Rogljički

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. dec 2005 13:36

Tudi jaz sem imela na začetku težave s samostanskimi rogljički, ker pa so le-ti najboljši od vseh, sem vztrajala toliko časa, da mi kar uspešno uspevajo.. sicer ne tako kot drugi, ampak masa za samostanske je pač taka, da je rogljičke težje oblikovati (ves čas se hoče pacati- sem jo tudi že poskusila čez noč pustiti v hladilniku, pa je bilo isto). Ampak dobri pa so- "najblbolši" Lep dan vam želim Sporočilo je spremenil(a) rozanec dne 30. dec 2005 13:36:44

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

3. jan 2006 11:53

Jaz pa si pomagam s plastično "šprico" - imam tisto kombinirano, ki naj bi bila za okraševanje tort in keksomat(slednjega še nisem probala). Testo dam vanjo, privijem samo pokrov brez nastavka in skozi tisto okroglo luknjo iztiskam klobasice, ki jih narežem na približno enake koščke in zvijem v obliko podkve. Še nihče se ni pritožil, da grdo izgleda.;)) Srečno v novem letu! barbara

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

3. jan 2006 12:37

Iz kepe testa vzamem en del, ga z rokami razvaljam v kačo - recimo, premera 2 cm, potem narežem krogce širine 1 cm. Vsak krogec z dlanjo podrsam po deski, da dobim kačico dolgo približno 6 cm in jo zavijem v obliki rogljička. Pri tem pazim, da ostanejo špičke isto tako debele kot sredina, ker če jih preveč "ušpičiš", tam se prej speče in je že rjavo - pa še grdo zgleda. Pozdravček!

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

3. jan 2006 12:53

frina je napisal/a:
Pri leošnji božični peki sem delala polnozrnate rogljičke z rjavnim sladkorjem samo zato, ker jih dve moji prijateljici obožujeta. Pri dostavi sem povedala, da gre za podkve( lej jo, Hemo, kako sva blizu z izrazi), ker so rogljički rjavi še od orehov, raje ne povem na kaj so spominjali. Sem pa doslej enkart samkrat naredila take, da bo bili po izgledu res rogljički. Z isto tehniko iz različnih materialov. Pomemben je material in toplota v prostoru, tako mislim jaz. PS Saj so konjske podkvice za srečo, kajne? frina
Nasmejala sem se do solz. Hvala frina. Polepšala si mi dan.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. jan 2006 23:27

Od testa odtrgam kos, ga med dlanmi zvaljam v kačo, natrgam na primerno velike koščke, ki jih kar mečem na pekač, potem vsak košček med dlanmi s krožnimi gibi zvaljam v kroglico, potem pa kroglico z gibi dlani leva gor/desna dol in obratno v kačico, jo primem s prsti, ukrivim v rogljiček, ki ga dam na pekač. Vse mora iti hitro, da testo ne postane toplo. Jaz imam srečo, ker imam nad pultom strešno okno in po potrebi hladim z odprtim oknom (se nisem zato še nikoli prehladila). Ko je pekač poln rogljičkov, jih (pa ne vedno, odvisno od navdiha) malo potlačim. (Tole bi bilo lažje pokazati z enim kratkim filmčkom, a ne?) Mama dela na enak način, pa vendarle se najini končni izdelki očitno razlikujejo. Če delava hkrati, lahko za vsak pečen rogljiček povem, ali je njen ali je moj. Saj v tem je tudi čar. Gre pač za unikate. rimljanka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

5. jan 2006 6:47

Iz testa naredim kačo, debelo kot pač morajo biti rogljički ,potem pa samo z nožem režem enake dolžine, jih samo oblikujem v rogljiče -na pultu ali deski -nič med dlanmi ,ko jih dajem na pekač jih samo malo ob obeh koncih stisnem ,špički niso nikoli rjavi in rogljiči so lepe oblike -vsi enaki . lp Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti