o tolarčku pa nisem slišala. Če to velja je pa tudi dobro. Srečno, pozdrav antonija antonija8

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

28. mar 2006 12:15

Ja, ja. če bi človek bil vedež, ne bi bil revež, pravi stari pregovor. Napako bom še danes poskusila popraviti.Upam, da bo držalo za nazaj. V glavo pa si moram zabiti, da se in podobne stvari ne podarjajo. Lep pozdrav vsem Miha-ela miha-ela

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. mar 2006 12:22

Zakaj pa sveč ne? Jaz sem jih že neštetokrat, ne sicer une za na grob, ampak zdaj je taka izbira lepih, dišečih... Torej, zakaj?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. mar 2006 12:23

Ja, za nože sem slišala. Vendar dve leti po tem, ko sem jih dobila za poročno darilo. Kaj me še čaka... A robčki tudi? Zakaj? Ker bi obdarjenec potem bil bolj pogosto prehlajen? No, ne vem. Pa sveča? Sinčka smo prejšnji teden krstili in botra je podarila tudi svečo (med drugim). Uh te vraže! Mi je pa všeč tista o Schroedingerju, Ežoj! Je moral biti prav hecen možakar, jaz vem tudi eno anekdoto o njem! Atina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. mar 2006 14:34

Atina, z robčki je baje tako, da če jih nekomu podariš, mu s tem zaželiš/prineseš veliko solza. Za sveče sem pa tudi jaz prvič slišala - oh nevednost, kako lepo je biti s tabo! Potem se nič ne sekiraš, he he he. Ravno danes sem si ogledovala tele moje fensi - imajo razprodajo v Lesnini na Brdu - in sklenila, da glede na to, da so znižani za 50%, bom šla in si jih kupila kar sama! Pa bo mir in se mi ne bo treba sekirat vsakokrat, ko jih bom prijela v roko, kdaj me bo ta domnevna nesreča doletela . Bi si jo verjetno na koncu še sama zacoprala, he he . Sej v mladi kuhinji je še toliko neizpolnjenih želja, da mi lahko tudi kaj drugega kupijo . Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 28. mar 2006 14:35:27

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. mar 2006 15:49

Joj, joj kakšne pa mate hecne danes? Da še kdo verjame v takšne svtari. Midva sva si tudi za poročno darilo izbrala nože in jih seveda tudi dobila, nihče ni omenil nobene vraže, niti nisva dajala 1 tolarja za njih. Oprostite ampak malo se mi zdi tole hecno. Pač ne verjamem v razno pljuvanje čez ramo zaradi črnih mačk (bog ne daj, da imate potem črno mačko doma, bi verjetno imeli stanovanje vso popljuvano). Tudi jaz sem že možu kupila za rojstni dan mesarske nože. Sicer je pa tako, če študiraš kdaj bo prišla nesreča bo ziher prišla. Kaj pa glede podarjanja sveč? Se pravi, da ko greš na pogreb ne smeš odnesti sveče žalujočim ali kako? Najbolj mi je pa hecna tista o špikanju z nožem. Pa nekoga malo bolj "zaštihaš" in potem lahko okoli razlagaš, da si ga samo malo za srečo štihnil. No ja to je le moje mnenje, pač ne verjamem v takšne stvari, vi pa kakor vam paše. jade

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. mar 2006 18:36

Pa kaktusov se tudi ne sme podariti - zakaj pa ne vem. Lumpica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. mar 2006 20:06

No ja. Pa tudi ure spadajo sem. Mislim vsaj, da Japonci to zelo resno jemljejo... LP juhica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. mar 2006 20:20

Ha ha, tisti, ki nimamo idej, kaj podariti, jih bomo sedaj imeli še manj! Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti