Kam na dopust?

dusmar  

član od: 10.9.2002

sporočila: 32

2. feb 2006 19:20

Lani smo bili v Crikvenici. Plaža brez sence in hotel par minut hoje v klanec. Letos pa bi radi apartma, ki je bliže obali in drevje(senca) na plaži. Po internetu sem veliko gledala, vendar se ne morem odločiti, zato prosim za vaše nasvete.

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

2. feb 2006 20:39

Meni osebno Krk preveč oblegan, lani bili 14 dni in bilo noro, se boriš za košček plaže( živi žur, ležiš eden zraven drugega, miljon vseh možnih dišav, zvečer čakaš na prosto mizo, ni parkirnih prostorov.... Na Pagu še nisva bila, je pa Mali Lošinj oaza miru( ne v avgustu) in zelenja, zrak krasen edino trajekt(nekje 7000 sit v obe smeri(avto +dve osebi)!

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

2. feb 2006 21:56

Pozdravljeni! Strinjam se s Pinko, da je Krk včasih kar malo prevec oblegan. Na Pagu najdeš več mirnejših krajev. Sta pa oba otoka zelo lepa. Krk je bolj zelen (predvsem Punat, mislim da tudi Malinska), Pag pa bolj kamnit. Sicer pa po mojih izkušnjah najdeš na obeh otokih vse, od mirnih zalivov (ki pa so na Krku malo težje dostopni, saj je do nekaterih mogoče priti samo s čolnom), do plaž, ki so komercialno urejene in kjer je obilo zabave (npr. Zrče). Meni osebno je bil Pag všeč, mogoče predvsem zato, ker sva kampirala in vsi kampi na Krku so zmeraj nabito polni, medtem ko je bilo v kampu Straško v Novalji, ki je precej velik, veliko več prostora. Drugace pa priporočam tudi Cres, le da je tam malo težje najti kakšen apartma, ker je turistično manj razvit. - je pa zelo mirno, voda je zelo čista, velja pa enako kot za Lošinj - ne moreš se izogniti trajektu. Pa cesta po otoku je malo neprijetna. LP, Vesna Vesna

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

2. feb 2006 23:02

Na otoku Krku nam je bila najbolj všeč Baška.Čudovito morje in lepa plaža. kalcicl

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

3. feb 2006 7:17

Tudi mi smo bili tri leta zapored na Pagu, v Novalji,le da tam ni lepe plaže razen seveda Straško,katera pa je za plačat.Mi smo se hodili kopat v Staro Novaljo,je mivka,motilo me je to ker se je treba usesti v avto... Teka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

3. feb 2006 8:23

kalcicl je napisal/a:
Na otoku Krku nam je bila najbolj všeč Baška.Čudovito morje in lepa plaža. kalcicl
...pa čudovita gužva. Pozdravček!

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

3. feb 2006 8:33

Teka-mislim da je tisti aprtma v Fažani-kot sem rekla kar blizu plaže,peš pa dokaj ok, tudi Premantura ni slaba, (pa kopanje na kamenjaku??- sva se lani zgubila s kolesom, zašla v grmovje medtem ko sva iskala plažo), pa še Medulin je blizu kjer je vsaj malo "mesta", v Fažani imaš ob morju samo nekaj "kafičev", nekaj jih je še v mestu-dogajanja pa itak ni nikjer Na Krku sem bila že nekajkrat-lani v mestu Krk, v bistvu pa vedno "obdelamo" velik del otoka-mi je bil všeč, smo kampirali, tudi kamp bil zelo ok, v primerjavi z Pagom kamp pri Novalji-groza če sem se že navadila kampirat, če plačam kamp izbiram take dokaj ok, na Pagu mi je bil všeč tisti del Caska, Kustiči, Metajna-zelo lepe plaže, kraji pa so manjše vasi

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. feb 2006 10:42

Teka, Pag ima razen Bola na Braču najlepše plaže na Jadranu. Mi hodimo na Pag že 20 let in peščenih plaž imaš kolikor hočeš. Straško je ena redkih plaž, katera ima senco, zato se na Pag brez marele ne hodi. Je pa res, da so v zadnjih letih skoraj vse plaže okrog Novalje plačljive.Najdražji je Straško, kjer se plačuje po osebi, drugje plašaš parking. Ena redkih, ki je še zastonj je Caska, takoj za hribčkom iz Zrč. Je pa res, da moraš na Pagu imet srečo, da dobiš apartma ob morju, povečini si vezan na prevoz. LP

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

3. feb 2006 11:03

Na Pag imam krasne spomine,večkrat smo bili v Kustičih mala vasica,mir,morje na dosegu roke,lansko leto smo bili samo tri dni in smo mislili,da bomo znoreli.Ponoči nabijajo muziko v Zrčah in to tako da v Kustićih,ki si nasproti Zrč odmeva in nabija,kot bi špilali pred hišo.Z našim idealnim mirnim dopustom je tako konec. jesen

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

3. feb 2006 12:26

Če se bo kdo odpravil v S Evropo z avtomobilom toplo priporočam avtovlak. Lani smo našega spakca (citroen 2CV) peljali na srečanje na Škotsko in smo bili vsi hvaležni za avtovlak iz Villach-a do S Nemčije. https://buchung.dbautozug.de/book/1.asp?aa=1&l=GB k.mici kuharica Mici

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti