Nujno dagnje

meddie  

član od: 24.12.2008

sporočila: 18

30. dec 2008 9:25

Živjo, Lahko ti povem, da se strinjam s hedonistom. Res so bolj za predjed. Konkretno midva z eno pojeva dober kg dagnjev na buzaro in topel bel kruh, pa imava dovolj. Če vas je več ali boš kupila par kg dag njev ali pa jim pripravila še kaj drugega. Boste pa nedvomno uživali. meddie

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. dec 2008 10:25

Sem kupila kilo dagnejv in kilo škampov. Sva dva odrasla in dva še mlajša otroka. Oboje bomo jedli prvič Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. dec 2008 10:35

Potem pa naredi škampe na buzaro, dagnje pa v kakšni drugi omaki. Če sem prav prebrala, si kupila očiščene, torej samo meso školjk, brez lupine.

 

 

 

Buzaro naredi na belo, torej brez dodajanja paradižnika.

http://www.kulinarika.net/recept/morska_hrana/Skampi_v_

(ta recept mi je najbližje)

 

Z dagnjami lahko narediš na primer široke rezance. Omaka: na zmerno toplem olivnem olju prepražiš sesekljano čebulo, dodaš malo vina, soliš, popraš, dodaš sesekljan česen in sesekljan peteršilj, malo mešaš, dodaš dagnje, doliješ paradižnikov kečap ali tri do štiri na drobne kocke sesekljane sveže paradižnikov (lahko pa tudi pelate iz konzerve), začiniš po okusu in enostavna omaka za testenine je gotova.

 

Jaz se sicer raje "igram" s školjkami v lupini, se dajo lepo gratinirat.

 

Mamamia

 

 

 

mamamia

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

30. dec 2008 10:38

I like this attitude... Pomaga proti stresu... Irena

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

30. dec 2008 13:24

Jaz sem tudi enkrat imela doma dagnje in škampe. Prebrskala sem cel internet kaj napraviti z njimi, pa sem našla en recept, kjer so pripravljeni oboji skupaj. Naredim buzaro na rdeče, dam notri škampe in jih nekaj časa dušim ter pazim pri tekočini, ker jo je hitro preveč, ko dodam še dagnje. Tako je ustreženo vsem, eni imajo raje škampe, drugi dagnje. Jutri bomo spet imeli to, mnjam. zvezdica55

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. dec 2008 14:09

Hvala vsem za pomoč. Poročam jutri kako mi je uspelo. mamamia veš bom verjetno oboje naredila na buzaro ( belo), ker mi je škoda dajat na testenine. Mislim pa da bi dve kile moralo zadostovat za nas štiri. Bom pa zraven naredila še na krhlje narezan paradižnik z mocarelo samo soljeno in poprano, za sladico pa kokosovo srjenko. Teka

meddie  

član od: 24.12.2008

sporočila: 18

30. dec 2008 15:31

Teka dovolj boste imeli, verjemi. Drugače se pa strinjam z receptom mamamie, ga tudi sam uporabljam. Pa dober tek. meddie

neznan uporabnik

30. dec 2008 18:40

dagnje gredo iz leda preko ščetke v ponev. dobene druge poti ni,nič cartlanja po topli vodi.mm dobre so,pa ne jih pripravljat prepogosto. hmm

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

31. dec 2008 19:41

No tako je pa zgledalo naše kosilo danes. Hvala vsem ki ste mi ga pomagali pripravit. Bilo je fantastično, le ena črna pika je bila na koncu. Zgleda da ima sin alergijo na morske sadeže, namreč spodnja ustnica mu je tako močno zatekla, da je komaj govoril. Šele po dveh urah mu je začela oteklina plahneti. Teka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

5. jan 2009 10:53

Teka, čestitke za opravljeno delo. Super izlgleda in prepričan sem, da je bilo tudi super okusno. In ker si te dobrote kuhala prvič so čestitke še bolj na mestu. Glede alergije vse obžalovanje upam pa , da vam ni pokvarilo večera . LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti