Bakker

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. jun 2009 19:14

Jaz imam "pritlikavo "breskev - ne sicer v posodi, ampak v zemlji, zgleda pa takole: Imam jo tretje leto,prvo leto ni rodila, drugo leto je imela nekaj majcenih breskvic, letos je pa prava lepotica. lp

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. jun 2009 8:18

lucka52,

pa tvoja je kot iz kakšnega kataloga, saj ne morem verjet

jasna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jun 2009 8:26

Lučka zanima me, če jo kaj špricate, da je tako lepa ali je bio?

jade

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. jun 2009 8:33

To tudi mene zanima.

Mi smo letos  naročili pri Bakkerju ribez, ki je zaenkrat zelo lep, pritlikavo marelico, ki zelo lepo raste, pritlikavo češnjo, ki je prava lepotička, pa nektarino, mini kivi in jagode velikanke. No, jagode so kar nekam izginile, tiste, ki so ostale, pa so rodile par ubogih jagod... Takoj ko sem videla, kaj se dogaja z jagodami, sem poklicala na Bakker, kjer so mi razložili postopek reklamacije. Fotokopirala sem račun, napisala, s katerim izdelkom nisem zadovoljna in kmalu zatem mi je poštar prinesel denar.

Vse ostale rastline zelo lepo rastejo, drugo leto pa bomo videli, če bo kaj rodilo, hehe . Ampak tale luckina52 slika me je pa iz tira vrgla

jasna

Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 28. 2009 08:34

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

28. jun 2009 9:28

Zadeva je taka: Tole breskev sem kupila bolj iz radovednosti in jo posadila v blizino hise-( na juzno, zavetno stran)to pa zato, ker nam breskve iz dveh normalnih breskovih dreves ki so bolj oddaljene , "mestne srake", tiste krscene namrec,vse pokradejo... Izgleda, da ji prostor in druzba ostalih rastlin ustreza tako da jo bom pustila kar tam. Nikoli ni bila gnojena, lani pa so se pokazali znaki breskove kodravosti, zato smo jo letos zgodaj spomladi poskropili z bordojsko brozgo, to je pa tudi vse. A ja, pa zgornje liste,ki so popolnoma prekrivali plodove sem malo " oskubila", da je sonce prislo do njih. Me kar mika, da bi narocila se eno. Lepo nedeljo vsem! lp

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

28. jun 2009 11:21

lucka 52 skerega konca Slovenije si ,da ti breskev tako uspeva.Jaz ima hruško , do sedaj samo raste , ni cvetela kupila sem jo letos samo iz firbca . upam ,da mi bo uspevala. Milži

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

29. jun 2009 6:53

Milzi,breskve ne marajo vlage in tezkih tal , prenesejo pa dokaj nizke temperature, mislim da nekje do -15 stopinj, tako da mraz ne bi smel biti problem. Ce je rastlina v posodi jo je vseeno bolje dodatno zasciti-posodo ovijemo z juto ,prestavimo v zaveten prostor itd. Mislim, da je se najvecji problem pri breskvi(nektarini)ta,da zelo zgodaj cveti-ima cudovite roza cvetove in je v casu cvetenja resnicno nekaj posebnega-,zato je nevarnost pomladanske pozebe zelo velika.Pomagamo si s kopreno in ker je rastlina majhna to sploh ni problem. Seveda je malo odvisno tudi od srece.Vse rastline, ceprav navidezno enake, vendarle niso enake.Ce se ne motim , imajo te garancijo pet let in v primeru da ne bi uspevale, bi ti morali vrniti denar.Meni so ga zmeraj. Jaz sem sicer pri Bakkerju kupovala samo kake nenavadne rastline in cebulnice,ostalo pa ne,ker imamo pri nas v vrtnarijah zelo veliko izbiro. Vcasih pa se splaca tudi malo "riskirati." lp

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

29. jun 2009 20:29

lucka52 hvala za odgovor ,pa lep dan. Milži

JELKA  

član od: 22.7.2002

sporočila: 6

20. jul 2009 19:13

tudi jaz sem letos naročila čebulice begonija, katere se razlikujejo od lanskih in cvetov v katalogu. veliko čebulic mi ni vzklilo, nekatere so šele začele čeprav nekatere cvetijo že kar nekaj časa. JELKA

JELKA  

član od: 22.7.2002

sporočila: 6

20. jul 2009 19:14

pa še slabe izkušnje s sadnim drevjem- breskvo in marelico, ki so oboje umrle po letu in dveh JELKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti